فهرست
گزارش آماری: پرسپوليس به دو قدمى استقلال رسيد
گزارش آماری: پرسپوليس به دو قدمى استقلال رسيد

گزارش آماری: پرسپوليس به دو قدمى استقلال رسيد

آی اسپورت - قبل از اینکه سراغ اصل مطلب برویم، باید به این نکته اشاره کنیم که دو روایت درباره تعداد دربی‌ها وجود دارد. روایت اول مربوط به سایت ویکی پدیاست که معتقد است تا امروز 91 دربی برگزار شده اما روایت دوم که به نظر دقیق‌تر است، عدد 90 را نشان می‌دهد. در این 90 بازی، استقلال 26 بار حریفش را شکست داده، 40 بازی با نتیجه تساوی به پایان رسیده و با توجه به مشخص شدن وضعیت سوپرجام، تعداد بردهای پرسپولیس در دربی به عدد 24 رسیده تا آنها فقط 2 برد کمتر از رقیب سنتی داشته باشند.

نکته جالب اینکه از این 90 دربی، نتیجه 5 دربی خارج از زمین رقم خورده و احکام انضباطی پیروز این 5 مسابقه را مشخص کرده که تنها برد پرسپولیس در دربی بر اساس احکام انضباطی، همین سوپرجام جنجالی بوده است. استقلال، 4 بار بر اساس احکام کمیته انضباطی برنده دربی شده که معروفترین آن مربوط به دربی جنجالی سال 73 است که بازی به خاطر هجوم تماشاگران به داخل زمین، نیمه کاره می‌ماند تا کمیته انضباطی نتیجه دیداری که تا قبل از قطع شدن 2-2 بود را 0-3 به سود استقلال اعلام کند. سه بازی دیگر هم قبل از انقلاب برگزار شده که یکبار ورود تماشاگران به داخل میدان و دو بار هم درگیری بازیکنان پرسپولیس با داور باعث نیمه کار ماندن بازی شده است.

بد نیست به این نکته هم اشاره داشته باشیم که دو تیم 37 بار در لیگ برتر به مصاف یکدیگر رفته‌اند که تعداد بردهای پرسپولیس در لیگ برتر بیشتر است. این تیم 10 بار برنده دربی شده و استقلال 8 بار حریف سنتی‌اش را برده است. 19 بازی دو تیم در لیگ برتر هم با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

۶ ۳  
آی اسپورت
2019-10-08 19:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
...
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۹:۲۵
فقط به نتایج خارج از زمین دقت کنید 4 بار رأی رو به نفع کیسه دادن و تنها دفعه ای که به نفع پرسپولیس بوده یه مرجع بین المللی این کار رو کرده . چه بسا اگه اون رأی های قبلی هم تو محکمه های داخلی داده نشده بود کیسه هم برنده نبود
۷
Redarmys
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۹:۵۱
در ۴ بازی که کیسه برنده اعلام شده دو تا بازی مساوی بوده که یکی را همین فتحی خوارومار برباد رفته امروز به سود کیسه زده
یکی از بردهای کیسه در زمانی بوده که بازی دقیقه ۷۰ تمام شده:))
و یکی اینکه بازیکن تعویضی به زمین آمده و گل زده:))))))

یکی از بردهای پرسپولیس با پنالتی رو هم حساب نکردین و با این حال رسمی پرسپولیس ۲۵ برد داره و کیسه ۲۳ :)))))
۷
خربین
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۲۳:۵۳
لنگی ها شما خیلی خوبین ... البته توی گوه خوری
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر