فهرست
پنج دلیل ساده؛ چرا استقلال برمی‌گردد؟
پنج دلیل ساده؛ چرا استقلال برمی‌گردد؟

پنج دلیل ساده؛ چرا استقلال برمی‌گردد؟

آی اسپورت - استقلال لیگ هجدهم را خوب شروع نکرده و به همین دلیل هم وینفرد شفر سخت‌ترین روزهایش را در ایران پشت سر می‌گذارد. الان قبح انتقاد از او شکسته شده و فریادهای «حیاکن، رهاکن» راحت‌تر از حد تصور علیه مربی آلمانی سر داده می‌شود. در عین حال این شایعه هم وجود دارد که اگر شفر نتواند نهایتا تا نیم‌فصل به وضعیت استقلال سر و سامان بدهد، شغلش را از دست خواهد داد. در این شرایط دلایل و نشانه‌هایی وجود دارد که می‌تواند استقلالی‌ها را به بهبود چشمگیر عملکرد تیم‌شان در هفته‌های پایانی نیم‌فصل اول امیدوار کند.

در اردوی اخیر تیم ملی برخلاف گذشته تعداد نفرات اندکی از استقلال دعوت شدند. حضور تنها 3آبی‌پوش در اردو باعث می‌شود تمرینات تاکتیکی استقلال با شرایط بهتری برگزار شود و شفر با در اختیار داشتن حداکثر نفراتش تیم را آماده‌کند.

فرشید اسماعیلی بعد از پشت سر گذاشتن تنبیه‌اش به تمرینات برگشته. روزبه چشمی هم پیش از بازگشت به جمع آبی‌ها، در اردوی تیم ملی آماده می‌شود. حسین حسینی با قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیم ملی برابر ترینیداد و توباگو، از شرایط روحی بهتری برخوردار شد. همچنین کی‌روش که قبلا تأکید کرده بود تحت هیچ شرایطی وریا غفوری را در پست هافبک راست نمی‌خواهد، برابر ترینیداد برای دقایقی از غفوری در این پست استفاده کرد تا دست شفر برای یک خط جلوتر بردن وریا باز شود. در مجموع اردوی اخیر تیم ملی از هر نظر به سود استقلالی‌ها بوده است.

الان همه حواشی فوتبال ایران روی فاز جدید درگیری کی‌روش و برانکو متمرکز است. این بهترین فرصت است که وینفرد شفر با عبور از فشار روزهای قبل از تعطیلات، بار خودش را ببندد و به سوی نجات پل بزند. این روزها همه درگیر دوگانه پرسپولیس- تیم ملی شده‌اند و شاید فرصتی بهتر از این برای شفر و استقلال پیدا نشود.

مسابقات باقیمانده استقلال تا پایان نیم‌فصل، حداقل روی کاغذ چندان سخت نیست. غیر از بازی با پدیده صدرنشین که عقب افتاده و آن هم در ورزشگاه آزادی خواهد بود، شاگردان شفر تا پایان دور رفت با استقلال خوزستان، نفت آبادان و سپیدرود رشت بازی خواهند داشت. انتظار می‌رود استقلال در بدترین شرایط 8امتیاز از این 4بازی کسب کند.

تردیدی نیست که پیشروی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا فشار روانی بسیار سنگینی متوجه استقلال و شخص وینفرد شفر کرده بود. اما به هر حال آن کابوس به پایان رسیده و پرسپولیس هم قهرمان آسیا نشده است. بنابراین شفر با تنش عصبی کمتری می‌تواند کار را ادامه دهد.

همشهری ورزشی

۷ ۴  
آی اسپورت
2018-11-19 22:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
...
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۲:۲۹
مطلب چرت برای اروم کردن کیسه کشا
یعنی اسماعیلی بعد تنبیه بهتر بازی میکنه؟
حسینی تو تیم ملی روحیه گرفته برمیگرده رو نیمکت کیسه همچنان باروحیه اس؟
الان اختلاف کیروش و برانکو که مدتهاست ادامه داره و هرکدوم دارن کار خودشون رو به بهترین نحو انجام میدن چه ربطی به کیسه مفلوک داره؟
در جواب پیمان
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۰۴:۴۱
به عنوان یه پرسپولیسی میگم بر هر پرسپولیسی واجب که از شفر تا قطره آخر جان حمایت کنه :))
۳
منتقد
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۳:۵۸
عجب استدلال های آبکی. تا برانکو هست آب خوش از گلوی استقلالی جماعت پایین نمیره.
۳
00
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۵۵
حق دارین شماها مجبورین از سوگلی حکومت که 22 تا بازیکن گرفته و اماده میشه واسه نقل و انتقالات زمستانی اینطوری حمایت کنید. نشد به حیرانی فاسد میگین یه مصاحبه خیالی با کیروش ترتیب بده
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر