فهرست
زیدان را فراموش کنید، رانیری مربی برتر 2016
زیدان را فراموش کنید، رانیری مربی برتر 2016

زیدان را فراموش کنید، رانیری مربی برتر 2016

آی اسپورت- صرف نظر از تمام ناکامی ها در این فصل، داستان 2016 و قهرمانی لستر بدون شک موفقیتی بزرگ است. البته قهرمانی پرتغال در یورو 2016 و 12 ماه فوق العاده رئال مادرید هم قطعا اتفاقاتی بی نظیر برای سال 2016 هستند، اما هیچ یک حتی نزدیک به قهرمانی لستر در لیگ برتر انگلیس هم نیستند.

به همین دلیل هم کلودیو رانیری باید به جای زین الدین زیدان به عنوان بهترین مربی سال انتخاب شود. البته که زیدان به خاطر رساندن رئال به قهرمانی لیگ قهرمانان باید مورد تمجید قرار گیرد، او در سال اولی که هدایت تیم را به عهده داشت تنها 2 شکست خورد.

این برای کسی که با وجود تمام تجاربی که در بازیگری دارد، سرمربی ای تازه کار است، فوق العاده است. اما این شانس را هم داشته که بهترین ترکیب دنیا را در اختیار داشته باشد، شانسی که خیلی از مربیان دیگر آن را نداشته اند. شاید بارسلونایی ها به این حرف اعتراض داشته باشند، اما در بهترین حالت فقط آن ها هستند که از نظر ترکیب می توانند با رئال رقابت کنند. فراموش نکنید که رئال خامس رودریگس، ایسکو و رافائل واران را روی نیمکت می نشاند.

رانیری در مقایسه با زیدان ترکیبی داشته که فصل قبل برای نیفتادن می جنگیدند. کار بزرگ او به همین دلیل شایسته تمجید است. او توانست ویچای سریوادهاناپرابها، مالک تایلندی لستر را به آرزوی دیرینه اش که رقابت تیمش در بالای جدول بود برساند. مربی ایتالیایی تاکتیکی داشت که به خاطر او تیم در رتبه دوم سال 2015 را به پایان برد. جیمی واردی همچنین رکورد رود فان نیستلروی در لیگ برتر را برای زدن گل های متوالی شکست و ریاض محرز هم با لیونل مسی مقایسه شد.

مهم تر این که آن ها فرمشان را در سال بعد هم حفظ کردند و برای اولین بار در تاریخ 132 ساله باشگاه توانستند قهرمان لیگ برتر شوند. نکته جالب این بود که در بیشتر بازی های فصل گذشته رانیری از سیستم 2-4-4 استفاده کرد. توانایی او برای بالا نگه داشتن انگیزه بازیکنان یکی از اقدامات بیرون از زمین این مربی بود. او همچنین این قدرت را داشت تا رسانه ها را در دست بگیرد و به آن ها اجازه ندهد خواسته هایشان را به او دیکته کنند. او مدام از هدفش برای رسیدن به 40 امتیاز می گفت و همه می خندیدند. او انقدر قوی بود که وقتی در شرایطی سخت جیمی واردی را به خاطر محرومیت در دو بازی از دست داد و در کنفرانس مطبوعاتی همه از این موضوع می پرسیدند، فقط در پاسخ می گفت که آن ها به لیگ قهرمانان راه یافته اند. او با این حرف کاری کرد تا سوال درباره واردی کاملا فراموش شود.

به این دلایل است که وقتی صحبت از انتخاب بهترین مربی سال 2016 باشد، بدون شک رانیری مستحق ترین برای این عنوان است. او تیمی که برای نیفتادن می جنگید را قهرمان انگلیس و آن ها را راهی لیگ قهرمانان کرد. مدیریت او در مواجه شدن با رسانه ها هم یعنی او 2 بر صفر جلو است. شاید جالب باشد به این نکته هم توجه کنید که تیم او در لیگ قهرمانان از مرحله گروهی صعود و به دور بعدی رفت. این داستان لستر در سال 2016 است. آن ها کارهایی کردند که هیچ کدامش بدون رانیری ممکن نبود. چه کسی می تواند بگوید او مستحق ترین برای انتخاب به عنوان بهترین مربی سال 2016 نیست؟

 

۷ ۲  
آی اسپورت
2017-01-07 16:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
hp
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۴۴
رانیری تو فصلی که همه تیم ها جزیره افت کرده بودن بدونه دردسر قهرمان شد که کاملا شانسی بود شما نگاه کنید به تیم های مدعی سال پیش وقتی لیورپول و چلسی وسط فصل مربی عوض میکنن یا منچستر سیتی که از وقتی خبر جانشینی گواردیولا مطرح شد با بی انگیزگی فصل رو ادامه دادن یا منچشتر یونایتدی که اصلا تو دور نیست . واقعا قهرمانی در چنین شرایطی فقط به یک روحیه قوی نیاز داره نه توان فنی بالا
۱
مسعود
سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۳۵
صحبت ها درسته اما اگر لستر امسال هم جز تیم های مدعی قرار بگیره حقیقت پیدا میکنه فصل قبل همه بزرگان متزلزل بودن و به نوعی در لیگی لستر قهرمان شد که تیم های بزرگ نبودن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر