فهرست
نادری در مسیر هاشمی‌نسب و انصاریان
نادری در مسیر هاشمی‌نسب و انصاریان

نادری در مسیر هاشمی‌نسب و انصاریان

آی اسپورت - استقلالی‌ها در انتهای هفته گذشته تصمیم خود مبنی بر آبی‌پوش کردن محمد نادری را محقق کردند و این مدافع جوان که سابقه حضور در پرسپولیس را دارد، استقلالی شد تا جناح چپ تیم محمود فکری در فصل آینده قدرتمندتر شود. در این میان البته بدیهی است که حضور نادری در جمع آبی‌ها با حاشیه‌های فراوانی همراه شود و این بازیکن حداقل تا پایان نیم‌فصل اول باید در انتظار اتفاقات عجیب و غریبی باشد؛ اتفاقاتی که در فوتبال ایران اصلاً بی‌سابقه تلقی نمی‌شود و پیش ‌از این هم وقایع فراوانی نظیر آن را شاهد بوده‌ایم. نادری اولین بازیکنی نیست که هم برای پرسپولیس به میدان رفت و هم پیراهن استقلال را بر تن می‌کند. او حتی اولین مدافعی هم نیست که چنین کاری انجام داده است اما شاید بتوان نامش را در فهرست مدافعان یاغی قرار داد.

 

حرکت فراموش‌نشدنی

بدون هیچ شک و تردیدی، پیوستن مهدی هاشمی‌نسب از پرسپولیس به استقلال همچنان پرسر و صداترین انتقال میان دو قطب سنتی فوتبال ایران محسوب می‌شود؛ واقعه‌ای که در تابستان سال ۷۹ رخ داد و هاشمی‌نسب حرکتی فراموش‌نشدنی انجام داد. جدا از بحث محبوبیت آن زمان هاشمی‌نسب میان پرسپولیسی‌ها و نفرت استقلالی‌ها از این بازیکن (که البته پس از آبی‌پوش شدن هاشمی‌نسب همه چیز دقیقاً برعکس بود) در واقع مدافع آن زمان تیم ملی اولین مدافعی بود که به صورت مستقیم از پرسپولیس به استقلال می‌آمد. هاشمی‌نسب آبی‌پوش شد و تا همین امروز هم هرگز از تصمیمی که ۲۰ سال قبل گرفت، ابراز نارضایتی نکرده است چون با پول آن قرارداد توانست زندگی پدر و مادرش را حسابی سر و سامان ببخشد.

 

اشتباه انصاریان

دقیقاً چند روز پس از آغاز تابستان سال ۸۵ بود که علی انصاریان از جمع بازیکنان پرسپولیس جدا شده و پیراهن استقلال را بر تن کرد! بسیاری از رسانه‌ها و کارشناسان در آن مقطع این حرکت استقلالی‌ها را انتقام گرفتن از پرسپولیس بابت جذب علیرضا نیکبخت‌واحدی تلقی کردند. انصاریان استقلالی شد و یک فصل هم برای این تیم بازی کرد. انصافاً این بازیکن در آن فصل حاشیه‌ای هم درست نکرد و هواداران پرسپولیس نیز با او بد تا نکردند چون قبل از آنکه استقلالی شود، باشگاه پرسپولیس نامش را در فهرست نفرات مازاد قرار داده بود! البته علی انصاریان پس از یک فصل بازی در استقلال از این تیم جدا شد و بعداً نیز آبی‌پوش شدن خودش را تصمیمی اشتباه قلمداد کرد. نکته جالب توجه اینکه علیرضا نیکبخت‌واحدی که همان سال از استقلال به پرسپولیس پیوسته بود هم چند سال بعد حضور خودش در جمع سرخپوشان پایتخت را تصمیمی اشتباه قلمداد کرد.

 

سومین مدافع یاغی

حالا می‌توان محمد نادری را به نوعی سومین مدافع یاغی دانست که از جمع پرسپولیسی‌ها جدا شد و به اردوگاه رقیب پیوست؛ مدافعی که سابقه حضور در فوتبال اروپا را هم دارد و حالا در این فصل باید علیه سرخپوشان بازی کند. شانس نادری این است که فصل جدید لیگ برتر تا اطلاع ثانوی بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود و این یعنی آنکه حداقل در جدال هفته هشتم استقلال و پرسپولیس، فضای سکوها علیه این بازیکن ملتهب نخواهد شد و تمرکز او بر هم ریخته نمی‌شود. البته به شرطی که نادری سر خودش را از فضای مجازی بیرون بیاورد و در دنیای واقعی زندگی کند.

 

سنت‌شکنی

اگر چه محمد نادری استقلالی شده و پیرامون مهدی هاشمی‌نسب و علی انصاریان نیز توضیحات کاملی خدمت شما ارائه کردیم ولی با این وجود فراموش نکنید تعداد بازیکنانی که در استقلال مطرح شدند (یا مطرح‌تر شدند) و پس از آن به صورت مستقیم یا با یک مقطع کوتاه حضور در تیمی دیگر، پیراهن پرسپولیس را بر تن کردند، همچنان بیشتر است؛ از داریوش مصطفوی و اکبر افتخاری فقید گرفته تا شاهرخ بیانی. البته به این نفرات باید احمدرضا عابدزاده را نیز اضافه کرد که ابتدا به سپاهان رفت و پس از آن پرسپولیسی شد، از مجید نامجومطلق یاد کرد که پس از جدایی از استقلال مقطع کوتاهی را در کشاورز توپ زد و پس از آن به جمع سرخپوشان پیوست و البته نامی هم از مرحوم رضا احدی به میان آورد که ۳ سال پس از جدا شدن از استقلال، مقطع بسیار کوتاهی را در پرسپولیس سپری کرد.

 

خبر ورزشی 

     
آی اسپورت
2020-10-26 08:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر