فهرست
اتفاق عجیب؛ دردسر کرونا برای کشتی ایران
اتفاق عجیب؛ دردسر کرونا برای کشتی ایران

اتفاق عجیب؛ دردسر کرونا برای کشتی ایران

آی اسپورت - مصاحبه چند روز گذشته رئیس اتحادیه جهانی کشتی شایعاتی که مبنی بر تغییر محل میزبانی مرحله اول گزینشی تیم های آسیایی وجود داشت را تایید کرد. نناد لالوویچ ضمن اینکه اعلام کرد در روزهای آینده و بعد از تماس با مسئولان فدراسیون کشتی چین، درباره میزبان این مسابقات تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد، کشورهای قزاقستان، کره جنوبی و ازبکستان را گزینه‌های جایگزین برای چین عنوان کرد.

این در حالی است که تغییر میزبان مسابقات گزینشی آسیایی ‌ا به دلیل شیوع ویروس کشنده چینی (کرونا) دردسرهایی برای کشتی ایران ایجاد خواهد کرد چرا که اگر میزبانی به هر کدام از کشورهای قزاقستان یا ازبکستان داده شود، این دو از رقبای اصلی‌مان در اولین مسابقه گزینشی برای کسب سهمیه‌های باقی مانده هستند.

ایران در رشته فرنگی در سه وزن 67، 87 و 97 کیلوگرم به دنبال کسب سهمیه است و تیم آزاد نیز باید در 4 وزن 65، 74، 97 و 125 کیلوگرم سهمیه‌های باقی مانده را کسب کند. در 4 وزنی که تیم ملی کشتی آزاد سهمیه نگرفته، قزاق‌ها فقط در 125 کیلوگرم به دنبال سهمیه هستند اما ازبک‌ها فقط در همین وزن سهمیه دارند و در سه وزن دیگر سهمیه می‌خواهند.

در رشته فرنگی در وزن 67 کیلوگرم هیچ کشتی‌گیر آسیایی در جهانی 2019 نورسلطان سهمیه نگرفته و به همین دلیل رقابت در اولین مرحله گزینشی بسیار سخت و سنگین خواهد بود. دو تیم ازبکستان و قزاقستان در 97 کیلوگرم سهمیه ندارند و در وزن 87 کیلوگرم نیز فقط ازبک‌ها سهمیه گرفته‌اند.

مشکل بزرگتر نفوذ قزاق ها و حتی ازبک‌ها در شورای کشتی آسیاست که اگر میزبانی مرحله اول گزینشی به یکی از این دو کشور داده شود، کار سخت‌تری در انتظار کشتی گیران ایران خواهد بود. رقابت‌های گزینشی المپیک در قاره آسیا 8 تا 10 فروردین ماه برگزار خواهد شد.

 

تسنیم 

     
آی اسپورت
2020-01-31 11:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر