فهرست
سوال روز: بلوتی خونسرد می تواند خط حمله آتزوری را رهبری کند؟
سوال روز: بلوتی خونسرد می تواند خط حمله آتزوری را رهبری کند؟

سوال روز: بلوتی خونسرد می تواند خط حمله آتزوری را رهبری کند؟

آی اسپورت- تورینو این استراتژی را دارد تا بهترین استعداد های ایتالیایی را بخرد. با وجود صبری که برای بلوتی نشان دادند، حالا پرداخت 8 میلیون یورو برای او شبیه یک دزدی است! 8 ساعت طول کشید تا اولین گلش را برای باشگاه بزند. رفتن به یک تیم جدید بعد از یک تورنمنت معتبر هیچ وقت ایده آل نیست. حضور در جام ملت های اروپا زیر 21 سال یعنی او پیش فصل کاملی با باشگاهش نداشت. نه از نظر بدنی آماده بود و نه فرصت کافی برای هماهنگی با هم تیمی های جدیدش داشت. همانطور که خودش اعتراف کرده:" کار سختی بود."

ونتورا هیچ وقت از او ناامید نشد. رستگاری با شروع 2016 فرا رسید. او در 20 بازی 11 گل زد و بهترین گلزن ایتالیایی سال شد. یورو نزدیک بود و صدای همه برای دعوت او به تیم ملی بلند شده بود. یک نفر اما گوش نداد.  آنتونیو کونته علاقه ای نداشت زوج ادر و پله که در مراحل مقدماتی عالی کار کرده بودند را به هم بزند. قطعا بلوتی دوست داشت در فرانسه با تیم ملی کشورش حضور داشته باشد اما یک تعطیلات کامل، به نفع او تمام شد.  او بعد از استراحت کافی، توانست یک پیش فصل کامل را با مربی جدیدش، سینیشا میهایلوویچ، تجربه کند. 

بلوتی در 3 بار حضور از ابتدا، 5 گل زده است. با گل کردن پنالتی هایش برابر میلان و بولونیا می توانست علارغم دقایق بازی بسیار کمتر نسبت به رقبا، آقای گل لیگ باشد. مقطعی که مصدوم شد، تورینیو فقط 1 گل زد و از 9 امتیاز ممکن تنها 2 امتیاز گرفت. وقتی بلوتی درون زمین حضور دارد، تورینیو به ازای هر بازی 3.3 گل زده است. 

آمار را مقایسه کنید. بلوتی هر 59 دقیقه یک گل زده است در حالی که بازیکنان مطرحی مانند هیگواین (76)، میلیک (83)، ایکاردی (90) و باکا (92) در این زمینه از او عقب تر هستند. بعد از بازگشت از مصدومیت، بلوتی تنها 8 دقیقه می خواست تا دوباره گلزنی کند. گل بعدی تورینیو هم روی پاس گل او به ثمر رسید. او به ازای هر بازی 2 موقعیت می سازد، بیش از دوبرابر میانگین هم پستی های خودش. او به ازای هر 90 دقیقه، میانگین 5.2 شوت می زند. این نزدیک به آمار بهترین ها در کل اروپاست. لواندوفسکی 5.4 و زلاتان 5.3 شوت در هر 90 دقیقه زده اند. هیچ شکی نیست که سیستم 4-3-3 میهایلوویچ کمک زیادی به درخشش او کرده است. بلوتی با این تغییر نسبت به 3-5-2 ونتورا، به دروازه حریف نزدیک تر شده و کل تورینو برای او بازی می کند. خودش می گوید: " من در جزییات کوچک بهتر شده ام، طوری که با هم تیمی هایم بازی می کنم، طوری که آن ها را می بینم و طوری که به دروازه حمله می کنم."

وقتی عمقی تر به حرف های او نگاه می کنید، متوجه اراده و روحیه محکم او خواهید شد. یک خونسردی بی رحمانه در بلوتی موج می زند. دروازبان حریف، یک دشمن است و برای او مهم نیست توپ را چگونه وارد دروازه حریف می کند : " فرقی نمی کند برگردان بزنید یا پشت پا، لذت همیشه یکسان است. نباید هیچوقت توقف کرد، حتی در تمرین. باید یک رابطه بین خودت و دروازه بسازی و گل زدن را وارد خون کنی. این یک انرژی درونت پخش می کند که همیشه می خواهی آن را به بیرون بریزی و نمی توانی. این یک حس فوق العاده است، مخصوصا به خاطر اطمینان خاطری که به تو می دهد. برای یک مهاجم، این یک روش زندگیست."

 

اینفوی بلوتی
اینفوی بلوتی

"من هنوز هیچ دستاورد بزرگی نداشته ام. اما دارم سخت تلاش می کنم تا به اهدافم برسم، هم به عنوان یک بازیکن و هم برای کل تیم. من کمبود عطش یا اراده ندارم. فکر می کنم یک بازیکن نباید هیچ وقت برای خودش محدودیتی بسازد. همیشه باید قله را بالاتر برد. اگر سخت تلاش کنی می توانی به هر چیزی برسی." این مرد مصمم در بازی های ملی هفته بعد دوباره با ونتورا کار خواهد کرد. ونتورا برای اولین بار بلوتی را به تیم ملی دعوت کرد و انتظار می رود او رهبر خط حمله ایتالیا در مقدماتی جام جهانی باشد. احتمالا بسیاری دوست دارند او و براردی را به عنوان زوج آینده ایتالیا تصور کنند. هر چند درخشش دوباره بالوتلی از دید ونتورا پنهان نخواهد ماند.   آیا بلوتی می تواند مانند ایموبیله در تورینو آقای گل سری آ شود؟ این سئوال میلیون دلاری هواداران تورینیو در ایتالیا خواهد بود.

 

منبع: هو اسکورد

 

۴    
آی اسپورت
2016-09-30 17:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر