فهرست
باشگاه استقلال مقابل قانون ضدفساد!
باشگاه استقلال مقابل قانون ضدفساد!

باشگاه استقلال مقابل قانون ضدفساد!

آی اسپورت – به طور صریح و واضح از سوی سازمان لیگ و و از سوی مقامات ارشد فوتبال تاکید شد باشگاه ها در فصل آینده با توجه به پرونده های متعدد تیم های ایرانی در فیفا بابت قرارداد با بازیکنان و مربیان خارجی حق جذب مربی و بازیکن خارجی را ندارند و باشگاه ها فقط می توانند از بازیکنان و مربیان فعلی خارجی خود استفاده کنند.

حتی مربیان و بازیکنان خارجی در صورت اتمام قرارداد و عدم تمدید آن با باشگاه خود به باشگاه دیگری در لیگ ایران بروند اما با وجود همه این تاکیدات باشگاه استقلال در اقدامی عجیب شب گذشته بعد از باخت در جام حذفی و از دست دادن جام قهرمانی اعلام کرد از همان شب گذشته رایزنی برای بازگشت استراماچونی مربی نیم فصل اول فصل گذشته را آغاز کرده است.

احمد سعادتمند مدیرعامل آبی ها درست قبل از دربی و بدون اینکه مسئولان وزارت ورزش در جریان سفر او باشند، راهی ایتالیا شد. ابتدا باشگاه استقلال اعلام کرد این سفر برای رایزنی با این مربی در خصوص شکایتش از باشگاه است اما بعدا مشخص شد هدف از این سفر مذاکره با این مربی ایتالیایی برای بازگشت به جمع آبی پوشان است و تناقضات عجیبی آشکار شد.

سعادتمند که به طور کلی در مدیریت خود در این باشگاه نشان داده به صحبت های پوپولیستی علاقه دارد و توانایی مدیریت راهبردی ندارد، در یک حرکت عوام فریبانه دیگر دست روی نقطه ای گذاشته که می داند برخی هواداران استقلال از آن حمایت می کنند و با این حرکت به دنبال مقبولیت عمومی برای خود است.

مدیریت باشگاه استقلال در یک حرکتی باورنکردنی، گویی خود را به راه دیگری زده و با وجود همه مصاحبه های مسئولان فوتبال کشور مبنی بر منتفی بودن بازگشت استراماچونی به ایران با توجه به فسخ قرارداد این مربی باز هم در شب باخت آبی پوشان اعلام به مذاکره با سرمربی اسبق این تیم دادند.

این کج دهانی باشگاه استقلال به قانونی که سازمان لیگ برای فصل جاری در جهت مبارزه با دلالی و فساد در نظر گرفته، ریشه در چه دارد؟ چرا سعادتمند به همین راحتی با احساسات هواداران بازی می کنند؛ نکته مهمی است که مدیران این باشگاه در قبال پاسخگویی به آن باید خود را موظف بدانند.

آندره آ استراماچونی درست در روزهایی که استقلال اوج گرفته بود، به ناگهان مسائل مختلف از جمله مالی را بهانه کرد و بدون حتی برگزاری جلسه ایران را ترک و به صورت یک طرفه قرارداد را فسخ کرد.

حال چطور مدیران استقلال به همین راحتی خود را به آن راه زده و صحبت از ادامه رایزنی ها طبق قرارداد قبلی می کنند؟ کدام قرارداد؟ قراردادی که فسخ شده و مرد ایتالیایی حتی بابت مطالباتش به فیفا شکایت کرده؟ به نظر می رسد باشگاه استقلال یا به دنبال قصه دیگری است و می خواهد ذهن ها را به سمت استراماچونی ببرد یا مدیران این تیم ظاهرا وقت اضافه دارند تا همین طور روزها از پی هم بگذرد و فرصت ها برای آبی ها از بین برود.

در روزهایی که پرسپولیس بخش مهمی از یارگیری خود را کرده و قاعدتا برنامه ریزی های تمرینی این تیم برای فصل آینده روشن است، استقلال درگیر حواشی خودساخته ای است که معلوم نیست چه وقت زمان آن می رسد تا وزارت ورزش این باشگاه را از دست آنهایی که به دنبال نمایش برای خود و صفحات مجازی شان هستند نجات دهد.

 

فارس 

۴ ۵  
آی اسپورت
2020-09-04 17:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
محمد
جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹، ۱۷:۳۰
آقایان و سران حکومت برای راحتی خود و ما هواداران استقلال دستور رسمی انحلال استقلال را صادر نمایید شاید مشکلات کشور کاهش پیدا کند
حرف حساب
جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹، ۱۸:۱۲
امکان نداره بدون هماهنگی با وزیر رفته باشند. چراغ سبز رو گرفته و حتی مجوز بستن قراردادی بالاتر رو هم داره! تمام هدف وزارت در این سال واگذاری دو تیم این بود که استقلال امسال جام بیاره با ولخرجی چند صد میلیاردی که سال گذشته کردند و فقط موز گیرشون اومد امسال دیگه دست این مدیران این تیم حکومتی و سوگلی را باز گذاشتند تا هرچه خواستند بکنند. ... لق مردم تو این وضع اقتصادی و کمبود و راز و تحریمها!!
۶
هادی
جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹، ۱۸:۱۶
از این نظر اسکرین بگیر آقای نویسنده جهت دار تا در آینده متوجه مفهومش بشی
با یک به صلاح کشور و یک به مصلحت فوتبال این قانون حذف میشه
و مطمئن باش استرا به ایران میاد و قراردادش ثبت میشه
سعادتمند انقدر احمق نیست که تا قبل از اوکی گرفتن از اشخاص بالاتر از وزیر کاری رو سر خود انجام بده دست بالای دست بسیار است جناب نویسنده
اما
میبینم که از ترس اومدن استرا قالب تهی کردین و دارید زمین رو زمان رو شخم میزنید
نگران نباشید لنگی بعد از بابا مسعود فوتبال اروپا رو میبینه این جماعت لنگ تا همین چهار سال پیش عادت داشتن به شب نشینی برای دیدن فوتبال اروپا
۶
رضا
جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹، ۱۹:۳۵
پاراگراف اخر دقیقا ان چیزی است که هوادار آبی در این سالها از خود پرسیده است انطرف حتی اگر مدیر و مربی هم عوض شوند باشگاه سرخ راحت و بی دغدعه به راهش ادامه می دهد و پشت سرهم قهرمان میشود این طرف تا وول میخوری حاشیه بحران و سقوط باشگاه آغاز میشود...امیدواریم نگویند مکتب پرسپولیس و مکتب تاج که خنده دار است وقتی از هر صنف و قشری در هواداران دو تیم دیده میشود و البته فوتبال بی در و پیکر ایران که نقش هوادار در ان نزد به صفر است(در تصمیم گیری های مدیریتی)این چیزها را بر نمی دارد!!!وقتی متولی هر دو تیم یک شخص است باور کنید منطقی ترین هوادار آبی هم باید به مشکلات تیمش شک کند البته که از درون باشگاه و اطرافیانش(افراد و پیشکسوتان به ظاهر دلسوز)هم نباید در بوجود امدن تمام بحران های این سالها گذشت...شاید شاید انتخاب خطیر و اوردن استراماچونی میتوانست در کنار انتخاب یک سرپرست قوی فصل تازه ای را برای آبی ها بگشاید که آنهم با رفتن این دو بر باد رفت...قضاوت با هواداران راستین
۲
اقلیت تاس یا انجمن خواهران ژاپنی
جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹، ۲۲:۲۵
هادی،محمد و رضای احمق متوهم.اشخاص بالاتر از وزیر؟ نوه؟ یادگار؟؟ خب ما ک همش میگیم از قدیم تنها تیم حکومتی دوچرخه سواران بوده ولی احمقهایی مثل تو فرق تیم دولتی و حکومتی هم نمیفهمه
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر