فهرست
برانکو: همگروهی ایران و کرواسی را دوست ندارم
برانکو: همگروهی ایران و کرواسی را دوست ندارم

برانکو: همگروهی ایران و کرواسی را دوست ندارم

آی اسپورت – برانکو ایوانکوویچ امروز در نشست خبری خود قبل از بازی پرسپولیس و پدیده شرکت کرد. او حرف پ‌هایش با تسلیت برای زلزله کرمانشاه آغاز کرد و در ادامه درباره همه موضوعات مربوط به تیمش پاسخ داد.

کار مهاجری درخشان است

قبل از هر چیز به همکارم، مربی تیم پدیده تبریک می‌گویم که با کار درخشانی که انجام داده نه فقط امسال بلکه پارسال هم اعلام کرد تیمش با استحقاق کامل بالای جدول خواهد ایستاد. نتایجی هم که گرفته شاهد بر این مسئله است. بازی سپاهان و پدیده و همینطور بازی پدیده و نفت را در فصل پیش به خاطر بیاورید که در فضای خوبی انجام شد. البته فصل گذشته ما پدیده را قاطعانه بردیم. اما اگر یادتان باشد زمانی که بازی صفر بر صفر بود 2 بار آنها با دروازه‌بان ما تک به تک شدند. بازیکنانی مثل قاضی، خلعتبری و قاسمی‌نژاد در این تیم حضور دارند و تیم یکدست و خوب هستند. کاملا واقفیم که فردا بازی بسیار بسیار سختی مقابل پدیده خواهیم داشت.

امیدوارم حواشی تاثیرگذار نباشند
موضوع مشکل‌ساز برای ما این است که بعد از مدت طولانی که لیگ به خاطر اردوی تیم ملی تعطیل بود، بازی می‌کنیم و همیشه در این شرایط اولین بازی بحرانی است چرا که بعد از 20 روز دوباره بازی خواهیم کرد اما اعتقاد دارم و امیدوارم که وقایع اخیر حول و حوش بحث تغییرات احتمالی در کادر مدیریت باشگاه تقصیری روی عملکرد بازیکنان ما نداشته باشد چرا که ما حرفه‌ای هستیم و باید کار خودمان را انجام دهیم و به خاطر هواداران که کمک بزرگ ما هستند باید روند بردهایمان را که تا بازی با سایپا ادامه داشت را تکرار کنیم.

جنگیدن قانون قهرمانی است

نوراللهی هنوز حق حضور در بازی‌ها را ندارد و طارمی و خلیل‌زاده محروم هستند. امروز البته فرشاد احمدزاده به صورت کامل با ما تمرین کرد اما فردا هم او با ما نیست اما ماهینی که چند وقتی تمرینات محدودی را به دلیل مصدومیت جزئی از ناحیه آشیل پا داشت، فردا در رقابت برای حضور در ترکیب اصلی است. اینها مشکل است. اما دنبال توجیه و بهانه نیستم. ما بازیکنان جدید آورده‌ایم که در حد پرسپولیس هستند و تعویض‌های مناسبی داریم. اصلا دنبال بهانه و توجیه نیستم. نیازی هم نیست که تکرار کنیم هدف ما چیست چرا که مثل همیشه قانون ما جنگیدن برای قهرمانی است.

پدیده تیمی متفاوت است
پدیده تیم خوبی است. 3 بازیکن تهاجمی هم آورده‌اند. قاضی، خلعتبری و قاسمی‌نژاد. کمندانی هم بازیکن جوانشان است و تیم خوبی را بسته‌اند. تیمی که حداقل تلاش می‌کند متفاوت از دیگر تیم‌ها بازی کند.می‌دانم بازی سخت و مشکلی مقابل این تیم خواهیم داشت. خط دفاع ما هم تقریبا همان بازیکنان فصل گذشته هستند. البته جای شجاع خلیل‌زاده هم خالی خواهد بود. قبلا هم گفتم کادر بازیکنان را توسعه‌ داده‌ایم و بازیکنان مناسب و باکیفیت را روی نیمکت برای جایگزینی خواهیم داشت.

دوست ندارم ایران و کرواسی همگروه شوند
امکان هم گروهی ایران و کرواسی وجود دارد اما دوست ندارم ایران و کرواسی در یک گروه باشند و امیدوارم در فاز بعدی آنها به هم بخورند. کرواسی تیم ملی کشورم است که 7 سال مربی‌اش بودم. ایران هم تیم ملی دوم من است. دوست ندارم این دوتیم در بازی‌های رسمی مقابل هم قرار بگیرند و فقط در بازی‌های دوستانه با هم بازی کنند، بهتر است. به سؤالات فرضی جواب نمی‌دهم. اگر اگر اگر!

نارضایتی مالی وجود دارد

ما دو بازی سخت داریم. پارس جنوبی تیم خیلی خوبی است و صدر جدول را حفظ کرده و پدیده هم ضعیف نیست. این را می‌دانیم که مسائل مالی و مشکلات آن طبیعی است اما مهمترین موضوع این است. همه ما حرفه‌ای هستیم و به خاطر پول بازی می‌کنیم چون شغل ماست. به هر حال بازیکنان، خانواده و فامیل خود را از این راه تغذیه می‌کنند. طبیعی است گاهی پرداخت‌های مستمر دچار خلل می‌شود و این موضوع باعث نارضایتی خواهد بود. اما به بازیکنان تبریک می‌گویم چون در تمرینات شوق دارند و این مسائل در تمرینات وبازی‌هایشان احساس نمی‌شود. طبیعی است که این نارضایتی وجود داشته باشد اما دیروز بازیکنان درصدی پول گرفتند و همه انتظار داریم مشکلات مالی کمتر شود. بازیکنان روی پرداختی‌ها حساب  می‌کنند.

فردا ماهینی روی نیمکت می نشیند
‌ما مشکلی با مسلمان نداریم. اما طبیعی است که هر وقت بازیکنی تعویض می‌شود ناراحت خواهد شد. چه کسی تضمین کرده که بازیکن تا آخر فصل باید فیکس بازی کند. فردا ماهینی روی نیمکت است و نباید ناراحت شود چرا که هیچ بازیکنی به صورت رسمی قرار نیست تا آخر فصل فیکس بازی کند.

طارمی را نداریم ولی بهتر شده ایم
ما طارمی را نداریم اما نسبت به سال گذشته شرایط بهتری داشتیم. او دو سال است بهترین بازیکن ایران و آقای گل لیگ بوده اما اگر بخواهند نسبت به فصل گذشته مقایسه کنم ما 6 گل بیشتر زدیم و از نظر امتیازی امتیاز ما نسبت به سال گذشته بیشتر بوده است. ما فصل گذشته به قشقایی باختیم اما امسال قهرمان فصل گذشته جام حذفی را شکست دادیم و در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بازی کردیم و از نظر مشابه نسبت به سال قبل از هر نظر موفق‌تر بودیم.

حسرت فینال آسیا را می‎خورم
به نظرم الهلال بهتر از حریف بازی کرد و 4-5 شانس گل داشت. من قبل از بازی با الهلال گفتم این تیم اگر به فینال برود شانس زیادی برای قهرمانی در آسیا دارد. اما باید اقرار کنم که از این که در فینال آسیا نیستیم حسرت می‌خوریم.

۴    
آی اسپورت
2017-11-19 14:24:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر