فهرست
سرنوشت مشابه مسلمان؛ کم‌کارِ ذوب آهن اوست؟
سرنوشت مشابه مسلمان؛ کم‌کارِ ذوب آهن اوست؟

سرنوشت مشابه مسلمان؛ کم‌کارِ ذوب آهن اوست؟

آی اسپورت - جورجویچ، مربی ذوب آهن از کشف مردسال فوتبال آسیا خبر داده بود. او گفته بود بازیکنی که کشف کرده است روزی این عنوان را کسب می‌کند و راهی اروپا هم می‌شود. توصیفی که با جمله «او فوتبال آسیا را ترور می‌کند» ادا شد. حالا حدود ۱۰ سال از آن روز می‌گذرد و بقیه مربیان مسلمان فقط در یک مورد از او یاد کرده‌اند؛ حاشیه. امید نمازی هم در آخرین مصاحبه‌اش زمانی که در مورد شایعه کم‌کاری چند بازیکن پرسیده‌اند او تاکید کرده که فقط یک بازیکن کم‌کاری داشته است. اگرچه نمازی از بازیکن خاصی نام نبرده است اما با توجه به اتفاقاتی که چند هفته گذشته میان مسلمان و آذری افتاد و شایعاتی که از همان زمان شنیده شد حدس زدن نام آن بازیکن کار سختی نیست. بازیکنی که درستی یا غلطی حرف‌های نمازی در مورد او قابل اثبات نیست اما تعدد اتفاقات مشابه کفه ترازو را به نفع سرمربی سنگین می‌کند.

بازیکنی که پیش بینی می شد بعد از کنار گذاشتن از پرسپولیس توسط برانکو، فصلی طوفانی را پشت سر بگذارد تا هواداران پرسپولیس حسرت رفتن او را بخورند اما نه خبری از درخشش او در اصفهان هست و نه خبری از آه و حسرت در تهران. امید نمازی حالا در لفافه شبیه حرف‌هایی را می‌زند که پیش از این از زبان برانکو شنیدیم. بازیکنی که بعد از جورجویچ کمتر پیش آمده سرمربی اش از او راضی باشد.

حرف‌های نمازی بعد از کنارگذاشته شدن به ذوب آهن شباهت زیادی به حرف‌های یاوری در شرایطی مشابه دارد: «متاسفانه برخی از مديران عامل‌ ما هم كم تجربه هستند و فوتبالی نيستند براي همين اجازه می‌دهند دو بازيكن جوان و بی‌تجربه برای‌شان تصميم بگيرند و آن‌ها را تحت تاثير قرار دهند. اين بازيكنان هم از جايی ديگر تحريک شده‌اند كه اصلاً براي من مهم نيست چون من از اين چيز‌های كثيف در اين فوتبال تميز زياد ديده‌ام.» البته یاوری برخلاف نمازی از این دو بازیکن نام‌برد که سینا عشوری و محسن مسلمان بودند.

او در ذوب‌آهن لوکا هم همین وضعیت را داشت. لوکایی که با ستاره‌ها مشکل داشت و نعمتی برای جوانان به حساب می‌آمد هم نتوانست با مسلمان جوان کار کند. او در این مورد گفت: «محسن جسمش با ما است؛ اما روحش نه. شاید اگر او را به تیم دیگری بدهیم هم برای خودش و هم برای ما بهتر باشد. به هر حال بهترین کار را انجام خواهیم داد.» مسلمان در واکنش به شایعات کم‌کاری و بی‌انگیزگی گفت: «تیم ما از ۱۴ بازی ۱۴ امتیاز گرفته و حتما من مقصرم که این اتفاق افتاده و در رده سیزدهم جدول هستیم.»

یحیی گل محمدی اعلام کرد که حاضر است او را به هر تیمی در ازای یک بازیکن واگذار کند. حاشیه‌ها فقط در اصفهان جا نماند و او به هر تیم دیگری هم که رفت آن‌ها را با خود سوغات برد. اسکوچیچ در فولاد  در مصاحبه‌ای سطح بازی مسلمان در فولاد را توهین به شعور هواداران دانست. اتفاقی که باعث شد زمان همکاری آنها خیلی طولانی نباشد. این لیست را می توان به اندازه تمام مربیانی که دوره ای با مسلمان کار کرده اند ادامه داد.

حضور در پرسپولیس قرار بود یک استثنا در این کارنامه سرتاسر پر از حاشیه و نارضایتی سرمربیان باشد. اما انگار این عادت مسلمان است، شروع خوب و پایان بد. مثل همان شروعی که جورجویچ را امیدوار کرد و بقیه را ناامید. بخشی از پیش‌بینی جورجویچ درست از آب درآمد. مسلمان ترور کرد اما نه فوتبال آسیا، بلکه خودش را و تمام تیم‌ها و مربیانی را که با آنها کار کرد. این لیست شاید یک استثنا داشته باشد. منصوریانی که مسلمان روزی برای کار کردن با او گفته بود حاضر است با هزارتومان استقلالی شود. آیا این همکاری برای یک بار هم که شده پایانی‌خوش را برای ستاره مستعد فراهم خواهد کرد؟

 نود

۳    
آی اسپورت
2018-11-17 19:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر