فهرست
آشتی با تیم ملی؛ دستاورد بزرگ «سه شیر»
آشتی با تیم ملی؛ دستاورد بزرگ «سه شیر»

آشتی با تیم ملی؛ دستاورد بزرگ «سه شیر»

آی اسپورت – ابرها پیدا شدند و رگبار گرفت. اتوبوس تیم ملی انگلیس هم در امان نبود. گرت ساوت‌گیت و تیمش بیشتر روزهای این تورنمنت را آفتابی سپری کردند اما خاتمه کارشان در سایه بود. این بازی نفرین شده بود، برای کسی اهمیتی نداشت اما برای ساوت‌گیت و بازیکنانش هدفگذاری کرد. پنج هفته عالی را اینجا سپری کردند و دوباره بین مردم و تیم ملی انگلیس آشتی برقرار شد اما باخت به بلژیک در رده‌بندی ثابت کرد با وجود تمام پیشرفت‌ها هنوز تا قله راه زیادی است. نه این شکست و نه باخت به کرواسی خاطرات این تورنمنت را پاک نمی‌کند اما ما را با این سوال مواجه می‌کند که در فوتبال امروز چه جایگاهی داریم. هیچ کس پیشرفت انگلیس را انکار نمی‌کند اما تیم‌هایی مثل بلژیک و فرانسه در سطح دیگری هستند.

انگلیس از سطح پایین انتظارات سود برد وقتی پای به این تورنمنت گذاشت اما ما یک ملت فوتبالی هستیم و باید از درسی که بلژیک به تیم جوان انگلیس داد، تجربه کسب کنیم، آنها از همین حالا به فکر قهرمانی یورو 2020 هستند و رویای موفقیت در ویمبلی را دارند، جایی که نیمه‌نهایی و فینال جام ملت‌های اروپا در آن برگزار می‌شود. گرت ساوت‌گیت در کنفرانس خبری ناراحت بود اما ناامید نه. او می‌داند این تیم انگلیس در مرحله یادگیری قرار دارد و برای مقایسه با تیم‌های پیشرو هنوز خیلی زود است. این جام جهانی روند پیشرفتش را تسریع بخشید و به ما امید داد که فاصله بین ما و آنها یک روز پرشدنی است. ساوت‌گیت گفت: «ما در جمع 4 تیم قرار گرفتیم اما هنوز در میان چهار تیم طراز اول جهان نیستیم. در برابر تیم‌های خوب کم آوردیم اما ما ماجرای فوق‌العاده‌ای در این جام داشتیم با تجاربی که همراه با تیم می‌ماند و در آینده به درد می‌خورد. نمی‌توانم بیشتر از این از بازیکنانم بخواهم که در این هفت هفته در کنار یکدیگر تمام تلاششان را کردند.»

خاطرات خوبی از جام جهانی غیرمنتظره انگلیس به یاد می‌ماند اما بعید است هیچ کدام به اندازه مهارت ساوت‌گیت در مدیریت تیم دوام داشته باشد. در پیروزی‌ها و شکست‌ها طوری نماینده ملت، تیم و خودش بوده که ما دوست داشتیم. تعارض با برخی شارلاتان‌ها که کشور را اداره می‌کنند و همینطور فوتبالش را، نمی‌توانست از این آشکارتر باشد. او از خودش نگفت در حالی که قرار بود از دستاوردهایش و میزان احساسی که در مردم ایجاد کرد، صحبت کند و برای همین دیگر آن پنالتی از دست رفته برابر آلمان در نیمه‌نهایی یورو 96 فراموش شده.

نخواست ماجرا را شخصی کند اما بود. او کسی است که دوباره بازیکنان را مشتاق بازی برای تیم ملی کرد و به آنها گفت موفقیت با تیم ملی از هر افتخار باشگاهی بزرگتر است و در نهایت او کسی است که کشور را در این چند هفته به وجد آورده است. او فوتبال ملی انگلیس را نجات داده و بین لیگ برتر و لیگ قهرمانان برای آن جا باز کرده است. او اعتماد بازیکنان را دارد و آنها می‌خواهند برایش بازی کنند.

سال‌ها مربیان انگلیس می‌خواستند القا کنند اهمیتی به ما هواداران این تیم نمی‌دهند و ما این بی‌تفاوتی را بی‌پاسخ نگذاشتیم. همه چیز عوض شده، ما دوباره به تیم ملی اهمیت می‌دهیم و بازیکنان ما کسانی هستند که می‌توانیم دوباره به آنها افتخار کنیم. شاید راه زیادی تا قله مانده باشد اما حداقل انگلیس در مسیر صعود است.

۱    
آی اسپورت
2018-07-16 13:10:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر