فهرست
«شجاع»ی که باورش نمی‌کنیم
«شجاع»ی که باورش نمی‌کنیم

«شجاع»ی که باورش نمی‌کنیم

آی اسپورت - انتقال شجاع خلیل زاده از پرسپولیس به الریان قطر یکشنبه شب و در آخرین ساعات فصل نقل و انتقالات تابستانی لیگ ستارگان قطر رسمی شد. البته از چند روز قبل‌تر همه می‌دانستند چه اتفاقی قرار است بیفتد. با این وجود برخی هواداران پرسپولیس امید کمی داشتند که این انتقال از لحاظ قانونی به مشکل بخورد و شجاع نتواند به الریان برود. اما تصاویری که یکشنبه شب منتشر شد به این امید اندک هم پایان داد و حالا پرسپولیس باید بدون مهم‌ترین عنصر دفاعی‌اش در یکی دو فصل اخیر در فینال آسیا به مصاف قهرمان شرق آسیا برود. رفتن شجاع تعداد زیادی از هواداران پرسپولیس را ناراحت و عصبانی کرده است. در مدت کوتاهی از تعداد فالوئرهای او در اینستاگرام حدود 250 هزار نفر کاسته شده و به نظر می‌رسد این روند نزولی باز هم ادامه داشته باشد. آنهایی که شجاع را آنفالو کرده‌اند انتظار داشتند بازیکنی که همیشه مدعی بوده که به پیراهن پرسپولیس تعصب داشته در این وضعیت  و به این شکل از پرسولیس نرود. چون پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس بسته است. اما حتی اگر پنجره باز شود هم آیا مدافعی هست بتواند جای خالی شجاع را پر کند؟ برای یافتن جواب سوال باید به قبل از شروع مجدد لیگ قهرمانان آسیا برگردیم. جایی که چند مهره کلیدی پرسپولیس مثل علیرضا بیرانوند، مهدی ترابی و علی علیپور این تیم را ترک کردند اما پرسپولیس در مدت کوتاهی جایگزینان مناسبی برای آنها پیدا کرد و در کمال ناباوری به فینال رسید. ضمن این که پرسپولیس همین حالا سید جلال حسینی را هم دارد که با وجود سن و سال بالایش هنوز مهره قابل اعتنایی است و می‌تواند در مسابقات مهم کار را برای این تیم دربیاورد.

موضوع شجاع البته کمی با بقیه نفرات جدا شده متفاوت است. آنها وقتی رفتند که پرسپولیس در جدول مسابقات گروهی لیگ قهرمانان آسیا موقعیت مناسبی نداشت و حتی اغلب پیش‌بینی‌ها حاکی از حذف این تیم در مرحله گروهی بود. اما شجاع زمانی پرسپولیس را ترک کرد که این تیم فینالیست شده بود. برای همین هم جدایی او هواداران پرسپولیس را بیشتر از جدایی بیرانوند و ترابی و علیپور ناراحت کرده است. خلیل زاده ساعاتی بعد از رسمی شدن انتقالش به الریان با انتشار پستی احساسی در اینستاگرام سعی کرد عده بیشتری از هواداران پرسپولیس را با خودش همراه کند که چندان موفق نبود. او در این پست نوشته بود: «حالا که دست تقدیر باعث شده راه ما برای مدتی از هم جدا شود باید تشکر کنم؛ تشکر کنم از شما هوادارانی که به واقع مالک حقیقی و معنوی پرسپولیس هستید و حمایت خود را از من دریغ نکردید.» او می‌خواست با استفاده از کلمه «مدتی» نشان بدهد خداحافظی‌اش از پرسپولیس دائمی نیست.

موضوع دیگر اما رفتار نه چندان خوشایند شجاع در روزهای اخیر است. یکشنبه شب چند عکس از مراسم عقد قرارداد او با باشگاه الریان منتشر شد که یکی از آنها بیشتر دیده شد و واکنش‌های بیشتری را برانگیخت. عکس بوسه او بر لوگوی باشگاه الریان. این عکس به این دلیل واکنش برانگیز شد که شجاع بارها بر لوگوی پرسپولیس روی پیراهن این باشگاه بوسه زده بود تا تعصبش را نشان بدهد. اما در حساس‌ترین برهه پرسپولیس را تنها گذاشته بود. واکنش‌های طعنه آمیز درباره این عکس آنقدر زیاد بود که شجاع ناچار شد که شجاع ناچار شد در این باره توضیح بدهد. او در این باره گفت: «قصد نداشتم با این کار هواداران عزیز پرسپولیس را برنجانم اما یکی از مسئولان باشگاه از من خواست که این کار را انجام دهم. شما بگویید وقتی یکی از مسئولان باشگاه این کار را از من درخواست کرد آیا می‌توانستم جواب منفی بدهم؟» اما حتی این توضیح هم کسی را قانع نکرد. چرا که هیچ کس باور نمی‌کند مدیران باشگاه الریان چنین چیزی از او خواسته باشند.

 

سازندگی 

۱۴ ۱  
آی اسپورت
2020-10-27 17:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
اقلیت تاس
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹، ۲۰:۱۵
پرسپولیس و بازیکنها و هوادارانش احتیاجی به نوشته های تو ندارن، تو و امثال تو برای صدهزارتومن حاضری هر چیزی بنویسی و برای هر کسی،همین حالا دو میلیون بهت بدن حاضری به رسانه کیسه هم تبدیل بشی و رنگ عوض کنی.شجاع زحمتش را برای پرسپولیس کشید و خیلی کمتر از حقش(نسبت به بی افتخارهای تیمهای رقیب) قدردیده شد و تامین شد، حالا هم هیچ اشکالی نداره، یکی دوسال درآمد خوب داشته باشه و دوباره به باشگاهش برمیگرده.تو و امثال تو سعی نکنید بین بازیکنها و هواداران تفرقه بیندازید، شجاع بازیکن باغیرتیه و برای هر تیمی هم با تمام توانش بازی میکنه و این چیز بدی نیست.امثال تو و بهروش به اسم ادب و انصاف و عبور از هواداری صرف!!! به فکر تامین منافع خودتون در این باشگاه و گرفتن ماهی هستید،معلومه که سید جلال هنوز هم از بهترین مدافعین فوتبال ایرانه ، ولی از یاد نبردیم همین امثال تو داشتید مقدمات به زور بازنشستگی سید را آماده میکردید با خبرها و متن هاتون در این یکسال گذشته.حالا شرایط دوباره ایجاب کرده مدافع سید و ربیع خواه و انصاری بشید ولی هر هوادار عاقلی دست شما را راحت میخونه که هدف اصلیتون چیه ... ولی یحیی به کوری چشم شما هست و میمونه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر