فهرست
نکته روز: چرا جهانبخش نیمکت‌نشین شد؟
نکته روز: چرا جهانبخش نیمکت‌نشین شد؟

نکته روز: چرا جهانبخش نیمکت‌نشین شد؟

آی‌اسپورت- در اولین فهرست منتشر شده از نفرات ایران مقابل ازبکستان، بیشتر از حضور شجاعی و نیمکت‌نشینی سردار آزمون، حضور طارمی به جای جهانبخش عجیب بود. لژیونری که در لیگ هلند و جام قهرمانان اروپا می‌درخشد ولی جایی در ترکیب تیم ملی نداشت. آخرین گل تیم ملی را هم علیرضا به ثمر رسانده بود. اما چرا مهدی طارمی به او ترجیح داده شد؟

جهانبخش در دیدارهای انتهایی تیم ملی نمایش خوبی نداشت. حداقل تا زمانی که تیم به خلاقیت او نیاز داشت، جهابنخش ستاره تیم نبود. زمانی ستاره ملی می‌شد که فشاری روی خودش احساس نکند. البته هم‌زمان با او، طارمی هم نمایش ضعیفی داشت. اما در این بازی طارمی از وینگر چپ به وینگر راست منتقل شد. جایی که در تیم ملی به بازی گرفته می‌شود.

با توجه به حضور حاجی‌صفی در هافبک دفاعی سمت چپ، بازی گرفتن میلاد محمدی در دفاع چپ، حضور وحید امیری در منطقه تهاجمی چپ قرار شد که همه حمله‌های تیم ملی از سمت چپ ایران باشد. از آن سمت نیازی به طراحی حملات توسط هافبک راست(مهدی طارمی) نبود. بیشتر برنامه‌های سمت چپ به سانتر از جناحین ختم می‌شد و نیاز داشتیم که هافبک راست هم به محوطه جریمه نزدیک شود و ضربات سر را بزند. همین ویژگی قدرت سرزنی طارمی نسبت به جهانبخش، باعث شد که کی‌روش از او استفاده کند. طارمی در چندین نوبت هم به هوا پرید و روی ضربه‌های هوایی تبحرش را نشان داد.

 

پرش طارمی
پرش طارمی

 

 

کدخبر: 9407

۱۷ ۲  
آی اسپورت
2016-10-08 14:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
برزو
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵، ۱۵:۰۵
اگر برای سر زدن آورد باید آزمون میذاشت داخل
۱
فرشته ف
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵، ۱۶:۲۳
جهان بخش در تیم خود الکمار خودش را به مصدومیت زد تا جلوی مکابی اسرائیل بازی نکند انصافا هم الکمار سنگ تمام گذاشت چون اگر این برنامه ریزی بودار میشد الکمار و جهانبخش جریمه میشدند.کی روش هم با هوشیاری روی نا آماده بودنش صحه گذاشت
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر