فهرست
ستاره‌های زیر ذره‌بین لالیگا؛ از مسی تا آزار
ستاره‌های زیر ذره‌بین لالیگا؛ از مسی تا آزار

ستاره‌های زیر ذره‌بین لالیگا؛ از مسی تا آزار

آی اسپورت - رقابت‌های لالیگا از این هفته شروع شد اما بزرگان فوتبال اسپانیا یعنی رئال‌مادرید و بارسلونا از هفته آینده بازی‌های خود را شروع خواهند کرد. در رقابت‌های این فصل لیونل مسی، ادن آزار، آنتوان گریزمن و ژوآئو فلیکس ستاره‌های سه تیم بارسلونا، رئال‌مادرید و اتلتیکومادرید به دلایل زیادی بیش از دیگران زیر ذره‌بین هستند و هواداران‌شان از آنها انتظار دارند نسبت به فصل قبل چند قدمی جلوتر بروند.

 

لیونل مسی

برای اولین بار بعد از سال‌ها، هواداران فوتبال در اسپانیا، لالیگا را بدون جادوی لیونل مسی تصور کردند. این اتفاق البته نیفتاد و مسی در بارسلونا ماندنی شد اما هواداران این تیم، هواداران فوتبال به‌طور کلی و حتی مدیران لالیگا تابستان به‌شدت سختی را پشت‌سر گذاشتند. به همین ‌خاطر، لیگ امسال می‌تواند لیگ لیونل مسی باشد. اگر دست خود او بود حتماً از اسپانیا رفته بود اما حالا مانده است و شاید در هر بازی که کمی ضعیف کار کند با اتهام بی‌تعهدی یا بی‌انگیزگی مواجه شود. در حال حاضر او نشانه‌های خوبی مثل حضور با انگیزه در تمرینات را نشان داده است. مسی هیچ وقت مثل حالا وضعیتی تردیدآمیز در بارسلونا نداشته است. غرور او زخم خورده و حالا باید دید با وضعیت جدید چگونه کنار خواهد آمد.

 

ادن آزار

ستاره‌ای که رئال‌مادرید این فصل برای کسب جام‌های مختلف به او نیاز مبرم دارد. بازیکن بلژیکی یک فصل ناامیدکننده را سال گذشته در مادرید گذراند و خودش گفته من را باید با فصل دوم حضورم در رئال مورد قضاوت قرار دهید. او از ناحیه مچ پا آسیب دید، ضمن اینکه کیلوهای اضافه وزن او و همچنین رفتنش به اردوی تیم ملی بلژیک در شرایطی که از آمادگی مناسب برخوردار نبود، همگی باعث ناراحتی هواداران رئال از او شد. البته فوتبال و هوادارانش معمولاً فراموشکار هستند. همه انتقادها می‌تواند فراموش شود اگر آزار، سطحی که در چلسی داشت را دوباره به دست بیاورد. در آن صورت زیدان سرمربی رئال‌مادرید، یک بازیکن در کلاس جهانی را در تیم خود خواهد داشت.

 

آنتوان گریزمن

ستاره فرانسه قهرمان جام جهانی‌ ۲۰۱۸ نتوانست در سال اول حضورش در بارسلونا بدرخشد و هنوز به هواداران بارسا ثابت نشده که او واقعاً ارزش ۱۲۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری را داشته یا نه. اوضاع آنقدر بد پیش رفت که در مقاطع پایانی فصل او تبدیل به یک بازیکن نیمکت‌نشین در نوکمپ شده بود. در سمت چپ زمین، او نه احساس راحتی می‌کرد و نه می‌توانست توانایی‌های خود را نشان دهد. کومان سرمربی جدید بارسلونا گفته گریزمن نمی‌تواند یک وینگر باشد. او این حرف را قبل از حضور در بارسا زده بود و حالا که خودش سرمربی این تیم شده این نکته می‌تواند به نفع گریزمن تمام شود. مشکل بزرگ ستاره فرانسوی این است که او در همان پستی راحت است که در اختیار لیونل مسی قرار دارد. اگر هماهنگی او با مسی در زمین شکل بگیرد، بارسلونا مدعی قهرمانی در همه جام‌ها می‌تواند باشد.

 

ژوآئو فلیکس

تطبیق پیدا کردن با تاکتیک‌ها و ایده‌های دیگو سیمئونه در اتلتیکومادرید برای هیچ بازیکنی راحت نیست. حتی اگر گرانترین بازیکن تاریخ اتلتیکو، یعنی ژوائو فلیکس هم باشی باز هم دردسرهای زیادی خواهی داشت، همان‌طور که این ستاره پرتغالی اواخر فصل قبل، بیشتر به عنوان بازیکن جانشین به زمین می‌آمد. صبر، مهمترین فاکتوری است که می‌تواند به موفقیت این بازیکن ۲۰ ساله در مادرید کمک کند. او البته با همه این شرایط در فصل اول حضور خود در اسپانیا نشان داد استعداد و تکنیکی فراتر از دیگر بازیکنان اتلتیکو دارد اما حالا در فصل دوم، درخششی به مراتب بیشتر از او انتظار می‌رود.

 

خبر ورزشی 

     
آی اسپورت
2020-09-18 08:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر