فهرست
جواد خیابانی هنوز گریه می‌کند
جواد خیابانی هنوز گریه می‌کند

جواد خیابانی هنوز گریه می‌کند

آی اسپورت - جواد خیابانی گریه می‌کند؛ مجری برنامه‌های ورزشی صداوسیما هر وقت و هر زمان که حس کند نیاز است با بغض و گریه به حرف‌هایش اعتبار بیشتری ببخشد، گریه می‌کند و اشک می‌ریزد. بعضی وقت‌ها گریه می‌کند و اشکی نمی‌ریزد. بعضی وقت‌ها هم نشان می‌دهد که بغض گلویش را گرفته است و نمی‌تواند به صحبت‌هایش ادامه بدهد. گریه‌های جواد خیابانی در قاب تصویر تمامی ندارد، تعدادش آن‌ قدر زیاد است که کسی به یاد ندارد اشک‌های جواد در قاب تصویر از چه زمانی شروع شده است. «گریه جواد خیابانی برای گذشته سخت بیرانوند و تمسخر مردم»، «گریه جواد خیابانی بعد از بُرد تاریخی ایران مقابل مراکش»، «گریه جواد خیابانی در برنامه خندوانه»، «گریه جواد خیابانی از دست رئیس‌جمهوری در برنامه حالا خورشید»، «گریه جواد خیابانی برای مادرش در جریان بازی پرسپولیس - نفت»، «گریه جواد خیابانی درباره زلزله کرمانشاه»، «اشک‌های جواد خیابانی بعد از بازی خیریه کرمانشاه»، «اشک‌های جواد خیابانی از افتخارآفرینی پارالمپیکی‌ها»، «گریه جواد خیابانی بعد از باخت ایران در جام جهانی فوتسال» و... .

جواد خیابانی گریه می‌کند و هر بار بعد از اشک‌هایش موجی احساسی بین بیننده‌های تلویزیون به راه می‌اندازد؛ انگار به شیوه‌ای کاملا منحصربه‌فرد راه تأثیرگذاری‌اش بر مخاطب را پیدا کرده است؛ راهی که هر بار و به هر طریقی در حال تکرار است. افراد زیادی خبر ندارند جواد خیابانی دقیقا چه زمانی برای اولین‌ بار در قاب تلویزیون بغض کرد، اشک ریخت و صدایش بریده‌بریده شد ولی قاعدتا افراد بسیاری به یاد دارند جواد خیابانی آخرین‌ بار کی مقابل دوربین‌های تلویزیونی گریه کرد و برای خودش کلی مخاطب جمع‌و‌جور کرد. موضوع مربوط به برنامه پنجشنبه‌شب فوتبال آسیایی است؛ جایی‌ که جواد خیابانی به عنوان مجری روبه‌روی مخاطب می‌نشیند تا به برنامه‌ای که تدارک دیده است سروسامانی دهد و ارتباط بگیرد. خیابانی بعد از درخواست برای وقت‌های اضافه، صحبت‌های کارلوس کی‌روش را در برنامه پخش می‌کند و سپس به اظهار نظر درباره این صحبت‌ها می‌پردازد.

او که در برنامه‌اش چیز جدیدی برای مخاطب ندارد، دوباره از همان حربه قدیمی برای تأثیرگذاری استفاده می‌کند: جواد با مخاطب ‌قراردادن کی‌روش و در گوشه رینگ قراردادن سرمربی پرتغالی، در قامت نماینده، وکیل مردم و قاضی به کی‌روش می‌تازد. او که بخشی از صحبت‌های سرمربی تیم ملی را بد متوجه شده است، مدام با یادآوری این که مردم ایران باشرف هستند، هشت سال در سختی‌ها خم به ابرو نیاوردند و... سعی می‌کند با ریختن اشک یا دست‌ کم بغض‌کردن، نشان دهد نماینده مردم ایران در این پرونده است؛ خودش می‌گوید: «راوی درد دل مردم هستم» و از طرف آنها حرف می‌زنم. اما جواد خیابانی چه زمانی مشروعیت پیدا کرد تا در حین مجری‌گری، کار نمایندگی و وکالت مردم ایران را هم بپذیرد؟ چطور می‌شود که یک مجری که شغلش تعریف بسیار دقیق و شفافی دارد، به‌یکباره چندین شخصیت حقوقی به خودش می‌گیرد؟ آیا جواد خیابانی اصول مجری‌گری حرفه‌ای را فراگرفته است؟ اگر پاسخ مثبت است، آیا هم‌زمان نماینده مردم هم هست؟

جواد خیابانی آدمی احساساتی است؛ تکان بخورد اشکش درمی‌آید اما آیا چنین آدم احساساتی‌ای می‌تواند ادعای مجری‌گری به شیوه حرفه‌ای را داشته باشد؟ جواد خیابانی هر بار فرصت کرده خودش را در تیم مردم جا کرده و از زبان آنها حرف زده است و اشک ریخته تا نشان دهد حرف‌هایش خالصانه است اما آیا جواد خیابانی هر حرفی که زده و برایش گریسته است حرف درستی بوده که در جایگاه درستی زده شده است؟ او خطاب به کی‌روش می‌گوید: «شما رئیس این مردم نیستی» اما لازم نمی‌بیند به خودش تذکر بدهد که «نماینده مردم نیست». جواد خیابانی یکی از آن ۱۰ گزارشگر فوتبالی است که شاید بدون دانش یا تحصیلات مرتبط و لازم در قامت یک مجری ایفای نقش می‌کند و برنامه را به شکل فیلم‌های هندی پیش می‌برد. او کار اصلی خود را که موشکافی ژورنالیستی اتفاقات رخ داده شده است، فراموش می‌کند و در پس اشک‌ها و بغض‌هایش در تلاش است راهی برای صحت صحبت و نقدهایش پیدا کند. جواد خیابانی اصل نخست خبرنگاری را که بی‌طرفی، تلاش برای صحت و سقم خبر و مخابره صحیح اطلاعات است، فراموش می‌کند تا اسیر احساس درونی‌اش شود؛ احساسی که به نظر می‌رسد بیشتر به یک حربه تکراری برای او تبدیل شده است.»

 

شرق 

۵۰ ۳۵  
آی اسپورت
2019-01-19 13:33:00
نظر دهید

۳۵ نظر
محمد
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۳:۳۶
وای این حجم از خرفرض شدن بی سابقس
بابا یارو رسمن رید به هیکل مردم و وزیر و مزیر و پرسپولیسو و فلان
شما هنوز دارید چرت و پرت مینویسین تحویل ملت میدین؟
علی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۱۳
چرا کی روش نگفت مردمه ایران گرسنه اند ولی وزیر ورزش پول بازیکنان بی کیفتی مثل گرو و نیومایر در استقلال را تقبل می کند؟
محسن
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۲۲
۱
حرف حساب
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۲۶
آدم احساسی باشه گریه کنه ولی بی شرف نباشه! آدم سوتی بده ولی حروم لقمه و جیره خوار نباشه! ساده لوح و بیسواد باشه ولی شارلاتان و عوامفریب نباشه! اینها تمام خصوصیات خود کیروش و تیم حامیش در رسانه هاست!
.
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۳:۳۹
خفه شود مردک پاچه لیس.خوب کیروش اونجات را سوزوند.هفتاد وهشت میلیارد حق دلالی برند جیووا را میخواستی بالا بکشی.فکر کردی عصر حجر هست و کسی نمیفهمه.بنازم به کیروش که داره میره ولی این وسط شورت خیلی ها از جمله برانکو و لنگیها هم داره با خودش میبره.خخخخخخخههههههههههوووووووووووو
سلام
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۰۹
اصل موضوع همینه.
فرزاد مهریار
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۳۶
خوب داری چهل پدریتو فریاد میزنی گوزن نر ، نقطه ، قاضی عادل ....و بقیه اسامی ای که ثابت کردی احتمالا نامهای پدران توست
پ . ن : این موجود نامحترم با همه رذالت و دنائت به همه توهین می کنه ولی آی اسپورت حاضر نیست جواب ما رو که هم تراز این موجود وقیحه رو منتشر کنه . یا کل کامنت های توهین آمیز رو سانسور کنید یا جواب های ما رو هم منتشر کنید
ممنونم
.
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۷:۳۹
به مهریار
فکر کنم که حداقل تو همین صفحه تعداد توهین هایی که طرفداران بی سر پایی لنگ کردن ده برابر بقیه هست.اقای‌شرلوک هولمز من اسامی مختلفی ندارم که فکر کردی خیلی ماهری.تو که ادعا داری حداقل متن مصاحبه کیروش روومیخوندی که هر کسی دو لول زبان بدونه متوجه میشه حرف کیروش به عموم مردم نیست.ایا خیابانی از نظر شما دلسوز فوتبال ما هست.ببین مایلی کهن چه گفته.گفته به من فشار آوردن که خیابانی بشه مشاور تیم ملی.دعوای برانکو کیروش حداقل در سطح دو مربی هست این وسط امثال خیابانی کجا قرار دارن من موندم.بعدشم کامنت بالا را من اصلا ننوشتم.ولی معتقدم که همین طور که شما به کیروش ایراد میگیرید برانکو و ...هم خالی از ایراد نیست.پس نزار احساسات برانکو پرستیت مانع منطقت بشه.کیروش بره دیگه فوتبال ما پاک میشه؟.والله که اوضاع از این بدتر میشه.نزارید که عده ای فرصت طلب مثل درخشان و بقیه بر این احساسات شما سوار بشن چون این افراد سالهاست که امتحان پس داده هستند.اگه تو کیروش یه ضعف باشه تو اونها ده تاضعف هست.ولی اینو از من یادگار داشته باش بعد کیروش برانکو هم تو لیست هست.اگه غیر از این بود هرچه خواستی بگو.کیروش حرفه ای هست و دست اینها را خونده ولی برانکو هنوز نمیدونه پرچم دار چه کسانی شده.
خوزستانی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۳:۴۰
در گفته های جواد خیابانی واژه حق طنین انداز شد
یاشاسین آقا جواد
زنده باد حق و حقیقت
فیک استار
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۶:۴۱
دیگر مهم نیست اگر هزار سوتی بدهی، بگذار باران بشدت «بوزد». بگذار مردم شهر «چلسی» خوشحال باشند. مهم نیست از حالا هیچ بازیکنی را نشناسی، تو ثابت کردی «شجاعت» و «حقانیت» را میشناسی.. خیلی بیشتر از تاج و ساکت و کفاشیان و اعوان و انصارشان... امشب اسمت را با مداد در فینال «آزادمردان روزگار» نوشتیم آقای گزارشگر، آقای خیابانی.
تراکتور_استرالیا
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۳:۴۱
یارو با همین اشک تمساحش میلیاردها تومن کاسب شده. گریه قسمتی از بیزینسشه. قسمتهای دیگه ش هم سو استفاده از واژهایی قشنگی مثل وطن، مردم، ‌‌شهید، و... است. خلاصه این که بازار ریا داغه و مشتری داره میلیونی.
رضا هپ
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۳:۴۵
تا به کیروش پرید و یه چیزی بهش گفت یه متن بلندی در موردش نوشتید و کوبیدیش. نون همه کیروشی پورا حلال...
حامی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۳:۵۰
طوری حرف می زنی انگار همه در این مملکت حرفه ای هستند و در همه پست ها و شغل ها آدم های حرفه ای نشانده ایم، خیابانی هم (اگر فرض کنیم تخصص ندارد) یکی مثل بقیه، مثل شمای نویسنده و مثل من
اینکه فردی احساساتی باشد و زود بگرید را نمی توانید به عنوان یک ایراد مطرح کنید
یاحسین(ع)
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۳:۵۹
خیابانی یاشرف نداره یا توگوشش خوندن اینارو بگه..چطور تادیروز گریه میکرد که مردم فقیرن و مسئولین باید بدادمردم برسن حالا یه شبه مردم سیر شدن؟؟گور پدر کیروش..ولی مگه دروغ گفته..مردم گرسنه ن..فقیرن..دولتمردا به داد مردم برسن تاکسی بهشون نگه گرسنه
حرف حساب
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۱۴
آره تو شرف داری! معلومه کاملا!
سلام
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۰۹
بازی با احساسات مردم ، و سو استفاده کردن کارشه.
سلام
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۰۹
بازی با احساسات مردم ، و سو استفاده کردن کارشه.
علی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۰۹
يک مقاله عالي.
واقعا ار منظر مجري گري و تهيه برنامه افتضاح. جاي تاسف داره که چنين جامي بايد توسط اين آدم ها اداره باشه. خالي از محتوي.

در ضمن ايشان به اشتباه فکر مي کنن نماينده ملت ايران هستن. يکي بايد بهش بگه شما پول همون پيراهن هاي جيووا رو بگردون. نمي خواد از طرف اظهار نظر کني.
سعید
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۱۲
با احراز هویتتون
۲
محسن
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۱۸
مردک مزدور،اجیر شده وزیر ورزش، لمپن بیسواد
محمد
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۲۸
سوگواری برای مردی که هنوز زنده است جواد خیابانی کی روش
معلمی, عشق ورزیدن یکسان به فقیر و غنی است. معلم، پتکی بر سر سفره ریا و تزویر است.
معلمی خدمت بی چشم داشت است.
استوار بودن در مسیر معلمانه در عصری که حرمت استاد توسط شاگرد هم هتک می شود، راه و سیاق معلمین این کشور است.
صداقت، پاکیزگی و خلوص عنصر شرافت، از ویژگی های کارگران این کشور است. معلم به ساز عشق می سازد. اما مروج دورویی نیست.
شمایی که در تخصص خود نیز به سوتی گری شهره هستید، معلمی را به معلمان، سخنوری را به سخنوران و صدور حکم را به عالمان دینی و قاضیان با شرف و عادل بسپارید.
شمایی که پسوند خیابانی شیخ محمد را یدک می کشید چه گلی بر سر مملکت، شهر و خیابان زده اید؟
حالا که سنگ تیم باشگاهی ای را بر سینه می زنید که هواداران آن یک دهه بر علیه سوتی های مضحکانه شما خندیده و هشتگ “بیرونش کنید” راه انداختند.
با چه رویی عمل جراحی تان را نیز رایگان در بیمارستان شهری انجام می دهید که در طول عمرتان فقط نام آن را یدک کشیده اید؟
مگر از ترس تیرهای زهرآگین هواداران همان تیمی که امروز به خاطرش به تیم ملی مملکت خود خیانت می کنید پشت هواداران تراکتور پنهان نشدید؟
چه ناشیانه برای توجیه خیانت خود و عده ای وطن فروش مغلطه می کنید.
شما و امثال شما که هیچ تخصصی در این کشور ندارید و با خدمتتان جز بی آبرویی برای کشور چیزی به ارمغان نیاوردید مگر مجانی کار می کنید؟
اگر خیابانی برای مکالمه مفتضحش با یک خارجی میلیون ها پول می گیرد سهم کارلوس کیروش برای سرافرازی فوتبال این کشور چقدر خواهد بود؟
خدمت و دستاورد کیروش به تیم ملی فوتبال کشور کمتر از خدمت لیپی است که دستمزدش یک دهم آن هم نیست؟
شما، برخی هواداران یک تیم خاص، و عده ای قلم به دست شرف فروش امروز مقابل مردم تراکتوری، استقلالی، سپاهانی، فولادی و هوادار هر تیم غیر از یک تیم خاص ایستاده اید.
بهتر است قبل از حرف زدن از جانب هواداران کل کشور شجاعت داشته باشید و نظر این هواداران را جویا شوید.
وزیر ورزش یک کشور باید بداند ورزش فقط فوتبال نیست و فوتبال فقط یک تیم باشگاهی خاص نیست.
وزیر ورزش یک کشور حق ندارد تعلقات رنگی به یک تیم خاص داشته باشد.
من و میلیون ها هوادار همه تیم های کشور رضایت نداریم مالیات ما صرف یک تیم باشگاهی خاص شود.
و با پول این مردم در رسانه ملی بر علیه تیم ملی کشورم حاشیه ایجاد شود.
اشک بریزید!
برای روزی که کیروش نخواهد بود.
فراموش کرده اید که با استاد همین برانکو، بلاژویچ حتی نتوانستیم به جام جهانی صعود کنیم!
فراموش کرده اید که با برانکو با قوی ترین تیم ملی تاریخ، در یکی از ضعیف ترین گروه های جام جهانی با ۱ امتیاز آخر شدیم.
ظاهرا بردها و دستاوردهای کیروش آنقدر عادی شده است که گذشته نچندان دور را فراموش کرده ایم!
خاین کسی ست که یک روز قبل از آغاز جام ملت ها کنفرانس خبری برگزار می کند و حریفان ایران را تمجید می کند.
وقتی لیگ داخلی ۵۰ روز تعطیل خواهد بود مربی یک تیم باشگاهی به چه حقی کنفرانس بر علیه تیم ملی برگزار می کند؟
خاینین کسانی هستند که ماه ها بر علیه تیم ملی کشورشان مطلب نوشته اند.
شرم بر شما باد
شرم بر متزورین و دروغ پردازان
شرم بر خاینین تیم ملی کشور
زنده باد تیم ملی کشورمان.
حالا کمی هم به انسانیتی که در ما مرده است اشک بریزید.
برای نانی که به نرخ روز سر سفره خود می بریم.
با تمام سنگ اندازی های امثال شما که از جایگاه به ناحق سوء استفاده می کنند. تیم ملی موفق خواهد شد.
شما به اهداف ننگین خود مبنی بر رفتن کیروش خواهید رسید. اما بدانید خیانت امثال شما هرگز از یاد این ملت نخواهد رفت.
کیروش امروز برای سر بلندی تیم ملی کشورم می کوشد پس برای من قابل احترام و ایرانی تر از امثال خیاباني است

علی حسامی
امیدیار
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۵:۵۹
شما ببینید این دوستمون مثلا میخواد نشون بده با شعور ترینو دست به قلم ترین نوع هوادار تراکتور و کیروشه شما ببین مابقی دوستان کیا هستند
فیک استار
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۶:۴۴
دیگر مهم نیست اگر هزار سوتی بدهی، بگذار باران بشدت «بوزد». بگذار مردم شهر «چلسی» خوشحال باشند. مهم نیست از حالا هیچ بازیکنی را نشناسی، تو ثابت کردی «شجاعت» و «حقانیت» را میشناسی.. خیلی بیشتر از تاج و ساکت و کفاشیان و اعوان و انصارشان... امشب اسمت را با مداد در فینال «آزادمردان روزگار» نوشتیم آقای گزارشگر، آقای خیابانی.
محمد
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۳۳
خیابانی از دلالای قدیمی فوتباله که تو گزارشهاش بازیکنای طرف قرارداد خودشو همیشه گنده میکرد و کسی هم نمیفهمید. کونشم بخاطر لغو قرارداد پیراهنای تیم ملی که دلالش خودش بود میسوزه.
کی روش مقابل مافیای فوتبال به سبک خودشون دراومده
۹
...
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۴۰
یه لمپن بی سروپا !! راستی جناب جواد از جیووا و رشوه چند ده میلیاردی چه خبر ؟؟؟!!!!
فرزاد مهریار
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۵۹
لعنت بر پوپولیسم لعنت بر لمپنیسم و لعنت بر اونایی که نقد رو به لجن می کشند
۴
امیدیار
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۵:۵۶
تواین هشت سال که مثل باقی رسانه های مغرض به به و چه چه میکردن و هرکی به کیروش میگفت بالا چشمت ابروئه بهش حمله میکردن آدم حرفه ای بود الان یدفه جیز شد .بله اظهر من الشمس که جواد خیابانی مجری و گزارشگر حرفه ای نیست ولی چطور یکشبه با امثال قلم شما تا پای مزدور و کلاه بردار پیش رفته .وضع امروز زیر سر اونایی هست که میگفتن اگر به کیروش انتقاد کنید انگار به تیم ملی کشورتون پشت کردید آخه کجای دنیا مربی اونم خارجی واسش قداست درست میکنن ؟تو این مملکت همه چی مقدس بازی شده .
حسین
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۶:۱۳
خوب جیووا کی قالب تیم ملی کرده بود این اوس جواد احساساتی و کیروش جلوش وایستاد نذاشت یه لباس بنجل تقلبی توی تن تیم ملی بره معلوم اوس جواد از کوچکترین فرصتی استفاده میکنه کیروش و بکوبه
۸
ملوانی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۶:۱۶
فقط می تونم یه جمله بهتون بگم : شما حیوونید!
فیلم استار
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۶:۳۸
دیگر مهم نیست اگر هزار سوتی بدهی، بگذار باران بشدت «بوزد». بگذار مردم شهر «چلسی» خوشحال باشند. مهم نیست از حالا هیچ بازیکنی را نشناسی، تو ثابت کردی «شجاعت» و «حقانیت» را میشناسی.. خیلی بیشتر از تاج و ساکت و کفاشیان و اعوان و انصارشان... امشب اسمت را با مداد در فینال «آزادمردان روزگار» نوشتیم، آقای گزارشگر، آقای خیابانی.
آب که سربالا بره
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۶:۵۵
کسی که در حرفه اصلیش وامانده و سوهان روح مخاطبه، با این حربه ها سعی در بازسازی وجهه ی خودش و پیدا کردن طرفداره! وگرنه کرامات و شرافت مردم ما لایق گزارشگری تواناتر و بهتر از خیابانی ست. بینندگان و شنوندگان فوتبالی شایسته این همه هجویات و نالایقی استاد خیابانی نیستند که در آخر ، پیش خودش فکر میکنه بامزه ست و سوهان روح و اعصاب بیننده ها میشه. چه خوب که به یاد بیاریم وقتی آقای مدیری از ایشون در مورد همین گزافه گویی ها سوال کرد ؛ که آیا این ها ادامه داره یا تمومش میکنید با وقاحت میگفت ادامه داره ...
کاش یه سوزن به خودش می زد یه جوال دوز به بقیه!
۵
.
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۷:۲۷
.
لوونگی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۸:۲۸
چه عجب یک انشان با شرف هم پیدا شد که طرف حق رو بگیره نه لونگی های متوهم رو
۵
diako
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۸:۳۶
اخه خیابانی عضو مافیا نیست که روی حساب کتاب قبلی و بر اساس منافع حرف بزند
جواد حرفاش از ته دلش میاد واقعا حرف دلشه فکر نمیکنه به نفعشه یا نه اون چیزی که حس میکنه درسته میگه بر اساس منافع نیست مث خیلی از خبرنگارها یا مجریها
۴
بهزاد
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۸:۵۹
حرفاش کاملا به جا و حقیقت بود
بی ریا ترین ادمی یه که تو صدا و سیما هست
حتما میثاقی و فردوسی پور خوبن که از باخت های ما هم حماسه میسازن
متاسفانه تو کشور ما ادم های بی دوز وکلک دوست داشنی نیستن
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر