فهرست
آمار بازی؛ کی‌روش گران‌تر از لوپتگی و دشان!
آمار بازی؛ کی‌روش گران‌تر از لوپتگی و دشان!

آمار بازی؛ کی‌روش گران‌تر از لوپتگی و دشان!

آی اسپورت - با مشخص شدن چهره ۳۲ تیم راه‌یافته به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، سایت «نارود» کرواسی اقدام به بررسی میزان دستمزد دریافتی سرمربیان تیم‌های راه‌یافته به جام بیست‌ویکم کرده است. بر اساس این گزارش، زلاتکو دالیچ که تنها در دو بازی رفت و برگشت پلی‌آف اروپایی هدایت کرواسی را برعهده داشت و موفق شد این تیم را به جام جهانی ۲۰۱۸ برساند، جزو سرمربیانی با پایین‌ترین دستمزد در جام جهانی پیش‌رو خواهد بود. فدراسیون فوتبال کرواسی که قرارداد دالیچ را تا مسابقات یورو ۲۰۲۰ تمدید کرده، ماهیانه به این مربی کروات ۴۰ هزار یورو می‌پردازد که دستمزد سالیانه وی با این احتساب ۴۸۰ هزار یورو می‌شود. با این وجود هیمیر هالگریمسون سرمربی ایسلند و آدام ناوالکا سرمربی لهستان حتی از دالیچ کمتر دستمزد می‌گیرند و سالیانه تنها ۲۵۰ هزار یورو به حساب‌شان واریز می‌شود.

خولن لوپتگی سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا هم کارش را تنها با ۲۵۰ هزار یورو در سال (باشگاه پورتو نیز همزمان رقم ۱،۱ میلیون یورو به وی بابت غرامت اخراجش تا پایان فصل ۱۷-۲۰۱۶ پرداخت کرد) آغاز کرد و اکنون دستمزدی در حدود ۱،۵ میلیون یورو در سال از فدراسیون فوتبال اسپانیا دریافت می‌کند، این در حالی است که استانیسلاو چرچسوف سرمربی روسیه ۲،۶ میلیون یورو در سال، فرناندس سانتوس سرمربی پرتغال ۲،۵ میلیون یورو در سال و دیدیه دشان نیز ۱،۵ میلیون یورو در سال دستمزد دریافت می‌کند.

گرث ساوت‌گیت سرمربی سه‌شیر هم در ۱۷ سال اخیر پایین‌ترین دستمزد را در بین سرمربیان تیم ملی انگلیس داشته است. او در این تیم ۲،۱ میلیون یورو در سال دستمزد دریافت می‌کند. تیته سرمربی برزیل در حال حاضر ۲،۸ میلیون یورو در سال دستمزد می‌گیرد، این در حالی است که خورخه سامپائولی سرمربی آرژانتین ۲،۱ میلیون یورو در سال دریافت می‌کند. در کنار این‌ها خوسه پکرمان سرمربی کلمبیا ۲،۵ میلیون یورو در سال، ریکاردو گارکا سرمربی پرو و اسکار تابارس سرمربی اروگوئه نیز هر کدام یک میلیون یورو در سال دستمزد دریافت می‌کنند.

شین تائه یونگ سرمربی کره جنوبی تنها ۳۸۵ هزار یورو در سال دستمزد دریافت می‌کند، این در حالی است که وحید حلیل‌هودزیچ با دستمزد سالانه ۲ میلیون یورو هدایت ژاپن را عهده‌دار است و کارلوس کی‌روش در ازای دریافت ۱،۷ میلیون یورو در سال روی نیمکت تیم ملی ایران نشسته است.

بر اساس این گزارش بدترین تیم راه یافته به جام جهانی یعنی عربستان، با پرداخت ۳ میلیون یورو در سال بیشترین دستمزد دریافتی را در به ادگاردو بائوسا، سرمربی آرژانتینی‌ خود می‌دهد. همچنین گرنوت روهر سرمربی نیجریه ۵۰۰ هزار یورو در سال، هرو رنارد سرمربی مراکش ۷۲۰ هزار یوور در سال و نبیل معلول سرمربی تونس نیز ۴۰۰ هزار یورو در سال دستمزد دریافت می‌کنند.

همان طور که دیدید کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در بین سرمربیان تیم‌های راه‌یافته به جام جهانی ۲۰۱۸ دستمزدی بیشتر از دیدیه دشان، خولن لوپتگی و اسکار تابارس دریافت می‌کند.

 

90tv

۹۷ ۴  
آی اسپورت
2017-11-18 12:37:00
نظر دهید

۴ نظر
Soltan
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۵:۰۷
نوش جونش !
۶ ۱
امید
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۷:۴۲
انها مردش بودن ان موقع که کیروش حاضر شد بیاد ایران بیان؟گزینه های تیم ملی زمان انتخاب کیروش کیا بودن؟
یادمون نره زمانی که اولین بار رزومه کیروش از تلوزیون پخش شد اب از لب و لوچه همه راه افتاد.
سرمربی سابق رئال،دستیار فرگوسن،سرمربیگری تیم ملی پرتغال،قطعا بهترین گزینه ممکن با توجه به فوتبال مافیا زده پر از دزد و جادوگر و ...است کمیت صفر کیفیت صفر ادعا هزار همه جا یاد گرفتیم بلوف بزنیم با خالی بندی کار درست نمیشه،تلوزیون هم کارشناس هاش شدن امیر ابادی و...خخخخ یعنی استقلال و پرسپولیس بزرگتر ندارن امیرابادی میاد کارشناسی واقعا کثافت از سرتاپای این فوتبال میباره
۵
مهدی
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۲۳:۲۹
دیدید کیروش 2زاری چه پولی به جیب میزنه حتی از سرمربی اسپانیا و فرانسه هم بیشتر میگیره،بعد بگید فقط بخاطر عشق به ایران...!!! کیروش در بهترین حالت تو یه تیم درجه 3 اروپایی راه میدن یا نهایتا یه تیم داغون آفریقایی تو آسیا هم که حتی عربها هم نمیخوانش. مربی که کل تاکتیکش دفاع اتوبوسی و اوت دستی و کرنر و ضربه ایستگاهی و بخت و اقبال باشه همین میشه که هیچ خریداری نداره
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶، ۰۹:۱۵
تو همین ایران خودمون یک پزشک یا یک مهندس و یا یک رادیولوژیست و یا.....
حاضر نیستند با فلان دستمزد نجومی هم از تهران بروند مثلا فلان روستا یا حتی شهرستان دور دست بد آب وهوا
تو خودت حاضری بروی در یک مثلا مرکز بهداشت روستایی بد آب و هوا و صعب العبور با مردمی که احتمالا اهمیتی بهت نمی دن کار کنی ، البته اگر بزرگ شده ی مثلا تجریش بوده باشی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر