فهرست
تبعیض ملیتی؛ چرا حکیمی آری، حاج‌صفی نه؟
تبعیض ملیتی؛ چرا حکیمی آری، حاج‌صفی نه؟

تبعیض ملیتی؛ چرا حکیمی آری، حاج‌صفی نه؟

آی‌اسپورت- اشرف حکیمی بازیکن جوان تیم ملی فوتبال مراکش برای ادامه فوتبال خود به تیم بروسیا دورتموند پیوست. حکیمی که جام جهانی در دیدار ایران و مراکش بازی کرد و اتفاقا مسابقه ضعیفی را مقابل ایران انجام داد، حالا در شرایطی به یکی از بهترین باشگاه‌های جهان پیوسته که تردیدهای زیادی درباره شایستگی فنی او وجود دارد.

البته این بازیکن جوان که سابقه حضور در رئال مادرید را دارد از نظر بازار نقل و انتقالات در سطحی است که بتواند فشار حضور در دورتموند را تحمل کند اما وقتی یاد بازی فوتبال دو تیم ایران و مراکش می افتیم، از خود سوال می کنیم که چرا ستاره های ایران در این فصل از نقل و انتقالات فوتبال اروپا در تیم های بزرگ حضور پیدا نکردند در حالی که چهره هایی مثل مهدی طارمی، احسان حاج صفی، کریم انصاری فرد، مرتضی پورعلی گنجی، علیرضا بیرانوند، مجید حسینی و ... واقعا شایسته حضور در بالاترین سطح فوتبال دنیا هستند.

شکی نیست ارتباطات و پاسپورت حکیمی نقش زیادی در این انتقال داشته اما هرچه که فکر می‌کنیم باور نمی‌کنیم که او از ستاره‌ای مثل احسان حاج‌صفی بازیکن باکیفیت‌تری باشد، بازیکنی که اگر ملیت متفاوتی داشت شاید حالا عضو یک تیم بزرگ اروپایی بود.

 

ورزش سه

۱۳ ۳  
آی اسپورت
2018-08-11 20:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
اشکان۴
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۰۱
نویسنده روش نشده بگه پاسپورت ایران بی ارزشه!
حسون
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۱۳
عزیزم یا خیلی پرتی یا خیلی بلدی ادای پرتا رو در بیاری!!
سن اشرف حکیمی چقده سن احسان چقد؟
رزومه احسان چیه رزومه اشرف حکیمی چیه؟
آخه بی انصاف. چه جوری شاگرد زیدان رو با شاگرد کرانچار مقایسه کردی.
برادرم اشرف حکیمی برای رئال بازی رسمی انجام داده. کسی که خودشو توی ترکیب رئال جا کنه، اگه به رحمت خدا بره، جنازه ش بیشتر از احسان حاج صفی می ارزه.
مهرداد
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۳۳
احسان بازیکن مورد علاقه منه و با اخلاق و دوست داشتنی

اما مقایسه یه بازیکن جوان 20 ساله و آینده دار با احسان 28 ساله که دو سه سال فقط میتونه در اروپا بازی کنه یه کم لجیبه و عجیل تر اینکه ربطش دادین به پاسپورت

شما رو ارجاع میدم به باشگاه برایتون انگلیس تا این مقاله رو مردود شده بدونین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر