فهرست
چهره روز؛ فغانی فریب نمی‌خورد
چهره روز؛ فغانی فریب نمی‌خورد

چهره روز؛ فغانی فریب نمی‌خورد

آی اسپورت - سایت VI هلند درباره علیرضا فغانی داور سرشناس کشورمان نوشته: فعانی 4 سال قبل هم در جام جهانی حاضر بود اما نقش او به داور چهارم بازی افتتاحیه جام بین برزیل و کرواسی برمی گردد. اما بعد از آن فغانی به تدریج قضاوت بازیهای مهم را به عهده گرفت. او در جام کنفدراسیون ها که تابستان سال گذشته برگزار شد بازی نیمه نهایی بین شیلی و پرتغال را سوت زد  و در جام جهانی 2018 هم مامور قضاوت یکی از زیباترین بازیهای جام تا امروز را سوت بزند و البته به بهترین شکل ممکن وظیفه اش را انجام داد. او با سوت های بی مورد جلوی ریتم و سرعت بازی را نگرفت و در همان دقیقه ابتدایی بازی و در شرایطی که آلمانی ها در انتظار آفساید مهاجم مکزیکی بودند، او و کمکش به درستی دستور به ادامه بازی داد. داور ایرانی با سوتهایش نشان داد که آنقدر کاربلد و حرفه ای هست که فرق برخورد طبیعی با خشونت عمدی را متوجه شود و این کار را در نیمه دوم و با عدم اعلام پنالتی در هنگام برخورد متیو هیوملس و خاویر هرناندز به بهترین شکل ممکن اثبات کرد. او در اواخر بازی هم فریب حرکت نمایشی ماریو گومز مهاجم آلمانی هم را نخورد."

نویسنده  به عملکرد داوری فغانی به 4 کارت زردی که او به بازیکنان آلمان و مکزیک داد اشاره کرده و نوشته: تمام کارتهایی که او داد درست بود اما او می توانست یک اخطار دیگر هم به بازیکن مکزیک به خاطر شوت زدن بعد از سوت داور بدهد."

نویسنده VI تنها نقطه ضعف فغانی در این بازی را برخورد او با تونی کروس می داند. ماجرا مربوط به دقیقه 19 بازی است که هافبک سرشناس آلمانی ها به قضاوت داور ایرانی معترض شد و فغانی در واکنشی عجیب او را به آرامی هل داد. شاید بتوان این حرکت را بهتر از دادن کارت به بازیکن دانست اما وقتی بازیکن اجازه لمس کردن داور را ندارد، طبیعتا داور هم مجاز به چنین کاری نیست.

۷ ۳  
آی اسپورت
2018-06-19 10:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
sirvan.f
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۵۴
ای کاش توان اینو داشتم سلسله اشتباهات این بشر علیه پرسپولیسو بفرستم امثال اینا ببینن.
!!!
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۲۳
همینکه برنده بازی المان _ مکزیک، استقلال نبود جای شکر داره. ولی ایشون تو لیگ ایران با اعتماد به نفس بیش از حد و غرور بی جا اکثرا افتضاح سوت زده
اشکان4
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۱۹
!Dont touch me
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر