فهرست
هفته 16 لالیگا به روایتِ کوریگان/ رقص زیبای مسی
هفته 16 لالیگا به روایتِ کوریگان/ رقص زیبای مسی

هفته 16 لالیگا به روایتِ کوریگان/ رقص زیبای مسی

آی اسپورت – در هفته اخیر لالیگا چه گذشت؟ تیم های بالا جدولی در حالی پیروز شدند که رئال درگیر جام باشگاه های جهان بود.

1 – مسی عصبانی می شود

اسپانیول برای یک ساعت در نیوکمپ خوب دوام آورد و تنها با یک گل از حریف عقب بود. اما بعد فیلیپه کایسیدو خطای بدی روی مسی انجام داد. مسی بعد از این خطا عصبانی شد و در سه دقیقه بعدی اسپانیول را با دو حرکتِ انفجاری و یک فوتبال استثنایی نابود کرد. در هر دو موقعیت این سوارز و آلبا بودند که ضربه نهایی را زدند، اما به نوعی هر دو گل حاصل رقص پای بی نظیر مسی بود. او در لحظات پایانی خودش هم بالاخره به گل رسید تا آمارش به 23 گل در 20 بازی در این فصل برسد.

علی رغم این پیروزی بارسلونا هنوز سه امتیاز از رئال عقب است و یک بازی هم بیشتر انجام داده. اما در هفته ای که رونالدو توپ طلا را برد و در فینال جام باشگاه ها هتریک کرد، مسی هم به همه نشان داد سال جدید را در یک فرم بی نظیر آغاز خواهد کرد.

2 – مالاگا، قربانیِ جدید سویا

سویا با پیروزی این هفته خود، با تثبیت رده سوم به تعطیلات رفت. البته این بازی تا اواسط نیمه اول بدون گل دنبال می شد، اما ناگهان سویا آتش خود را روشن کرد و با ارائه یک فوتبال تهاجمی در ده دقیقه، 4 بار دروازه مالاگا را فرو ریخت. ویتو، بن یدر و ویتولو گل های تیم را زدند و نصری و انزونزی هم بار دیگر درخشیدند. پاس های مستقیم سویا دفاع حریف را کاملا سردرگم کرده بود. گفته می شود مونچی مدیر ورزشی تیم در ژانویه 2017 باز هم به دنبال تقویت خط حمله تیم است و این یعنی سویا در 2017 می تواند هیجان انگیز تر هم بشود.

3 – سیمئونه به نیمه پر لیوان نگاه می کند

سیمئونه بعد از بردِ یک هیچ این هفته برابر لاس پالماس، از سال فوق العاده ای که اتلتیکو تجربه کرده حرف زد، مخصوصا اشاره او حضور در یک فینال اروپایی دیگر بود. به هر حال سیمئونه سعی کرد با تمام افت و خیز های این فصل، مثبت اندیش باشد. این هفته اتلتیکو اولین بردش را بعد از سه بازی در لالیگا بدست آورد. اما در طول 90 دقیقه لاس پالماس نزدیک به 70 درصدِ توپ را در اختیار داشت و تیم کیکه ستین می توانست به راحتی حداقل یک امتیاز در بازی بگیرد.

البته سیمئونه هم اعتراف کرد که تیمش باید در لیگ ثبات بیشتری داشته باشد. لیگی که اتلتیکو فعلا پشت سر ویارئال و سوسیداد در رده ششم آن قرار دارد. سیمئونه در طول تعطیلات باید تیمش را حساب آماده کند تا سال 2017 دیگر اتفاقات چند ماه اخیر تکرار نشود.

4 – آبلاردو بیشتر فکر خواهد کرد

تعطیلات زمستانی برای اسپورتینگ هم زمان مناسبی برای فکر کردن است. آن ها با شکست برابر ویارئال باز هم نتوانستند خود را از منطقه سقوط خارج کنند. آن ها حالا در 16 بازی اخیر لیگ تنها یک برد کسب کرده اند. آبلاردو بعد از بازی گفت: از این هفته برای فکر کردن استفاده خواهم کرد. با رییس باشگاه هم در مورد تغییرات احتمالی حرف خواهم زد. مدافع سابق خیخون و تیم ملی اسپانیا در این شهر فوق العاده محبوب است و بعید است باشگاه بخواهد او را اخراج کند. اما تحول بزرگی برای تغییر شرایط لازم است و گر نه آن ها سقوط خواهند کرد.

5 – کوچک ترین ها روز های خوبی سپری می کنند

نبرد لگانس و ایبار که با نتیجه 1-1 به پایان رسید، یک مسابقه جذاب بود و بار دیگر نشان داد این دو تیم چقدر خوب از منابع کم خود به خوبی استفاده می کنند. لگانس خیلی زود به گل رسید اما با اخراج دروازبان تیم در ادامه، روند بازی تغییر کرد. ایبار سوار بر بازی شد و موفق شد با یک گل دیرهنگام بازی را مساوی کند. تساوی که احتمالا همه را راضی به خانه فرستاد.

کوچک ترین باشگاه های لالیگا احتمالا تا اینجا از فصل خود راضی هستند. ایبار مخصوصا شرایط خوبی دارد و ممکن است حتی رویای سهمیه یورو لیگ را هم داشته باشد. لگانس هم در رده 16 ام قرار دارد و 4 امتیاز از منطقه سقوط دور است. این یعنی آن ها می توانند در اولین حضورشان در لیگ به ماندن امیدوار باشند.

  ۲  
آی اسپورت
2016-12-19 20:03:00
نظر دهید

۲ نظر
برزو
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۲۱:۳۷
جاش مسي جلوي رئال يه دونه از اين دريبلهاش رو ميزد.
بازم 4 تا دريبل و بازم غلو و اغراق شما نويسنده ها.
به دريبل توپ طلا نميدن اين براي بار هزارم اقاي مثلا كارشناس.
۱
آراز
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۵:۱۳
تا حالا که 5 تا دادن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر