فهرست
حمله تند کوثری به صدا و سیما؛ کارمندان صد درصد خودی
حمله تند کوثری به صدا و سیما؛ کارمندان صد درصد خودی

حمله تند کوثری به صدا و سیما؛ کارمندان صد درصد خودی

آی‌اسپورت- جهانگیر کوثری به شدت از عمل‌کرد برنامه ۹۰ انتقاد کرد. جهانگیر کوثری، مجری سابق برنامه‌های ورزشی در تلویزیون درباره حجم انتقادی که امروز به رسانه ملی می‎شود، صحبت کرد.

«تلویزیون در یک مقطعی، مسیر خودش را مبنی بر این که یک رسانه مردمی باشد یا یک رسانه دولتی، تعیین کرد؛ یعنی از دهه ۷۰، کم‎کم به سمتی رفت که محبوبیت مردمی خودش را از دست داد. تلویزیون با این که تنها رسانه تصویری جامعه ماست که در بر گیرنده تمامی پدیده‎های اجتماعی، سیاسی، خبر، ورزش، سینما، موسیقی و... است اما با این وضع نتوانسته آن محبوبیتی که باید داشته باشد را به دست بیاورد. این انتخاب، سلیقه خودش است و دوست دارد که به این شکل رفتار کند. از نظر مدیریت داخلی گروه‎ها و... تغییرات عمده‎ای در آن ایجاد شد و سعی کردند که تلویزیون به سمت آن مباحثی که خیلی هم برای‌شان مهم است، حرکت کند. بنا بر این کسانی در تلویزیون حضور یافتند که بتوانند مبلغ آن جریانی باشند که آنها برنامه‎ریزی، مدیریت و طراحی کرده بودند. محبوبیت تلویزیون از آن زمانی کاسته شد که در واقع شکل مردمی خودش را از دست داد؛ یا این طور به‌نظر رسید و نتوانست جلو سو تفاهم را بگیرد.»

«شاید نگران آن ذهنیت مردمی من بودند و طبیعی است که من در تلویزیون، جایی نداشته باشم چون خیلی از رفتارها یا مدیریت‎های آنها با آن خواسته من که نسبت به یک رسانه فکر می‎کردم، جور در نمی‎آمد و شما باید بعضی چیزها را راست نمی‎گفتی و یک جور دیگری بیان می‎کردی و این در تمامی عرصه‎ها از جمله ورزش صادق بود. مطمئن باشید تا کسی صد در صد تابع خواسته‎ها و برنامه‎ریزی‎های مدیران کلان تلویزیون نباشد، محال است بتواند دوام بیاورد. این که یکی در تلویزیون فعالیت دارد و ادای اپوزیسیون در می‎آورد، یک عوام‌فریبی خاص و نوعی پوپولیسم است که این‌ها انجام می‌دهد. طرف، مجری برنامه هر روز صبح تلویزیون است، اما می‎خواهد ادای اپوزیسیون را دربیاورد. این یک بازی دروغ است. شما وقتی در تلویزیون ایران فعالیت می‎کنی، باید تابع تمام برنامه‎ریزی آنان باشی، خودشان هم این را می‌گویند. آنها طبیعتا بعد از ۴۰ سال، این قدر تجربه پیدا کرده‎اند که بتوانند این موضوع را مدیریت کنند. کسانی‎ که با تلویزیون کار می‎کنند، صد درصد با این‌ها هستند و البته هیچ‌ اشکالی هم ندارد. هر کسی دوست دارد هر چه را که می‌خواهد انتخاب کند. به من گفتند نیا، من هم نرفتم. تا آقای ضرغامی و آقای فرجی به من گفتند بیا یک برنامه صبح‌گاهی است که آن را اجرا کن که برنامه «مردم ایران سلام» بود و من آن برنامه را با مرحوم «محمدعلی اینانلو» اجرا می‎کردم. بعد آقای ضرغامی و فرجی این شجاعت را داشتند که با مجوز خودشان، برنامه‎ «ورزش از نگاه دو» را به من دادند. بعد هم که این دو نفر از تلویزیون رفتند، من را هم بیرون کردند و الان من را راه نمی‎دهند. هیچ‎ کس هم به من نمی‎گوید مشکلم چیست. خیلی دوست دارم که مسئولان و حراست تلویزیون یا هر کس دیگری به من بگوید دلیلش چیست. من اگر اشتباهی داشتم، باید در آن سال‎ها هم می‎داشتم. منی که در ۳، ۴ دهه قبل برنامه زنده می‎رفتم و آنتن را با اطمینان کامل به من می‎دادند. من پیشنهادهای عالی از سوی تلویزیون‎های دیگر داشته و دارم آن هم با رقم‎های عجیب اما ترجیح می‎دهم در همین خاک باشم و کار کنم.»

«این یک نوع خاص است که شما آدم‎های درجه دو نظام را بزنی مثلا رئیس هیات فوتبال فلان استان را بیاوری روی خط و بگویی مثلا تو یک ماشین از پول اینجا خریده‎ای و به‎این‎ترتیب نابودش کنی، اما به خط قرمزهای نظام که نمی‎توانی نزدیک شوی. این انتخاب است و چیز بدی نیست. این که شما ۱۵ سال در تلویزیون باشی و بهترین موقعیت و پول را به تو بدهند و آن وقت بخواهی آنجا ادای اپوزیسیون را هم دربیاوری، این یک دروغ و عوام‌فریبی است که اگر نکند بهتر است. مثلا وقتی نماینده مجلسی را روی خط می‎آورد که نمی‎داند فوتبال چیست و حالا آمده مدیرعامل فلان باشگاه شده و او را می‎کوبد یا علی کریمی را به جان یکی دیگر می‎اندازد، این درست نیست. او به آدم‎های درجه دو حمله می‎کند چون نمی‎تواند به اصلی‎ها نزدیک شود. حتی ببینید به بحث ورود دختران به ورزشگاه که باز آن هم یک بحث ثانویه و فرعی است هم ورود نمی‎کند. ما خیلی بحث‎ها و مشکلاتی در فوتبال داریم که نمی‎تواند و محال است به آن نزدیک شود مانند دخالت عوامل بزرگ دولتی و نظامی در فوتبال. آیا می‎تواند راجع به این موضوع حرف بزند؟ اما چون می‎خواهد محبوبیت مردم را به دست بیاورد و چون عوام نمی‎توانند بفهمند نوع رفتار خاص او را، بنا بر این آنها را به سمت دیگر می‎برد. به اصغر فرهادی بابت دریافت کن تبریک می‎گوید. این عوام‌فریبی است مثل احمدی‎نژاد که می‎رفت در روستاها و پول نقد به مردم می‎داد که یک پوپولیسم آشکار بود. البته من عادل را خیلی دوست دارم و بچه خوبی است. نمی‎خواستم اسم بیاورم اما چون شما گفتید، من هم ورود کردم. در شرایط امروزی، وجود عادل غنیمتی است.»

 

طرفداری

۲۱۶ ۶  
آی اسپورت
2018-05-17 01:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
قارچلو لیپی
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۵:۰۱
واقعا درست گفته.. در مورد فردوسی پور و رشید پورم کاملا درست گفته.. اگر فردوسی پور خلاف خواسته اینا پیش میرفت همون سال ۸۳ اینطورا یه طوری یه انگی چیزی بهش میزدن و خیلی راحت برنامه شو تعطیل میکردن.
محمود
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۰:۱۹
كاملا درسته فردوسی پور گنده تر از سید محمد حسینی كه نبود
داود
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۵:۲۸
کسی مگه نگاه تلوزیون ایران میکنه؟
G
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۰:۱۴
رشید پور كه جای خودش یه مجری بیشتر نیست رییس جمهور رو یاد بیارید همین 2 سال پیش تو سخنرانی انتخاباتیش با هیجان فریاد میزد میگفت مردم دیگر شما را نمیخواهند شمایی كه 30 سال با اعدام و زور بودید نمیخواهند . ملت ساده هم اربده و سوت و جیغ میكشیدن واقعا چه احساس حماقتی به ادم دست میده وقتی این فیلما رو دوباره میبینه
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۳۱
وقتی یه خبری را می شنوید دو وجهی رفتار نکنید،
یکی مثل کریمی هرچه بگوید می پذیرید چون کریمی گفته و به این که چی گفته مهم نیست اینجا هم پس باید نگاه کنید حرف را چه کسی دارد می زند!

چند سال پیش دختر این آقا یعنی باران کوثری فکر کنم مهمان آقای رشید پور بودنددر یک برنامه تلویزیونی ؛
باران کوثری در جواب مجری گفتند که هرگز در فیلم جناب حاتمی کیا بازی نمی کنند ،
چند ثانیه بعد رشیدپور گفتند همین الان پدر باران کوثری یعنی همین جهانگیرخان کوثری تماس گرفتند و گفتند که حتما باران در فیلم حاتمی کیا بازی میکند که البته باران خانم سمج روی حرفشان ایستادند و گفتند نه خیر
...

حالا سوال این است که چرا آقای کوثری اونجا در برابر حاتمی کیایی که سمت سیاسی و اجرایی نداشت ، اینقدر محافظه کار و ملاحظه کار شده بودند؛
آیا مصالح صنفی و شغلی خود آقای کوثری ایجاب می کرد که به دخترشان امر کنند که در فیلم حاتمی کیا بازی کند ....

این سابقه از ایشون باعث می شود که بگویم خود شخص کوثری هم در مسئله ای بسیار کوچکتر چنین رویکردی داشت اونوقت به دیگران ایراد می گیرد...!
۲
ميلاد
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۳۰
برنامه نود در اوايل كار اقدر محبوب نبود و طول كشيد تا به اينجا رسيد. الان هم يكي از دلايلي كه اين برنامه هنوز هست محبوبيت اين برنامه حالا به هر دليلي و البته شايد مهمتر دلايل مالي و پول هنگفت تبليغاتي قابل تعطيل نيست مگر كه ديگه اصلا راهي براي حاكميون نباشه. ضمن اينكه در نظام كشور ما شما به در ميگيد كه ديوار بشنوه. ضمن اينكه ما از يك برنامه ورزشي چرا بايد انتظار انقلاب داشته باشيم. همين كه بيكفايتي و دزدي همين رده دومي ها ثابت ميشه خوبه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر