فهرست
شک به توشاک؛ تا کِی حرفه‌ای می‌ماند؟
شک به توشاک؛ تا کِی حرفه‌ای می‌ماند؟

شک به توشاک؛ تا کِی حرفه‌ای می‌ماند؟

آی اسپورت - 2‌تساوی در 2مسابقه ابتدایی لیگ، برای تراکتور و سرمربی پرآوازه‌اش چندان خوشایند به نظر نمی‌رسد. تراکتورسازی در این 2‌جدال هنوز شکست نخورده اما همچنان در حسرت اولین پیروزی لیگ‌برتری در فصل جدید به‌سر می‌برد. این تیم بعد از تساوی هفته اول در دیدار خارج از خانه، بدون حضور هواداران‌اش در خانه با نساجی مسابقه داد و در حالی‌که اولین گل بازی را به‌ثمر رسانده بود، سرانجام به تساوی راضی شد. جالب‌تر از خود بازی اما، واکنش سرمربی تیم تبریزی به بازی بود. توشاک در کنفرانس خبری بعد از مسابقه دست روی این نکته گذاشت که تیمش در مقابل نساجی «خوش‎شانس» بوده است. چرا‌که از نگاه اول اگر بازی 10‌دقیقه دیگر ادامه داشت، شانس مازندرانی‌ها برای پیروزی نبرد بیشتر می‌شد. او نساجی را تیم‌برتر زمین مسابقه معرفی کرد و به بازیکنان و کادر‌فنی تیم حریف تبریک گفت. جملاتی مشابه آن‌چه مرد اول نیمکت تراکتور به زبان آورد، در کنفرانس‌های خبری دیدارهای دیگر لیگ‌برتر، شنیده نمی‌شود.

جان توشاک به تازگی مشغول کار در تراکتور شده و هنوز با فضای فوتبال ایران آشنایی چندانی ندارد. او هنوز با پدیده‌ای به نام مجید جلالی روبه‌رو نشده که بعد از رویارویی با استقلال، بحران بازیکن در تیم حریف را نادیده می‌گیرد و آن را به جدایی «دو بازیکن» تعبیر می‌کند. مردی که بازیکنان‌اش در مقابل ترکیب جوان استقلال، وقت را می‌کشند و مورد ستایش او قرار می‌گیرند. علی دایی، امیر قلعه‌نویی و سایر چهره‌های آشنای نیمکت‌های لیگ‌برتر، به‌طور معمول ترجیح می‌دهند حقیقت را به کنفرانس‌های خبری بعد از هر بازی راه ندهند. آن‌ها در هیچ شرایطی نمی‌پذیرند که تیم‌شان ایراد فنی و بدنی داشته و هر شکست را به بی‌عدالتی و روی بی‌رحم فوتبال پیوند می‌زنند. این دسته از مربی‌ها معمولا به جای نفرات تیم خودی، همیشه از داور انتقاد می‌کنند و حتی ممکن است در پایان یک مسابقه، برای کمرنگ‌کردن نقش خودشان در ناکامی، به «فیفا» هم «لعنت» بفرستند!

دوران سخت کاری جان توشاک در تبریز، هنوز به شکل جدی آغاز نشده است. به محض اضافه شدن اشکان دژاگه و مسعود شجاعی، انتظارها از او بالاتر می‌روند و فشارها روی شانه تیم بیشتر خواهند شد. این مربی در دیدارهای بزرگ و حساس، فرصت خوبی برای آشنا شدن با خلق و خوی مربیان شاغل در لیگ‌برتر دارد. حتی چهره‌هایی مثل شفر وبرانکو، به مرور زمان تغییر کرده‌اند و صاحب ادبیاتی شبیه ادبیات رایج فوتبال ایران شده‌اند. تا چند ماه دیگر، مشخص خواهد شد که مقاومت توشاک در مقابل این نوع تفکر، چقدر ادامه خواهد داشت. همرنگ‌نشدن با جریان همیشگی لیگ‌برتر، نبردی است که معمولا تا امروز مربیان تازه‌ وارد همواره در آن شکست خورده‌اند!

همشهری ورزشی

۱۵ ۳  
آی اسپورت
2018-08-05 18:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
علیرضا
يكشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۴۲
به استثنای کی روش که تا اونجا که تونست خودش رو همرنگ مربیان ایرانی و لیگ ایران نکرد
امیرحسین
يكشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۱۳
تو لیگ ایران هر چی هوچی گر و لافزن تر باشی خرت بیشتر میره!
تراختور بایراقی
يكشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۱۶
بالاخره سرمربی تراختور کبیر هست و باید تفاوتهای بزرگی با سایر مربیان و تیمها داشته باشه
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر