فهرست
سردار کم کاری می کند؟ تکذیب می‌شود
سردار کم کاری می کند؟ تکذیب می‌شود

سردار کم کاری می کند؟ تکذیب می‌شود

آی اسپورت –  بعد از نمایش دور از انتظار سردار آزمون در دو مسابقه تیم ملی در جام‌جهانی، انتقادها از این بازیکن به اوج رسید.آزمون در دیدار مقابل مراکش بهترین فرصت ایران را با بی‌دقتی از دست داد و ضربه تک‌به‌تک‌اش را به پای دروازه‌بان حریف کوبید. این تنها شوت در چارچوب سردار در این تورنمنت بود و سه شوت دیگرش راهی به سمت دروازه پیدا نکرد. آزمون مقابل مراکش دومین شوت‌اش را به قدری عجیب زد که توپ از کنار خط طولی زمین به بیرون رفت. صحنه‌هایی که شروع انتقادات به این بازیکن پرحاشیه بود. با نگاهی به آمار مشخص می‌شود که این بازیکن بدون حتی یک دریبل، با دقت پایین پاس و عملکردهای ضعیف دفاعی و تهاجمی خودش این فرصت را به منتقدان داد که در مهم‌ترین تورنمنت فوتبالی این فشار را روی دوش او بگذارند. فشاری که کمر سردار را شکست و بغضِ آزمون بعد از بازی با اسپانیا ترکید. فشارها به قدری بالا رفت که این حس منتقل شد سردار در تیم ملی کم‌کاری می‌کند و به اندازه بقیه زحمت نمی‌کشد.

 با بررسی عملکرد سردار در این دو مسابقه معلوم می‌شود که عملکرد نه‌چندان دلچسب آزمون ربطی به کم‌کاریِ او ندارد. سردار جلوی اسپانیا ۳۲ مرتبه استارت زد. فقط رضاییان، طارمی و امیری بیشتر از او استارت زدند. این بازیکن که در بازی با مراکش ۸،۵ کیلومتر دویده بود، برای بازی با اسپاتیا تلاش‌اش را بیشتر کرد و این عدد را به ۹،۸ کیلومتر رساند. یعنی آمار دوندگی آزمون خیلی نزدیک به میانگین دوندگی کلی تیم است که ۱۰،۲کیلومتر بود. ضمن اینکه او چهارشنبه شب سه مرتبه هم از بازی قبل بیشتر استارت انفجاری زد. علاوه بر زمین، سردار روی هوا هم پرتلاش بود. در هر دو مسابقه تیم ملی، آزمون با اختلاف معناداری بیشترین نبرد هوایی را برنده شده و بیشتر از همه ضربه سر زده است. عملکردی که احتمالا کی‌روش از او خواسته تا به کمک دفاع بیاید.

سردار جلوی اسپانیا ۸ و بازی با مراکش ۷ مرتبه نبرد هوایی را از حریف برد و قبل از بازیکن مقابل، ضربه سر زد. این همه کمک سردار به دفاع نیست. آزمون جلوی اسپانیا یک مرتبه شوت بازیکن حریف را بلاک کرد. در دفع توپ و پاکسازی محوطه جریمه هم بعد از رضاییان، عزت‌اللهی و مجید حسینی بیشتر دفع خطر را داشت؛ یعنی حتی بالاتر از پورعلی‌گنجی، حاجی‌صفی و امید ابراهیمی که بازیکنان دفاعی‌تر از سردار هستند.

 آخرین آیتمی که نشان از تلاش سردار دارد، سرعت بالای دوندگی‌های او است. سردار سرعتی‌ترین بازیکن تیم ملی در دو بازی اخیر بود. در بازی با اسپانیا، سرعت استارت‌های انفجاری سردار  ۳۲،۶۲ کیلومتر در ساعت ثبت شده است که اهمیت ویژه این بازیکن را در ضدحملات نشان می‌دهد. در حالی که بازیکنی مثل وحید امیری که سرعت بالایش خیلی به چشم می‌آید، سرعت‌اش حتی به عدد ۳۰ هم نرسیده است. آمارهایی که نشان می‌دهد در بازیِ سردار با وجود افت، خبری از کم‌کاری نیست.

 

سایت برنامه نود

 

۱۴ ۱۲  
آی اسپورت
2018-06-22 11:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۲ نظر
سينا
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۲۸
سردار سابقه گلزني عالي در تيم ملي داره اما الان اصلا آماده به نظر نمي رسه و نمي دونم چرا كيروش بهش بازي ميده. فصل خوبي هم اصلا در تيمش نداشت. اميدوارم يه مهاجم روفرم تر تو تركيب باشه بازي بعد يا اگه خودش هست جبران كنه.
۴
اشکان4
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۲۹
متاسفانه بعضی وقت ها تو زمین راه میرفت
اینو به چشم خودم در بازی با اسپانیا دیدم!
بازیکن از بغلش رد میشد فقط با نگاهش بازیکن حریف رو دنبال می کرد.
هرچی هم که نویسنده بگه خوب بود من قبول ندارم
سردار آزمون ،اون سردار سابق نیست
به نظرم اگه سبک زندگی کردنشو عوض کنه !
همه چی خود به خود درست میشه!
۶ ۱
مارال
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۰۰:۳۲
به نظرم این به خاطر فشاری که روشِ
۱
تحقیقی در باب استدلال اعلی در رد فوتبال اسفل
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۹
به دلایل ذیل سردار آزمون سزاوار نکوهش است:

اولا: به صرف انتقاد از یک بازیکن، او نباید شیون کند و حرف‌هایی چون خداحافظی می‌کنم، بر زبان جاری سازد. مگر کم از اسطوره‌های فوتبال انتقاد شده است: مارادونا، مسی، رونالدو، زیدان، باجو و غیره. سردار آزمون که جای خود دارد. اگر اینقدر از لحاظ شخصیتی ضعیف است، می‌تواند به کار دیگری مثل مدل شدن یا بوتیک زدن فکر کند‌. اصولا اشخصی که از او انتقاد می‌شود با عمل خویش انتقادات را رد می‌کند نه با گریه و توهین و تهدید نابجا. شده عین آندره گومز پرتغالی یا بالوتلی ایتالیایی؛ عملکرد را ارتقا بده نه سخن‌پراکنی را.

ثانیا: وقتی به عنوان ستاره تیم ملی ایران مطرح هستی نباید در حد کدو تنبل متحرک در زمین عرض اندام کنی. بازی اسپانیا به کنار؛ بازی با مراکش همه دیدند چه کردی؟! پس سخن کوتاه کن.

ثالثا: مشک آن است که خود ببوید نه آن که عطار بگوید. به جای تلاش بیشتر، جنگ روانی به راه انداختی و عده‌ای که دشمنی آن‌ها با تیم ملی مسلم است هم از تو حمایت کردند. دیدم که بازیگر مونثی تو را داداش کوچولوی قهرمان برای خواهرش خوانده است. شرم‌آور نیست که فوتبال جولانگاه حرف‌های خاله زنکی شود.
دوران پول و پارتی
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۴۴
زشت ترین تشبیه استفاده از واژه مسی ایرانی برای ایشونه. کل بازیهاشو ببین دوتا دریپل نزده. این آمار شما نشون میده ایشون مدافع بودن نه مهاجم. بدون شک علیپور بهتر از ایشونه. فقط علیپور پول و پارتی و رسانه و خوشگلی و ناز و ادا رو نداره.
۸ ۱
محمد
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۱۱
لقب مسی رو مواجب بگیرهای خلیل آزمون راه انداختن وگرنه این هیچ چیزش شبیه مسی نیست. آزمون فقط تو پیشنهاد داشتن از تیمهای اروپایی از مسی بالاتره
۷
تحليل آبكي ممنوع
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۵۵
در مورد آمار سر زدن هاي سردار تحليلتون اشتباه است چون كه زياد بودن آمار سر زدن هاي سردار به اين دليل است كه توپ هاي بلند ارسالي از طرف مدافعان همه رو بايد سردار توپ اول رو قطع كنه واسه وينگر هاي خودي كه همين باعث شده امار سرزنيش بالا رفته، سردار كم كاري نمي كنه ولي شما هم لطفا تحليل آبكي ننويسيد
۳
ali
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۰۹
کم کاری نمیکنه فقط چون منچستر میخواد بعد از جام جهانی بخردش یه کم از خودش مواظبت میکنه تا مصدوم نشه. چون مورینیو گفته ما چند ساله قهرمان نشدیم و تو تنها امید ما هستی
۶
محمد
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۱۸
تو این دوره شجاعی و آزمون ضعیفترین بازیکنهای ایران بودن
۵
بغداد بونجاح
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۴۰
سردار مدتی است که توحاشیه رفته و فکرش تو فوتبال نیست.هنوز قدر این موقعیت جام جهانی رو نمیدونه.بعدش پشیمون میشه که دیگه فایدهای نداره.
۴
امید
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۵۰
مردک شلغم در حد شهباززاده هم بازی نکرد خدایی به چی این میگید بازیکن فقط بلده دختر بازی کنه
۴
####
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۲۳:۰۴
کم کاری نمیکنه حدش همینقدره ولی چون پول و پارتی و بابای پولدار داره خودش رو، رو بورس نگه داشته هرسال میگن داره میره ارسنال ولی اخرش به عشق بردیف تمدید میکنه
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر