فهرست
بدنامی فوق ستاره والیبال روسیه/ موزرسکی دوپینگی
بدنامی فوق ستاره والیبال روسیه/ موزرسکی دوپینگی

بدنامی فوق ستاره والیبال روسیه/ موزرسکی دوپینگی

آی اسپورت - رئیس کمیته مستقل بررسی پرونده دوپینگ سازمان‌یافته در ورزش روسیه وجود دو نام در فهرست گزارش این کمیته را تایید کرد. اوایل این هفته این کمیته که زیر نظر پروفسور ریچارد مک‌لارن فعالیت می‌کند، بخش دوم و تکمیلی گزارش خود را منتشر کرد. در این گزارش اعلام کرد با استناد به صدها مستند غیرقابل انکار بیشتر از هزار ورزشکار روس از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۶ دوپینگ کرده‌اند.

مک‌لارن امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با پایگاه خبری Sport-Express روسیه وجود دو نام در این فهرست را تایید کرد. براساس این گزارش «گریگوری رادشنکووا» اسکی باز مشهور روسیه و «دیمیتری موزرسکی» فوق ستاره والیبال این کشور پیش از رقابت‌های المپیک زمستانی سوچی و المپیک ۲۰۱۶ ریو از مواد نیروزا استفاده کرده‌اند. آقای مک‌لارن در این گفت‌وگو با رد این مسئله که وجود نام این دو نفر در گزارش کمیته زیرنظرش به خاطر یک اشتباه سهوی بوده گفت این اسامی از مسیری که او نمی‌داند منتشر شده اما او نمی‌تواند درباره آن‌ها اظهارنظر کند.

دیمیتری موزرسکی که در فینال المپیک لندن باعث شد روسیه درحالی که دو ست از برزیل عقب بود در نهایت قهرمان المپیک شود، پیش از آغاز رقابت‌های المپیک ریو ناگهان از تیم ملی کنار رفت. آن زمان اعلام شد مشکلات شخصی دلیل کناره‌گیری این بازیکن برجسته بوده است.

۳    
آی اسپورت
2016-12-13 10:39:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر