فهرست
ستاره‌های الکویت را بشناسید
ستاره‌های الکویت را بشناسید

ستاره‌های الکویت را بشناسید

آی اسپورت - استقلال در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا امروز در حالی مقابل الکویت قرار می گیرد که شیخ دیاباته و هروویه میلیچ، دو بازیکن خارجی آبی ها محسوب می شوند. استقلال براساس قوانین می توانست از چهار بازیکن خارجی (که حتماً یکی از آن ها آسیایی باشد) بهره ببرد اما دو هدف نقل و انتقالاتی آن ها به سرانجام نرسید. آیاندا پاتوسی به فولاد پیوست و ایبینی هم در تست پزشکی رد شد. اما حریف امروز استقلال از تمام ظرفیت 4 بازیکن خارجی خود استفاده کرده است. در رزومه خارجی‌های الکویت را با هم مرور می کنیم.

بیسمارک: ۲۶ ساله، برزیلی

این هافبک هجومی ۱۶۹ سانتی متری قبل از اینکه به خاورمیانه بیاید، در سری ب برزیل بازی می کرده. او پس از ۴ فصل حضوردر لیگ عربستان و تیم های نجران و القادسیه، به صورت قرضی به الکویت پیوسته است. بیسمارک، با آمار گلزنی بسیار خوب در لیگ عربستان، توانایی بازی در پست های وینگر چپ و راست را هم دارد و ارزش او را ۱.۵میلیون یورو برآورد می کنند.

عبدل سیسوکو: ۲۹ ساله، فرانسوی

این هافبک دفاعی فرانسوی در ۱۰ سال گذشته، ۸ بار تیمش را تغییر داده و جالب اینکه تقریباً در همه تیم هایی که بازی کرده، مهره ثابت بوده. سیسوکو در باشگاه های تروا و برست در فرانسه، اودینزه ایتالیا، هرکولس، گرانادا و مایورکا اسپانیا سابقه عضویت دارد و از آکیسار اسپور ترکیه به الکویت آمده است.

امجد عطوان: ۲۲ ساله، عراقی

این هافبک جوان همین چند ماه پیش از الشرطه عراق به الکویت پیوسته و برای اولین بار حضور در یک لیگ خارجی را تجربه می کند. عطوان با وجود سن پایین، ۱۶ بازی ملی برای تیم ملی عراق انجام داده و در تمام رده های پایه، عضو تیم ملی بوده. عطوان در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، یکی از ۴ گل عراق را وارد دروازه کامبوج کرد.

علا عباس: ۲۲ ساله، عراقی

این مهاجم عراقی هم سن امجد عطوان است و از تیم الزورا به کویت آمده. علا عباس ۲ بازی ملی انجام داده و تنها گلش در تیم ملی، برای ما یادآور خاطره تلخی است. او در دقیقه ۹۰ بازی مقابل ایران، روی یک ارسال کرنر گل برتری عراق را به ثمر رساند.

 

ورزش سه 

     
آی اسپورت
2020-01-25 11:11:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر