فهرست
کی‌روش‎، گرت بیل را می‌بیند؟
کی‌روش‎، گرت بیل را می‌بیند؟

کی‌روش‎، گرت بیل را می‌بیند؟

آی‌اسپورت- شروع خوب تیم‌های شهریار در چند فصل گذشته آنقدر تکرار شده که دیگر غیرمنتظره به نظر نمی‌رسد. با این وجود تیمی که علی دایی برای سایپا ساخته، به مراتب جذاب‌تر از دستپخت‌های این مربی در نفت تهران و صبای قم است. خط حمله، نقطه قوت اساسی سایپا در لیگ برتر هفدهم را می‌سازد. نارنجی‌ها با مثلث هیجان‌انگیز مهدی ترابی، محمد عباس‌زاده و البته علی قلی‌زاده، توانایی عبور از هر دفاعی را دارند. پیروزی این هفته سایپا در جدال با استقلال، به کمک سماجت عباس‌زاده به دست آمد. مهاجمی که با تعقیب مسیر توپ، برای تیم‌اش پنالتی گرفت و خودش توانست از این ضربه استفاده کند. حفظ مهدی ترابی، حتی بیشتر از خرید عباس‌زاده از نساجی برای باشگاه اهمیت داشت.

ترابی پیشنهادهای زیادی از داخل و خارج ایران دریافت کرده بود اما سایپا به هیچ قیمتی راضی به قرار دادن این بازیکن در بازار نشد. اتفاقی که جاه‌طلبی این تیم برای فصل جدید را عیان می‌کرد. زوج سوم مثلث هجومی تیم دایی اما تا امروز، دلچسب‌ترین نمایش‌های فردی  فصل سایپا را داشته. دریبل‌های علی قلی‌زاده در جدال با استقلال، حتی بیشتر از حرکات اکروباتیک خاص عباس‌زاده بولد شد. علی هر وقت که اراده کرد، توانست به قلب دفاع حریف نفوذ کنذ و با تکنیک مثال‌زدنی‌اش، خطری برای دروازه استقلال به وجود بیاورد. حرکات ظریف این بازیکن جوان با پای راست و ضربات دقیق‌اش با پای چپ، در این فصل سایپا را به دو گل تماشایی رسانده‌اند.هنرنمایی‌های او، انگیزه دنبال‌کردن نارنجی‌ها را برای علاقه‌مندان فوتبال ایران به وجود می‌آورد.

حتی اگر همه تیترهای ستایش‌آمیز از بازیکنان کم‌سن‌وسال سهم مهدی قائدی باشد، نادیده‌گرفتن علی قلی‌زاده ممکن نیست. پدیده‌ای با گوش‌هایی شبیه گرت بیل، که درست مثل «ولزی پرنده» از راست حرکت می‌کند و با چپ، کار حریف را می‌سازد. او حتی آماده‌تر از روزهای شروع درخشش مهدی ترابی نشان می‌دهد و به همین خاطر امیدوار است موردتوجه سرمربی تیم ملی نیز قرار بگیرد. اگر طراوت ساق‌های علی و حوصله او برای اعجاز در زمین فوتبال حفظ شود، این بازیکن را خیلی زود در لباس تیم ملی تماشا خواهیم کرد. قلی‌زاده یک فوتبالیست معمولی نیست و برای ستاره‌شدن، باید به غیرمعمولی‌بودن ادامه بدهد.

۵ ۱  
آی اسپورت
2017-08-21 14:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
استقلال
دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۳۷
اگه قراره با یک بازی دو بازی کسی درست شه و قهرمان شه الان برزای و فرشید باید با اون همه بازی اسطوره میشدن !!!!! ولی اون روزا بچه های پرسپولیسی یک حرف قشنگ زدند و همه دیدیم حالا هم اون حرف ها درباره ی قی زاده صدق میکند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر