فهرست
پالس‌های صلح‌آمیز کی‌روش به منتقدان
پالس‌های صلح‌آمیز کی‌روش به منتقدان

پالس‌های صلح‌آمیز کی‌روش به منتقدان

آی اسپورت - هدف قهرمانی در جام ملت‌های آسیاست. این دیگر جای هیچ تردیدی باقی نمی‌گذارد. کارلوس کی‌روش این بار خودش مدعی شده که حتی اگر دوم هم بشوند انگار شکست خورده‌اند. پس فارغ از اینکه چه اتفاقی برای تیم ملی در بازی‌ها و در مسیر آماده‌سازی می‌افتد، او هدف را مشخص کرده. کاری که تا قبل از این، هیچ وقت شاهد انجامش نبودیم.

او به هر حال تا پایان جام ملت‌های آسیا اینجا ماندگار شده است. وقتی برانکو سرمربی پرسپولیس می‌گوید این سرمربی است که بازیکنان را انتخاب می‌کند و چنین حقی را برای همتایش در تیم ملی هم قائل می‌شود، حتما او هم پذیرفته که ته این کلاف دعوا بی‌حاصل است.

حالا اما بعد از 4 ماه پرتنش بیایید سیگنال‌های مهرآمیز را با هم مرور کنیم. اینکه علی دایی بهترین بازیکن آسیا شود و اعضای تیم ملی پیام تبریک بدهند، اتفاق عجیبی نیست چون علی دایی بهترین و بزرگترین حامی تیم ملی در همه ماه‌های گذشته است. باید به این تمرکز داشت که دو پیام مهم‌تر هم در مهرماه از سوی مسئولان تیم ملی که قطعا بی‌اجازه نفر اول کادرفنی چیزی نمی‌گویند هم صادر شده است.

متن اول مصاحبه اوسیانو دستیار کی‌روش بعد از پیروزی بزرگ پرسپولیس در دوحه برابر السد بود. اقدامی که یک گام به سوی تنش‌زدایی از روابط بود. دعوت از نوراللهی و افزایش صددرصد ملی‌پوشان پرسپولیس! در تیم ملی هم خود به هر حال حرکتی مثبت بود و شاید از طرفی دیگر برانکو از این خوشحال باشد که در این شرایط حساس اگر قرار بود 10 تا 15 روز هم بازیکنانش خارج از اردوی تیم باشند حتی یار کافی برای برگزاری اردو به سختی پیدا می‌کرد و این پالس‌های مثبت از سمت تیم کی‌روش شاید پس‌زمینه‌ای باشد برای اینکه در آینده‌ای نه‌چندان دور، تعداد ملی‌پوشان قرمزها بیشتر هم شود. البته شاید.

پیام بعدی اما پیام تبریک به علی کریمی بود. علی کریمی که بهترین هافبک تاریخ جام ملت‌های آسیا شد با رای کاربران ایرانی. آن هم با آرایی باورنکردنی. پیامی که به عنوان تبریک اعضای تیم ملی منتشر شد، بدون اشاره مستقیم، شخص کی‌روش را هم دربرمی‌گیرد. به نظر می‌رسد سرمربی بعد از 7 سال حالا که هدفش قهرمانی است و گفته دیگر دفاعی هم قرار نیست بازی کنیم، سعی در یک بسیج همگانی دارد و خودش رو به جلو سعی در کم کردن چالش‌ها و اختلافات دارد. این روند می‌تواند آغاز یک مسیر نو برای فوتبال ایران باشد. به شرطی که طرفین این دعواها بخواهند همه با هم کمک کنند برای گذر از دعواهای بی‌حاصل این یکی دو سال اخیر که انگار قرار نبود انتهایی داشته باشد. انرژی بی‌دلیلی که از همه گرفت و فقط یاس و دلزدگی به همراه داشت. آیا این اتفاق می‌افتد؟ اگر کی‌روش در مسیر این تغییرات، به خواست منتقدان دیگر احترام بگذارد و در ماجرای بازگشت سردار آزمون شاهد عذرخواهی این جوان باشیم هم بیشتر به این یقین خواهیم رسید که انگار قرار است فصل عبور از بحران برای فوتبال‌مان رقم بخورد.

۷۸۵ ۴  
آی اسپورت
2018-10-11 14:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
Reza
پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۲۰
جناب عشوندی در طرفداری ۱۰۰ ٪ از کیروش توسط شما ،فردوسیپور ،پژمان راهبر شکی نداریم ،شما اصل جریان رسانه ای ایشان هستید و حالا شروع کردین به قدیس سازی از این بابا، خودتون بهتر از همه میدونید این بابا اونیکه به مردم میگین نیست ، چرا اینکار رو میکنید هم دیر و زود معلوم میشه ، وای از اون روز
اکبر
پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۳۸
آقا بخدا شما ملت رو ابله فرض کردید. این کاملا روشن و پیداست. فقط خود شماها هستید که خودتونو زدید به کوچه علی چپ. ولله که مردم اینقدر گیج و خنگ نیستن که هر توجیهی از مغز شما خارج میشه رو باور کنن
روزبه
پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۲۸
فرهاد عشوندی دقیقا خود خود شخصیت اون خبرنگار تو “مرد دو هزار چهره” است که وقتی بیژن شکیبا مربی شده بود پشت پرده رو به واسطه رسیدن یا نرسیدن حق دلالی هدایت می کنه. این مساله انقدر بدیهیه که اگه یه سایتی چون ای اسپورت همچنان ازش مقاله بذاره اینجا، چاره ای جز این نمی مونه که شریک جرم (بخونید لفت و لیس) بدونیمش.
Sekiro
شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷، ۱۱:۵۲
آقای محترم
شما اول تکلیف پورسانت های قراردادهای کیروش رو مشخص بکنید، بعد اینجوری تو هر یادداشت تمام قد از دوست دلالتون حمایت کنید. شما دیگه مرزهای ماله کشی رو در نوردیدید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر