فهرست
شوک آلیسون به پیروزی
شوک آلیسون به پیروزی

شوک آلیسون به پیروزی

آی‌اسپورت-  قطعیات زندگی زیاد نیستند و در فوتبال کمتر هم می‌شوند اما می‌توان از این 3 مورد مطمئن بود. تیم یورگن کلوپ با پیروزی ۴-۱ در نخستین بازی فصل جدید نشان داد آماده یک فصل پرشور و هیجان دیگری است. داستان قدیمی تکرار شد و نوریچ تازه لیگ برتری شده شکست خورد. یک گل از محمد صلاح و یکی با ضربه سر ویرجیل فان‌دایک. یک پاس گل دیگر از ترنت الکساندر آرنولد که دیووک اوریگی تمامش کرد. یورگن کلوپ بالاخره لبخند زد، تیم او نقاط ضعف خودش را دارد اما به آنچه می‌خواست رسید.

البته روز کاملی نبود چون پیروزی نشاط انگیز روز اولشان کمرنگ شد به خاطر مصدومیت آلیسون بکر که مجبور به ترک زمین شد. او هفت دقیقه قبل از سوت پایان نیمه به هنگام زدن یک شوت معمولی شروع مجدد دچار مصدومیت ساق پای راست شد، به نیمکت اشاره کرد و بعد از تأخیری طولانی‌مدت زمین را ترک کرد. خوشبختانه نیازی به برانکارد احساس نکرد اما نگرانی در چهره کلوپ و کادر فنی‌اش مشهود بود مثل هم‌تیمی‌های آلیسون. لیورپول طاقت دوری بلندمدت یکی از ستاره‌هایش را ندارد در حالی که بازیکن ۲۶ ساله گویا درد زیادی می‌کشید. آدرین که دوشنبه گذشته به عنوان بازیکن آزاد به لیورپول آمد، نخستین بازی‌اش را انجام داد. این اسپانیایی که آخرین بار در اردیبهشت سال گذشته در لیگ برتر بازی کرده و یک هفته قبل در تدارک انتقال به رئال وایادولید بود، در بازی سوپرجام اروپا که چهارشنبه در استانبول مقابل چلسی برگزار می‌شود، در ترکیب اصلی خواهد بود و اگر مصدومیت جدی‌تر باشد این دوران طولانی‌تر می‌شود.

اما جدا از این، نکات زیادی برای گله هواداران لیورپول نبود چون قهرمان اروپا همان تیم همیشگی بود. هیچ خرید بزرگی نداشتند اما همچنان تیم قابل احترامی هستند علاوه بر اینکه همچنان باانگیزه و مشتاق موفقیت هستند هرچند هنوز جنبه‌هایی از بازی‌شان جای پیشرفت دارد.

نوریچ در شکل‌گیری نیمه اول هیجان‌انگیز این بازی نقش زیادی داشت اما تا قبل از پایان نیمه اول چهار گل عقب افتاد. گرانت هانلی گل اول بازی را وارد دروازه خودی کرد. بعد صلاح که سرحال و شاداب بود، نشان داد که می‌خواهد مثل دو فصل قبل برای آقای گلی تلاش کند. گل سوم را برای فان‌دایک از روی نقطه کرنر ساخت. مدافع میانی هلندی در 19 بازی آخرش 6 گل زده است. اوریگی بلژیکی شاید سادیو مانه نباشد که بازی را از روی نیمکت آغاز کرد اما بازیکنی است که می‌تواند در لحظات تعیین‌کننده بدرخشد فرقی نمی‌کند مقابل چه حریفی. خودش هم از این بابت راضی است.

نوریچ می‌تواند رضایت داشته باشد از اینکه در نیمه اول تعداد ضرباتش بیشتر از لیورپولی‌ها بود اما این سطح لیگ برتر است. قناری‌ها که با باور و هویت مشخص بازی می‌کردند، در هر دو محوطه جریمه پرکار بودند. تیمو پوکی، گلزن اول فصل قبل تیم، یکی از گل‌ها را جبران کرد هر چند لیورپول کار را تمام کرده بود. حالا فقط یک خبر خوب از دکتر تیم حالشان را بهتر می‌کند.

منبع: سایت گل
 

۴    
آی اسپورت
2019-08-12 16:19:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر