فهرست
تابستان و دربی‌های بزرگ‌: می‌توانند و نمی‌توانیم!‌
تابستان و دربی‌های بزرگ‌: می‌توانند و نمی‌توانیم!‌

تابستان و دربی‌های بزرگ‌: می‌توانند و نمی‌توانیم!‌

آی‌اسپورت-  پی بردن به اسرار سطح مریخ به مراتب ساده‌تر و فهمیدنی‌تر از ماجرای برگزاری دربی 85 در آلمان است. انجام این مسابقه هر روز در سه نوبت تایید و تكذیب می‌شود و هنوز هیچكس نمی‌داند كه آخرین و مطمئن‌ترین خبر در مورد این بازی را باید از كدام منبع بشنوند. با تاكید سازمان لیگ به تغییرناپذیری تاریخ سوپرجام، پرسپولیسی‌ها از انجام دربی انصراف دادند و خبر لغو مسابقه به گوش رسید اما نماینده اسپانسر مشترك دو باشگاه دوباره دست روی این نكته گذاشت كه دربی به هر قیمتی برگزار خواهد شد و هر تیمی كه از انجام بازی سر باز بزند، باید جریمه این تصمیم را بپردازد.

مرور همه اتفاق‌هایی که در مسیر برگزاری این جدال رخ داده، آشفتگی فوتبال ایران را به کامل‌ترین شکل ممکن در معرض دید قرار می‌دهد. اینکه پرهوادارترین تیم‌های ایرانی از برگزاری یک دیدار دوستانه خارج از مرزهای کشور عاجز هستند، نشان از فاصله فوق‌العاده زیاد این باشگاه‌ها با استانداردهای بین‌المللی است. حامی مالی، دو تیم را به طرف برگزاری بازی هل می‌دهد و در مقابل سازمان لیگ، آن‌ها را عقب می‌راند تا پرسپولیس و استقلال عملا بازیچه یک جنگ بی‌نتیجه شده باشند. چنین مسابقه‌ای در درجه اول باید فرصتی برای ابراز وجود قرمزها و آبی‌های پایتخت در یک فضای متفاوت باشد و این باشگاه‌ها را به فوتبال آلمان معرفی کند اما دربی فرضی شماره 85 تا امروز به جز زیر سوال بردن هویت دو نام بزرگ، تاثیری روی این باشگاه‌ها نداشته است. برگزاری این جدال هنوز هم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد اما در همین تابستان، رئال مادرید و بارسا در میامی، منچستریونایتد و سیتی در هیوستون و میلان و اینتر در چین با هم نبرد خواهند كرد بدون آن‌كه آب از آب تكان بخورد و مطبوعات انگلیسی، اسپانیایی و ایتالیایی ناچار شوند بارها خبر انجام این دیدارها را تایید یا رد كنند.

بازی‌های بزرگ در اردوهای تابستانی، فرصت ملاقات با هوادارانی است كه در شرایط عادی شانس تشویق تیم را به دست نمی‌آورند. فرصت بازی در استادیوم‌های شلوغ و بستن قراردادهای نجومی. ایرانیان مقیم آلمان اما احتمالا تا شب بیست و نهم تیرماه از سرنوشت این مسابقه مطلع نخواهند شد. فقر امكانات و بحران‌های مالی، همیشه بهانه‌های خوبی برای توجیه بی‌نظمی در ساختار فوتبال ایران هستند اما این فوتبال بیشتر از فقر برنامه‌ریزی و بحران برنامه‌های خلق‌الساعه رنج می‌برد. فوتبالی كه به اندازه برگزاری یك مسابقه دوستانه انعطاف‌پذیر نیست و هر ایده‌ای در آن، به ابتذال مطلق كشیده می‌شود.

۸ ۳  
آی اسپورت
2017-07-17 15:14:00
نظر دهید

۳ نظر
استقلالیم
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۶:۳۵
هرطورنگاه کنی انجام این بازی خوب بود، ولی جون به جونمون کنن جهان سومی هستیم وبس
۲ ۱
مثلث
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۶:۵۲
برگزاری هر مسابقه ای یه روالی داره عزیز
حتی اگه این مسابقه به فایده باشه باز هم نباید یه مملکت گوش به فرمان اسپانسر دزدی باشن که با نفوذش داره همه رو با خودش همسو میکنه
همه جا اسپانسر پول میده، اینجا اسپانسر مثل زالو پول هوادارا رو میخوره و برا تیم تکلیف تعیین میکنه...
۴
شاهین پرسپولیسی ❤❤❤❤❤❤
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۷:۱۱
اشل کوچکی از مدیریت ایرانی را می بینید.. ملموس و غیرقابل قبول و مایه تحقیر و عصبانیت مردمپ
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر