فهرست
هپی‌اند؛ بنونتو شهر بادفاع
هپی‌اند؛ بنونتو شهر بادفاع

هپی‌اند؛ بنونتو شهر بادفاع

آی‌اسپورت-  این روزها هیچ‌کس از جادوگری که سوار بر جاروی پرنده‌اش به سری آ رسید، حرف نمی‌زند. بنونتو با آن لوگوی عجیب‌وغریبش که پیرزنی با کلاه و شنل جادوگرها روی جاروی پرنده‌اش نشسته و به سمت آسمان اوج گرفته است. تیمی که برای اولین‌بار به سری آ صعود کرد تا دربی منطقه‌ای آن‌ها و ناپولی، دوباره در استان کامپانیا برقرار شود. مردم دو منطقه‌ ناپل و بنونتو، ‌همسایه‌هایی هستند که چشم دیدن هم را ندارند. آن‌قدر از هم متنفرند که مافیای ناپلی‌ها هیچ کارتل فعالی در شهر 70هزار نفری بنونتو ندارد و گفته‌اند برای پول درآوردن روی فاضلاب‌های رم، بیشتر از بنونتو حساب باز کرده‌اند.

همین تنفر منطقه‌ای باعث شد که بنونتو برای انتقال قرضی بازیکنان، به سمت شمالی‌ها – که دشمن ذاتی ناپلی‌ها هستند- گرایش پیدا کند. بنونتو با ترکیبی از یوونتوس و اینترمیلان به سری آ رسید. در حالی که مارکو بارونی، مدیر سابق آکادمی فوتبال یوونتوس روی نیمکتش نشسته بود و گل صعود به سری آ را جورج پوشکاش، مهاجم اینترمیلان که به صورت قرضی در این تیم توپ می‌زد، برایشان به تور دروازه کارپی چسباند. تضاد بین ناپل و بنونتو هنوز هم ادامه دارد؛ ناپل یکی از کثیف‌ترین شهرهای اروپاست و بنونتو با آثار تاریخی فوق‌العاده‌اش یکی از جذاب‌ترین‌ها. ناپلی‌ها نوادگان مهاجرانی هستند که از شمال آفریقا به آن‌جا مهاجرت کردند، اما بنونتویی‌ها اصرار دارند که اجدادشان سوئیسی بوده‌اند. و البته مهم‌ترین تفاوت بین آن‌ها این است؛ ناپولی در صدر لیگ سری آ قدرتنمایی می‌کند و بنونتو قعرنشینی که تا چندهفته پیش حتی امتیاز گرفته بود.

بنونتو تا شب گذشت با یک امتیاز، عاجزترین باشگاه فوتبال اروپا بین لیگ‌های معتبر بود. تا قبل از اینکه خرهای پرنده کیه‌وو ورونا را شکست دهند و در آخرین بازی سال 2017 بالاخره به رستگاری برسند. ایتالیا سرزمین عجایب است؛ همان‌طور که سال 2000 خرهای پرنده کیه‌وو مهمان سری آ شدند و هنوز هم به سقوط تن نداده‌اند، شاید شاگردان روبرتو دی‌زربی هم بتوانند فصل را روی همان جاروی پرنده‌ای که سوار بر آن به سری آ رسیدند، به پایان ببرند و سقوط نکنند.

۹    
آی اسپورت
2017-12-31 11:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر