فهرست
۷ نکته ازبازی خاطره‌ساز پرسپولیس - السد
۷ نکته ازبازی خاطره‌ساز پرسپولیس - السد

۷ نکته ازبازی خاطره‌ساز پرسپولیس - السد

آی اسپورت - پرسپولیس به عنوان آخرین نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا توانست در آزمونی بسیار دشوار مقابل السد قطر با ارائه یک بازی حساب شده و هدفمند که البته سال‌های سال در ذهن هواداران این تیم باقی خواهد ماند، به پیروزی دست پیدا کند و خود را به مرحله بعدی مسابقات برساند...

 

ندادن موقعیت گل، برنامه اصلی پرسپولیس در نیمه اول

هرچند در شروع بازی دو بار در دقایق ۱۶ و ۱۷ پرسپولیس توسط بشار رسن و وحید امیری شانس گلزنی برای خود ایجاد کرد، اما در مجموع طی ۴۵ دقیقه نخست برنامه اصلی پرسپولیس مدارا کردن با حریف بود و شاگردان گل‌محمدی با ایجاد تراکم در یک‌سوم میانی و دفاعی خود قصد داشتند کمترین موقعیت ممکن را به نماینده قطر بدهند، حربه‌ای که کاملاً هوشمندانه از سوی یحیی و همکارانش برای این بازی و در نیمه نخست اتخاذ شده بود و همین موضوع سبب شد تنها یک بار در دقیقه ۳۳ یک موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه پرسپولیس ایجاد شود. در این نیمه هرچند توپ بیشتر در اختیار السد بود، اما به طور واضحی آن‌ها در ایجاد موقعیت گل (به دلیل فشرده بازی کردن پرسپولیس) ناتوان بودند.

 

دگرگون شدن شکل بازی در نیمه دوم

با شروع نیمه دوم پرسپولیس شیوه بازی خود را تغییر داد و استراتژی اش تغییر کرد. در این زمان شاگردان گل‌محمدی بیشتر به جلو حرکت کردند و قصد داشتند خط مواجهه خود را جلوتر بیاورند، موضوعی که اتفاقات زیادی را در نیمه دوم ایجاد کرد و در این زمان با توجه به تغییر روش بازی پرسپولیس، این تیم دو بار توسط عیسی آل‌کثیر به تیر دروازه حریف کوبید و چند موقعیت خوب دیگر را نیز به دست آورد، اما در سوی مقابل، این جلوتر آمدن بازیکنان پرسپولیس سبب شد موقعیت‌های ایجاد شده توسط السد قطر روی دروازه پرسپولیس به طرز محسوسی افزایش پیدا کند و در این نیمه آن‌ها نزدیک به ۸ الی ۹ بار توانستند خطر را روی دروازه پرسپولیس ایجاد کنند، اما به هر حال این ریسکی بود که پرسپولیس کرد و خوشبختانه از آن نتیجه لازم را گرفت تا فعلاً یحیی، بازیکنان و هواداران پرسپولیس خوشحال‌ترین افراد در این مرحله از مسابقات باشند.

 

محو کردن سانتی کازورلا و بونجاح

از جمله بازیکنانی که تا قبل از شروع بازی حسابی روی او مانور می‌شد، سانتی کازورلا اسپانیایی و باتجربه بود، اما برنامه‌ای که کادر فنی پرسپولیس برای او تدارک دیده بود، سبب شد این بازیکن مهم و تأثیر‌گذار السد از جریان بازی خارج شود؛ نکته‌ای که دقیقاً در مورد بغداد بونجاح انجام شد و همین موضوع مهم باعث شد حملات السد زهر نداشته باشد.

 

آیا داور کره‌ای با ما مهربان بود؟!

در نیمه دوم و با حرکت بازیکن السد قطر به داخل محوطه جریمه یک تکل کنترل شده از سوی احمد نوراللهی زده شد که برای لحظاتی نفس‌ها را در سینه تمام پرسپولیسی‌ها حبس کرد؛ صحنه‌ای که اگر داور در آن لحظه اعلام خطای پنالتی می‌کرد، نمی‌شد خیلی او را مورد مماشات قرار داد، اما خوشبختانه در این لحظه از بازی داور کره‌ای دودل شد و از این صحنه عبور کرد تا دروازه نماینده محبوب کشور ما با خطر پنالتی مواجه نشود، اما در ادامه این داور هم از روی اخراج سیامک نعمتی و هم از خطایی که مدافع السد بدون توپ روی وحید امیری انجام داد، بی‌تفاوت عبور کرد تا به نوعی تصمیم قبلی خود را به سود السدی‌ها جبران کند ولی در مجموع اعلام نکردن ضربه پنالتی نکته مثبتی بود که خوشبختانه شامل حال نماینده کشور ما شد.

 

بازی هوشمندانه و فداکارانه تمام پرسپولیسی‌ها

به جرأت می‌توان گفت در این بازی تمام بازیکنان پرسپولیس هوشمندانه در زمین ظاهر شدند و البته آن‌ها به خوبی از خود روحیه فداکارانه‌ای نیز به نمایش گذاشتند و برای رسیدن به پیروزی حسابی دویدند و از جان مایه گذاشتند، نکته‌ای که از دلایل عمده ثبت این پیروزی برای نماینده محبوب کشورمان بود.

 

موقعیت‌های برابر، اما خطرناک‌تر برای پرسپولیس

در بررسی موقعیت‌های ایجاد شده این دو تیم روی دروازه یکدیگر، تقریباً به یک آمار برابر که کمی بیشتر به سود السد بود، می‌رسیم، اما نکته جالب اینجاست که به وضوح موقعیت‌های پرسپولیس بسیار خطرناک‌تر از السد بود، نکته مهمی که نشان می‌دهد هر حمله پرسپولیس تا چه اندازه حساب شده و خطرناک بوده است.

 

هت‌تریک آل‌کثیر

عیسی آل‌کثیر در این مسابقات با توجه به ۲ بار زدن توپ به تیر دروازه السد و البته یک بار هم به التعاون عربستان توانست در زدن به تیر دروازه هت‌تریک کند و البته اگر در این بازی این دو ضربه‌ای که او به تیر زد وارد دروازه می‌شد، عیسی با هت‌تریک کردن و زدن سه گل این بازی را ترک می‌کرد. بدشانسی که سبب شد این اتفاق خوب برای او نیفتد و در عوض او در زدن تیر دروازه هت‌تریک کرده باشد.

 

خبر ورزشی 

۳    
آی اسپورت
2020-09-30 08:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر