فهرست
تاوان اشتباه بزرگ؛ رامین روی مین
تاوان اشتباه بزرگ؛ رامین روی مین

تاوان اشتباه بزرگ؛ رامین روی مین

آی اسپورت – به بلژیک نرفت که بلافاصله قرارداد ببندد، بلکه آزمایش‌های فنی را پشت سر گذاشت و با تلاش فراوان توانست رضایت کادر فنی اوستنده را به دست بیاورد و پیراهن این تیم نه چندان مطرح بلژیکی را بپوشد. در بلژیک برای چنین بازیکنانی، مبلغ قرارداد هم مشخص است. قراردادی حدود 5 هزار یورو در هر ماه که نشان می‌دهد این بازیکنان جزو بازیکنان تاثیرگذار و کلیدی باشگاه نیستند. در ایران سر و صدای فراوانی پس از امضای قرارداد رضاییان با اوستنده به پا شد اما او هیچ گاه برای چند هفته متوالی در زمره بازیکنان شاخص تیمش قرار نگرفت.

رضاییان این روزها، درست مطابق با پیش بینی‌ها روی نیمکت اوستنده می‌نشیند و کمتر در ترکیب ثابت قرار می‌گیرد. دفاع راست تیم ملی ایران تا پایان هفته بیست و یکم، فقط 6 بار از ابتدا در ترکیب ثابت قرار گرفته که در 4 بازی هم تعویض شده و فقط 2 بار 90 دقیقه در زمین حضور داشته. رضاییان 5 بار هم به‌عنوان بازیکن ذخیره به زمین رفته و تاثیری آنچنانی روی نتیجه بازی نگذاشته. جز یک بار در هفته سیزدهم که مقابل لوکرن به زمین رفت و در دقیقه 90 گل دوم اوستنده را به ثمر رساند.

رضاییان روی هم 488 دقیقه برای اوستنده در لیگ بلژیک بازی کرده. یعنی به طور میانگین هر هفته 23 دقیقه بازی کرده که این نمی‌تواند آمار مناسبی برای بازیکنی پر سر و صدا به نام رضاییان باشد. او در سال منتهی به جام جهانی، بیشتر از اینکه در زمین حاضر باشد با نیمکت ذخیره‌ها انس گرفته و جایگاهی در اوستنده برای خود دست و پا نکرده است.

رامین هفته نوزدهم و مقابل رویال موسکرون از ابتدا در ترکیب اوستنده قرار گرفت اما یک اشتباه تاریخی را رقم زد تا با صلاحدید ادنان کاستویچ از زمین خارج شود و روی نیمکت ذخیره‌ها بنشیند. رضاییان در دقیقه 71 این بازی با پاس به عقب اشتباه مهاجم موسکرون را در موقعیت گل قرار داد تا او دروازه اوستنده را باز کند. کاستویچ هم رضاییان را در دقیقه 77 تعویض کرد تا این بازیکن اشتباه دیگری انجام ندهد. رضاییان البته روی نیمکت احساساتی شد و برای چند ثانیه اشک ریخت اما این اشک‌ها هم دلیلی نشد تا سرمربی اوستنده اشتباه بزرگ او را فراموش کند.

از آن به بعد، اوستنده 2 بار دیگر در لیگ بلژیک بازی کرده اما رضاییان حتی یک دقیقه هم فرصت حضور در زمین پیدا نکرده. هفته بیستم، اوستنده مقابل بورن قرار گرفت اما نام رضاییان حتی در فهرست 18 نفره این تیم دیده نشد. هفته بیست و یکم و در روزی که اوستنده مقابل خنک در یک بازی خانگی شکست خورد، رضاییان روی نیمکت حضور داشت اما کاستویچ تصمیمی برای استفاده از او نگرفت.

رضاییان در 2 بازی اخیر اوستنده حتی یک دقیقه هم به زمین نرفته و این می‌تواند دفاع راست 27 ساله تیم ملی را نگران کند. نگران از این جهت که نیمکت‌نشینی‌اش ادامه داشته باشد و نتواند دیگر در ترکیب اوستنده بازی کند. در این شرایط وریا غفوری با انجام بازی‌های کم نقص در ترکیب استقلال می‌تواند از رضاییان سبقت بگیرد و در جام جهانی دفاع راست ثابت تیم ملی باشد.

رامین که با هزار امید و آرزو پرسپولیس را ترک کرد تا به اروپا برود حالا سرنوشتی متفاوت را تجربه می‌کند. آن هم در فصلی که به جام جهانی 2018 منتهی می‌شود. او تاوان یک اشتباه بزرگ را می‌دهد. اشتباهی که رضاییان در هفته نوزدهم لیگ بلژیک مرتکب شد و همین بهانه‌ای بود تا کاستویچ با خیالی آسوده از نام رامین بگذرد و دیگر حتی به‌عنوان بازیکن تعویضی از او استفاده نکند.

اوستنده در هفته بیست و دوم لیگ بلژیک باید مقابل کورتریک بازی کند. یک بازی نه چندان آسان با تیم هشتم جدول. این بازی شاید روز بازگشت رضاییان به ترکیب ثابت اوستنده باشد. اگر چنین اتفاقی رخ ندهد باید بپذیریم که سرمربی اوستنده اعتقادی به سبک بازی رضاییان ندارد و نمی‌خواهد از وجود او در ترکیب تیمش استفاده کند. بخصوص که اوستنده با کسب 22 امتیاز از 21 بازی در منطقه سقوط قرار گرفته و فقط کسب امتیازهای باقی مانده می‌تواند این تیم را در ژوپیلرلیگ نگه دارد.

 

ایران ورزشی

 

 

۲ ۶  
آی اسپورت
2018-01-18 12:30:00
نظر دهید

۶ نظر
پدرام
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۵۱
مرگ برای همه یکبار اتفاق می افته برای پرسپولیسی ها 2 دفعه

یه بارش موقعیه که از پرسپولیس میرند (سهراب انتظاری )
زااااااررررت
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۱۳
زااااااررررررررتتتتتت
کوهیار
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۲۵
رضاییان از استعدادای ناب فوتیال ایران بود که خالیفسور لجبازویچ دلال مثل خیلی از ستاره ها که تو تیم ملی نابود کرد خرابش کرد.
علی پرسپولیسی
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۰۷
پماد بمال
۴
اراسگو عالیجناب خودشیفته
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۵۳
مراقب طرفداران لمپن پرفسور بابالاترین مدرک مربیگری در دنیا باش خیلی جرات داری در مورد تنها فوق لیسانسی که پرفسورشده کامنت میزاری جناب کوهیار
بهروز
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۵۱
وقتي ك جيك جيك مستون ميكردي رامين جان بايد فكر زمستونتم ميكردي مهدي طارمي هم داره تو مسير تو حركت ميكنه
البته اميدوارم ك جفتتون موفق باشيد چون بهرحال سرمايه ايران ب حساب ميايد ولي يادتون باشه وقتي تو باشگاه هاي بزرگ تهراني تحويلتون ميگيرنو تماشاگر واستون جون ميده اين بخاطر خوب بودن شما نيس بلكه بخاطر عاشق تيم بودن هواداراس
ما كماكان عاشقي ميكنيم واسه تيممون هر كسي هم بياد ازش حمايت ميكنيم چون تيممون واسمون مهمه ولي اميدوارم سطح شعور بازيكنا هم بره بالاتر ك اين حمايت مارو ب پاي خاص بودن و نامبر وان بودن خودشون ننويسن چون اينجوري با سر ميخورن زمين
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر