فهرست
گزارش: شوخی‌هایی که جدی شدند
گزارش: شوخی‌هایی که جدی شدند

گزارش: شوخی‌هایی که جدی شدند

آی اسپورت- بعضی از اتفاقات سال ۲۰۱۶ مانند صعود ایسلند به یک چهارم نهایی یورو بیشتر به شوخی شباهت داشتند تا یک واقعیت. در سال ۲۰۱۶ خبرهایی به گوش رسید که به نظر شوخی می رسیدند اما این اتفاقات در حقیقت رخ داده بودند.

فروم با پای پیاده مسیر مو وانتو را طی کرد

یکی از باور نکردنی‌ترین اتفاقات سال ۲۰۱۶ در توردو فرانسه رخ داد. در مسیر مو وانتو، تماشاگران شاهد واژگون شدن موتورسیکلتی بودند که باعث زمین خوردن کریس فروم، ریچی پورت و بائوک مولما نیز شد. در جریان این اتفاق دوچرخه فروم به شدت آسیب دید و از کار افتاد. دوچرخه‌سوار انگلیسی تصمیم گرفت با پای پیاده به مسابقه خود ادامه بدهد. صدرنشین مسابقات تور دو ‌فرانس در نهایت در جریان این مسیر به یک دوچرخه‌ معمولی رسید و توانست به وسیله آن از خط پایان عبور کند.

سبز شدن آب‌های سالن شنا المپیک ریو

در مسابقات المپیک ریو اتفاقات عجیب زیادی رخ داد اما بدون شک سبز شدن آب سالن رقابت‌های شنا، عجیب‌ترین آنها بود. در ۱۴ آگوست پیش از شروع مسابقات آب استخر تغییر رنگ داد و از آبی به سبز تبدیل شد. مسئولان برگزاری اعلام کردند این اتفاق به علت تعادل نداشتن میزان کلر آب رخ داده است. مسابقات شیرجه ۱۰ متر زنان و تعداد زیادی از بازی‌های واترپلو در شرایطی که آب سبز رنگ بود، برگزار شد. تعداد زیادی از ورزشکاران اعلام کردند آب سبز باعث سوزش چشمان‌شان شده است.

امضای قرارداد سویا با کیو

امضای قرارداد سویا با یک بازیکن ژاپنی شاید بهترین شوخی فصل نقل‌ و انتقالات تابستانی به حساب می آمد. زمانی که خبر امضای قرارداد سویا با کیوکه ژاپنی اعلام شد، هواداران آن را یک شوخی دانستند اما این موضوع واقعیت داشت. با این حال خورخه سامپائولی، سرمربی تیم اسپانیایی از او در ترکیب بهره نمی برد و بازیکن ژاپنی تنها در چهار بازی (۶۹۰ ‌دقیقه) برای سویا به میدان رفته است.

قهرمان نشدن گلدن استیت در NBA

قهرمان نشدن گلدن استیت در بسکتبال NBA اکنون اتفاق عادی به نظر می رسد اما زمانی که وریرز در بازی نهایی سه بر یک از کلیولند کاوالیرز پیش افتاد، کمتر کسی فکر می‌کرد کلیولند قهرمان شود. گلدن استیت پس از سپری کردن فصل درخشان دوباره در فینال به کلیولند رسید. کاوالیرز سال گذشته چهار بر دو مغلوب وریرز شده بود. لبرون جیمز و هم تیمی‌هایش در دیدار نهایی ۲۰۱۶ گام به گام پیش رفتند و ناامید نشدند. پس از این که گلدن استیت سه بر یک پیش افتاد، کلیولند توانست در دو دیدار بعد پیروز شود و نتیجه‌ را به تساوی برساند و در نهایت در بازی هفتم  قهرمان این رقابت‌ها شود.

قهرمانی لسترسیتی

قهرمانی لسترسیتی در لیگ برتر انگلیس شگفت انگیز تر از شکست وریرز در NBA بود. شاگردان کلودیو رانیری در میان تیم‌های بزرگ گام به گام پیش رفتند و جام قهرمانی را برای نخستین بار بالای سر بردند. رانیری دفاع مستحکمی از تیمش ساخته بود و ریاض محرز و جیمی  واردی برای این تیم گلزنی می‌کردند. درخشش واردی باعث ورودش به تیم‌ ‌ملی شد و توانست یورو را به همراه انگلیس تجربه کند.

صعود ایسلند به یک چهارم نهایی یورو

در گروه F یورو ۲۰۱۶ فرانسه، ایسلند حضور داشت. ایسلند یکی از تیم‌هایی بود که شانس صعود نداشت اما این اتفاق افتاد. در گروهی که به نظر می رسید پرتغال و اتریش برای صدرنشینی تلاش خواهند کرد ایسلند و مجارستان برای قرار گرفتن در رتبه نخست در رقابت بودند. پرتغال قهرمان این بازی‌ها به عنوان تیم سوم برتر از مرحله گروهی صعود کرد. «hu»ی هواداران ایسلند مشهور شد و به محبوبیت رسید. ایسلند برای نخستین بار در مرحله یک هشتم نهایی انگلیس را شکست داد اما در یک چهارم نهایی برابر فرانسه میزبان حرفی برای گفتن نداشت و پنج بر دو مغلوب شد. با این حال آنها به عنوان یک قهرمان به خانه بازگشتند.

کروسه ۷۵ هزینه یورو از دست داد

از دست دادن ۷۵ هزار یورو توسط مکس کروسه یکی از اتفاق عجیب این سال بود. بازیکن ولفسبورگ برابر هوفنهایم در بوندسلیگا هت تریک کرد و تصمیم گرفت این موضوع را در کافه‌ای جشن بگیرد. او در آنجا قمار کرد و ۷۵ هزار یورو برد. تصمیم گرفت با تاکسی به خانه برگردد اما پولی که برده بود را در تاکسی جاگذاشت. با وجود اینکه پلیس را در جریان گذاشت اما نتوانست به ۷۵ هزار یورو برسد.

سباستین ورون بازیکن - مدیر باشگاه استودیانتس د لا پلاتا

خوان سباستین ورون ناگهان تصمیم گرفت همزمان در باشگاه استودیانتس د لا پلاتا بازی و ریاست کند. ورون از دو سال پیش ریاست این باشگاه را بر عهده گرفت و به یک‌باره تصمیم گرفت دوباره به میادین بازگردد. این بازیکن ۴۱ ساله خود را آماده کرد تا ژانویه به میادین بازگردد. او در مصاحبه‌ای گفت‌: اگر امروز می‌خواهم به دنیای فوتبال بازگردم، به این علت است که در زمان مناسبی از آن کنار کشیدم. مشکلات جسمانی داشتم که مرا نگران کرده بود. اکنون احساس می‌کنم به بازگشت به میادین  نیاز دارم و باید فوتبال را به صورت حرفه‌ای دنبال کنم. یک فوتبالیست هستم. احساس آنها را دارم و نمی‌خواهم هیچ وقت این احساس را از دست بدهم. اکنون در حال آماده سازی خود هستم و می‌خواهم نشان بدهم می‌توانم در بالاترین سطح رقابت کنم.

۳    
آی اسپورت
2016-12-28 14:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر