فهرست
محسن مسلمان، دیگ من و سر سگ!
محسن مسلمان، دیگ من و سر سگ!

محسن مسلمان، دیگ من و سر سگ!

آی اسپورت - بعد از بازی پرسپولیس و الجزیره و صعود به یادماندنی سرخ‌ها به جمع هشت تیم برتر آسیا، تصاویری از محسن مسلمان منتشر شد که برای او دردسرساز شده است. در این عکس‌ها واکنش نیمکت پرسپولیس به گل جلال حسینی را می‌بینیم؛ جایی که فرشاد احمدزاده دیوانه‌وار شادی می‌کند، اما محسن مسلمان آرام نشسته و اگر غمگین نباشد، حداکثر با بی‌تفاوتی زمین را نگاه می‌کند. هافبک خلاق پرسپولیس در ثلث پایانی لیگ و حساس‌ترین مسابقات آسیایی از ترکیب بیرون ماند و حتی خطر باخت و فشار سنگین هواداران هم برانکو را مجاب نکرد به او بازی بدهد. در همین مسابقه با الجزیره چیزی نمانده بود پرسپولیس تن به حذفی دردناک بدهد و فصل درخشان سرخ‌ها به شکلی کابوس‌وار به پایان برسد، اما برانکو حتی در آن شرایط هم حاضر نشد حداقل برای ساکت کردن مردم ناراضی، یکی از تعویض‌هایش را به مسلمان اختصاص بدهد.

مرد کروات –که خودش فوتبال محسن را به اوج برگرداند- حتما دلایل غیرفنی موجهی برای این کار دارد؛ ادله‌ای که هیچکس حاضر نیست در موردش توضیح بدهد، اما خود مسلمان این اواخر بارها به طور ناخواسته نشان داده حق با برانکو است. از یک طرف درافشانی مترجم برانکو در حاشیه ارتباط تصویری زنده مسلمان با هواداران پیش آمد و نشان داد پشت پرده چه خبر است و از طرف دیگر مصاحبه خود مسلمان پس از جشن قهرمانی اعصاب ملت را به هم ریخت؛ مصاحبه‌ای آمیخته به خودخواهی و ناسپاسی که البته کاملا متناسب شخصیت اجتماعی اوست و جای تعجب ندارد.

ماجرای این عکس اما تلخ‌تر است. این فقط یک تصویر از یک بازیکن فوتبال نیست. این بخشی از فرهنگ تاسف‌بار حاکم بر جامعه ماست؛ فرهنگی که دستورالعمل سریع و ساده‌اش برای چنین شرایطی، در این ضرب‌المثل وحشیانه و دردناک خلاصه می‌شود: «دیگی که برای من نمی‌جوشد، سر سگ در آن بجوشد!» این فرمول زندگی خیلی از ماست؛ اینکه یا چیزی حتما و تماما باید برای ما باشد یا اگر نبود، همان بهتر که کلا نباشد. این بخل و حسادت خیلی از مواقع حتی بین پیشکسوتان و بازیکنان و مربیان بازنشسته هم محسوس است و به راحتی می‌توان لابه‌لای اظهارنظرهای خیلی از آنان رد پای تنگ‌نظری را دید. فلانی تا وقتی به عنوان سرپرست یا عضو هیات‌مدیره یا دستیار چهارم در تیم مشغول است، همه چیز را گل و بلبل می‌بیند، اما بلافاصله بعد از آنکه پست الکی‌اش را از دست داد بالا تا پایین باشگاه را می‌شوید و روی بند پهن می‌کند.

جناب مهندس هم تا وقتی فیکس بود، بعد از هر پیروزی اول صف می‌ایستاد و جشن ایسلندی را کارگردانی می‌کرد، اما حالا که نیمکت‌نشین شده، زورش می‌آید در واکنش به دراماتیک‌ترین گل این سال‌های تیمش یک لبخند ساده بزند؛ حداقل به حرمت همین چندده هزار نفری که فی‌المجلس اسم حضرت استاد را در استادیوم صدا می‌زدند و با آن گل به آسمان پرتاب شدند. علیرضا بیرانوند در هفت ماه گذشته مقابل الهلال، السد و الجزیره جمعا 13گل خورده، اما اولین بازیکن ذخیره‌ای که خودش را به جشن گل جلال رساند، بوژیدار رادوشوویچ بود؛ چون شاید آنها در کرواسی ضرب‌المثل «سر سگ» ندارند!

 

روزنامه گل

۱۱۶ ۹  
آی اسپورت
2018-05-17 11:45:00
نظر دهید

۹ نظر
کیسه اسپرت
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۱:۵۱
نمیخواین یه مطلبی در مورد دعوای غقوری بنویسید؟ جدا شدن نورافکن چی؟ همچنین جرائم قائدی. یا نقدی بنویسین بر توهین های شفر.این هست فرهنگ آلمان؟ این نگاه رنگی رو تمام کنید
اصفهون
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۴۶
اینا بخوره تو سرشون جرات ندارن یه کارشناسی داوری از بازی کثیف کیسه و ذوب اهن بذارن.
۹
Me
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۳:۱۳
هههههه،چی میگی لنگی؟اینا دیگه چیه؟مگه باید خزعبلات ذهن هر لنگی بپردازن؟خخخخ
۶
اشکان4
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۰۹
چی میخواین از جون مسلمان ؟ به زور میخواین مسلمان رو از چشم هوادار بندازین ؟بیچاره روی نیمکت هم میشینه دست به سینه براش حرف در میاری و اینقدر توهین شدید می کنی
اون موقع هم که فیکس بود و اول صف میومد برای جشن ایسلندی و چند تا هم سن و سال خودش رو دور خودش جمع می کرد و شادمانی میکرد بازم میگفتید مسلمان باند بازه و لقب دالتون میدادید بهش
من که می دونم زور و عصبانیت شدید نویسنده طرفدار افراطی برانکو اینه هوادارا 90 دقیقه مسلمان تشویق کردن
و اینقدر که مسلمان رو تشویق کردن برانکو رو تشویق نکردن
من که میدونم تو زورت از چیه و داری نا محسوس یه کاری می کنی هوادارا مسلمانو تشویق نکنن تا یه وقت برانکو جونت روی نیمکت ناراحت نشه از حقوقت کم کنه!
serezo
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۳۳
حالا تو چرا داری میسوزی کیسه کش
اشکان4
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۱۸
من به شما گفتم لنگی که به من میگی کیسه کش؟
به خاطر اینکه بازیکن خوبیه
حیفه به سرنوشت بازیکنان ایرانی خوبی که برانکو چه در تیم ملی چه در باشگاهی خراب کرده دچار بشه
HHEE
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۱۷
درود بر نویسنده و تحلیل درست و نگاه دقیقش.
مارال
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۴۲
مربی باید بازیکنش و تنبیه کنه اما این بدبخت به اندازه کافی تنبیه شده ! آقای برانکو بازیش بده توروخدا !
دلم برا بازیاش تنگ شده!
فرهاد
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۵۳
خوشم میاد حوب حالتان را گرفت دم محسن گرم
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر