فهرست
«مظلوم‌» نمایی!
«مظلوم‌» نمایی!

«مظلوم‌» نمایی!

آی اسپورت«به جایی رسیده بودم که حتی در خانه و در کنار خانواده نمی‌توانستم فوتبال نگاه کنم.» این یکی از تلخ‌ترین و تاثیرگذارترین جملات امیرمحمد مظلوم در مصاحبه با عادل فردوسی‌پور در برنامه دیشب 90 بود. مظلوم شب‌گذشته مهمان برنامه 90 بود و قرار بود از آنچه باعث شده او از سطح پدیده فوتبال نوجوانان آسیا به تنفر از تماشای فوتبال برسد حرف بزند. منتظر بودیم تا او با یک افشاگری تکان‌دهنده فوتبال ایران را به هم بریزد و باعث شود تا مدیران و مسئولان فوتبال ما به خودشان بیایند و کمی احساس مسئولیت کنند. اما در پایان مصاحبه هیچ اثری از حس دلسوزی اول مصاحبه برای این بازیکن باقی نمانده بود.

مظلوم در تمام طول مصاحبه همه ارکان و عوامل فوتبال ایران را در ناکامی خود مقصر دانست. او امکانات فوتبال ایران، دلال‌ها، بی‌اعتنایی مربیان تیم ملی و مدیران فدراسیون، ماجرای خدمت سربازی و ... را عامل افت وحشتناک فوتبال خود معرفی کرد اما هرگز از نقش خودش در این اتفاق حرفی نزد و تنها چند بار آن هم از سر بی‌میلی به گفتن کلمه «اشتباه» اکتفا کرد! به نظر می‌رسید اتفاقات بد زندگی و اشتباهات او بسیار بزرگ‌تر از چیزی بود که روی آنتن زنده صدا و سیما قابل گفتن باشد و طبیعی بود که مظلوم از بیان آن طفره برود اما او حتی درباره تمرین نکردنش بعد از اولین بازی برای سایپا هم هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای نیاورد تا نقش بزرگ خودش در ناکامی‌اش پنهان بماند. در پایان مصاحبه، دیگر کمتر کسی با او همذات‌پنداری می‌کرد و بیشتر مخاطبان نقش خود امیرمحمد را در قربانی شدنش بیشتر از دیگر عوامل می‌دانستند.

البته قرار نیست نقش کمبودها و نقایص سیستم مدیریتی فوتبال را در محو شدن استعدادها نادیده بگیریم اما نباید خودمان را هم پشت این کمبودها پنهان کنیم. «مظلوم‌نمایی» و ایفای نقش یک قربانی و البته نادیده گرفتن اشتباهات خودمان، تنها راه را برای تکرار این اشتباهات باز می‌کند. مظلوم و امثال او تا وقتی اشتباهات خود را نپذیرند و از قبول آنها طفره بروند در مسیر درست قرار نخواهند گرفت. مظلوم دیشب قول داد که دوباره به سطح اول فوتبال ایران برگردد اما او باید این را بداند که این اتفاق فقط وقتی می‌افتد که از گذشته خود عبرت بگیرد، در غیر این صورت، همه چیز برای او تکرار خواهد شد و او چند سال بعد، حتی به عنوان یک درس عبرت هم مهمان برنامه 90 نخواهد شد چه برسد به عنوان یک ستاره بین‌المللی!

۱۸ ۱  
آی اسپورت
2017-10-17 18:48:00
نظر دهید

۱ نظر
امین
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۰۰:۴۴
جون بوده اشتباه کرده نباید با گردن کلفت ها شب نشینی میکرده بله دیگه ........، بابا ولمون کن دلت خوشه ، یه مدت فوتبالیست های اواسط دهه پنجاه و 60 همه میگفتن زمان ما پول کم بود و اعتیاد وووووو به قول ممی مایلی گفت من با همون پول کم خونه خریدم و کلی امکانات و رفاه چون دنبال عیاشی نبودم
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر