فهرست
چرا سمدو به بیرین ترجیح داده شد؟
چرا سمدو به بیرین ترجیح داده شد؟

چرا سمدو به بیرین ترجیح داده شد؟

آی اسپورت- بارسلونا روز جمعه مراحل خرید نلسون سمدو را تکمیل کرد. ترانسفری که به انجام رساندنش سخت‎تر از چیزی بود که فکرش را می‎کردیم. باشگاه روی یک دفاع آخر جوان قمار کرد، اما یک قمار منطقی روی بازیکنی که پتانسیل خوبی دارد و کارنامه‎اش نشان می‎دهد برای باشگاهی مانند بارسا مناسب است. اما با وجود تجربه کم، امید زیادی به او وجود دارد. حس عجیبی است. مشخص نیست چه خواهد شد.

تنها چیزی که واضح است این است که آوردن سمدو اولین قدم در راه پر کردن جای خالی دنی آلوس، اما بعد از مدت‎ها است. البته پیش از او الکس ویدال و سرخی روبرتو بودند که هیچ کدام نتوانستند کاری کنند تا جای خالی مدافع برزیلی احساس نشود.

سال گذشته پست دفاع راست یکی از قسمت‎هایی بود که بارسلونا شدیدا در آن ضعف داشت و هرچه به اواخر فصل نزدیک‎تر شدیم تیم‌‎ها بیشتر از این قسمت به بارسا ضربه زدند. حالا هم هیچ کس نمی‎خواهد از سمدو درخواست کند که دنی آلوس شود. اما می‏توانیم امیدوار باشیم که او اعتدال را به سمت راست خط دفاعی بازگرداند و مصدومیتی که تیم فصل گذشته در آن سمت داشت را درمان کند.

همچنین با آمدن نلسون سمدو پرونده خرید احتمالی هکتور بیرین از آرسنال بسته شد. بازیکنی که همیشعه در لیست خرید بارسا بوده و سران باشگاه کاتالانی به دنبال جذب این بازیکن برای پر کردن جای خالی دنی آلوس بودند. اما آرسنال برای او رقمی نجومی درخواست کرده بود و واقعا بهتر شد که بارسا پرونده این انتقال را بست.

روز پنج‌شنبه در مصاحبه‎ای با اسپورت، ژاوی طعنه‎ای به بارسلونا درباره جذب احتمالی بیرین زد. او گفت هرگز حاضر نیست بازیکنی که از بارسا رفته را دوباره بازگرداند. بیرین زمانی که یک نوجوان بود تصمیم گرفت بارسا را ترک کند. خروجش در آن زمان هم حواشی و جنجال‎های زیادی داشت. شاید به همین دلیل باشد که بارسلونا به جای بیرین تصمیم گرفته از نلسون سمدو برای پست مد نظرش استفاده کند.

۶    
آی اسپورت
2017-07-16 18:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر