فهرست
استقلال، تیام، السد/ ۲۰۰هزار دلار و خطر حذف از آسیا
استقلال، تیام، السد/ ۲۰۰هزار دلار و خطر حذف از آسیا

استقلال، تیام، السد/ ۲۰۰هزار دلار و خطر حذف از آسیا

آی اسپورت - امیرحسین فتحی قرار بود از تیام، پول بسازد و حداقل 200 هزار دلار دست استقلال را بگیرد. او و علی خطیر که معاون ورزشی باشگاه استقلال است، مدعی بودند که اجازه جدایی ساده و آسان را به تیام نمی‌دهند. به حرف‌های یکی دو هفته قبل آنها استناد می‌کنیم. بخصوص فتحی که می‌گفت: «‌تا لحظه آخر پای شکایت‌مان از تیام می‌ایستیم و نمی‌گذاریم او به همین راحتی‌ها با یک تیم جدید قرارداد امضا کند. مطمئن باشید حق استقلال را می‌گیریم، تا ریال آخر.» مامه تیام به عجمان امارات رفت اما هنوز پولی دست استقلال را نگرفته و به حساب این باشگاه واریز نشده.

مدیران استقلال، در روزهای نخست جدایی تیام حتی برای او پیغام فرستادند که دور یک میز بنشینند، با هم مذاکره کنند و حداقل ٢٠٠ هزار دلار از او بگیرند اما مهاجم سنگالی پیشنهاد آنها را نپذیرفت. حالا فتحی و خطیر، همان‌هایی که مدعی شکایت از تیام و مقابله به مثل با او بودند، برای گرفتن طلب استقلال باید دنبال طی شدن پروسه شکایت به فیفا و رأی دادگاه عالی ورزش باشند که بیشتر از یک سال زمان می‌برد.

وعده‌های بزرگ فتحی که هنوز عملی نشده‌اند، فقط به ماجرای تیام خلاصه نمی‌شود. فتحی هفته قبل به ترکیه رفت تا دومین بخش از مبلغ رضایتنامه مجید حسینی از باشگاه ترابزون‌اسپور را دریافت کند. او اما دست خالی برگشت و مشخص هم نیست چه زمانی می‌تواند این مبلغ را از باشگاه ترکیه‌ای دریافت کند. البته گفته می‌شود حداقل یکی دو ماه زمان لازم است تا ترابزون‌اسپور مبلغی را به حساب باشگاه استقلال واریز کند. دلیل تعلل ترابزون‌اسپور در پرداخت پول به استقلال هم تهدید‌هایی است که وکیل باشگاه ایرانی در نخستین جلسه با نماینده ترابزون در تهران مطرح کرده و برای آنها خط نشان کشیده بود که باشگاه ترکیه‌ای را یک سال از نقل و انتقالات محروم می‌کند. آنها تهدیدها را فراموش نکرده و حالا در صدد جبران رفتار طرف ایرانی خود هستند.

فتحی با توجه به حساب ویژه‌ای که روی دریافت پول از ترابزون‌اسپور و همچنین تیام باز کرده بود، به بازیکنان قول داد که قبل از بازی مقابل پارس‌جنوبی‌جم بخشی از مبلغ قرارداد آنها را پرداخت کند. این اتفاق اما رخ نداد، چون فتحی مبلغی از ترابزون‌اسپور و تیام دریافت نکرده و به همین دلیل نتوانست به وعده‌اش عمل کند و پول بازیکنان استقلال را پرداخت کند. در این بین حتی وینفرد شفر در تمام روزهای اخیر پیگیر عملی شدن وعده‌های فتحی بود اما راه به جایی نبرد.

درست در روزهایی که استقلال باید میزبان السد باشد و برای حضور در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا تلاش کند، فتحی باید موضوع بدهی‌ها و مجوز حرفه‌ای لیگ قهرمانان آسیا را هم حل کند. او برای حل این مشکلات کمتر از 10 روز زمان دارد. اینها را که کنار هم می‌گذاریم، به اوضاع آشفته باشگاه استقلال بیشتر پی می‌بریم. اوضاعی که در آستانه بازی با السد و بعد از شکست مقابل پارس‌جنوبی‌جم آشفته‌تر از قبل شده است.

ایلنا

۱۲ ۱  
آی اسپورت
2018-08-21 19:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
احمد
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۳۴
جالبه تو این سایت زرد حتی یه خبر مثبت از استقلال نمیزارید.... راستی چه خبر از ماسمالیزاسیون قرارداد ترابی!؟... چه خبر از جریمه تماشاگران تیم حکومتی سرخ؟... چه خبر از قرارداد دروازه بان ۱۷ میلیاردیشون؟... آهان یادم رفت این خبرا نباید واسه اونا کار بشه...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر