فهرست
جپاروف؛ ضربهِ آخر به ایده ویسی
جپاروف؛ ضربهِ آخر به ایده ویسی

جپاروف؛ ضربهِ آخر به ایده ویسی

آی اسپورت- یک روز بعد از شکستِ در نبردِ مهیج با پیکان، عبدالله ویسی از نیمکت سپاهان کناره‌گیری کرد تا پس از تنها بیست هفته، به کار در این باشگاه خاتمه بدهد. شرایط سرمربی قهرمان لیگِ پانزدهم در اصفهان، از چند هفته قبل دشوار شده بود و تلاش او برای بازگرداندن آرامش به سپاهان نیز، نتیجه‌بخش نبود. بیشتر از تجربه شکست در مقابل پیکان، این امضای قرارداد سپاهانی‌ها با سرور جپاروف بود که ویسی را برای استعفا، مصمم کرد. این مربی تاکید داشت که تیمش نیازی به ستاره ازبکستانی ندارد اما مدیران باشگاه بدون توجه به تصمیمِ ویسی، جپاروف را به خدمت گرفتند. این انتقال، آخرین ضربه به ایده ویسی در سپاهان بود. او در رویای ساختن یک سپاهانِ جوان بود اما تنها 5 هفته بعد از شروع نی‍م‌فصل دوم، این ایده به بن‌بست رسید.

سپاهان، انتخابِ موفقیت‌آمیزی برای گواردیولایِ ایرانی نبود. او فصل گذشته با استقلال خوزستان، روزهایی فوق‌العاده را پشت سر گذاشت اما کار در سپاهان، کاملا متفاوت بود و ویسی هرگز نتوانست از پیچ خطرناک این تفاوت به سلامت عبور کند. او از یک تیم کم‌هیاهوی شگفتی‌ساز، به یک تیمِ بزرگ پیوست اما به شکل عجیبی تصمیم گرفت الگوی استقلال خوزستان را در سپاهان پیاده کند. ویسی در تابستان به جای ساختنِ یک سپاهانِ پرستاره، یکِ فهرستِ جوان را به باشگاه اضافه کرد. هدفِ ویسی، منطبق بر هدفِ سپاهان نبود و نتایجِ نه چندان خوب این تیم در طول فصل، جایگاه این سرمربی جوان را متزلزل کرد. او در استقلال خوزستان، فرصتِ تجربه‌کردن داشت. فرصت ساختن، خراب‌کردن و از نو ساختن. در سپاهان اما، همه از این مربی نتیجه می‌خواستند. شکست در مقابل نفت در مسابقه پرماجرای جام حذفی، ثابت کرد که تیمِ ویسی هنوز تیم کاملی نیست. او با امیدوارماندن به کسب یک جام، با آرامش به کارش در سپاهان ادامه می‌داد اما از دست دادن این مسابقه، شایستگی‌های این سرمربی برای ادامه کار در سپاهان را زیر سوال برد. عبدالله، فشار وحشتناکی را تحمل کرد. بعد از شکست‌دادن نفت در لیگِ برتر، مستقیما به بیمارستان رفت و شرایطی را تجربه کرد که در همه این سال‌ها، هرگز تجربه نکرده بود. دوری از فوتبال برای مدتی، شاید ویسی را برای حضور دوباره روی نیمکت‌های لیگ برتر آماده کند. بهترین نتایج او، در تیم‌های بی‌هوادار صبا و استقلال خوزستان به دست آمده‌اند و تجربه کار کردن در پیکان پرمهره و سپاهان پرحاشیه، برای این مربی چیزی به جز شکست نداشته است. گواردیولای وطنی برای دوام‌آوردن در فوتبال ایران، دو راه پیشِ رو خواهد داشت. کارکردن در باشگاه‌های کوچک و یا بزرگ‌شدن برای رسیدن به سطحِ باشگاه‌های بزرگ

۳ ۵  
آی اسپورت
2017-02-03 15:58:00
نظر دهید

۵ نظر
علی
جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۱۰
امسال خدا،تراکتور،ویسی و منصوریان رو له کرد! چوب خدا صدا نداره! خخخخ
۶ ۴
واقع بين
جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۴۶
... فعلا مونده تا شما هم له بشين.. كثافتهاي لابي باز و دزد لنگي !!! اين كثافت عابديني حرامخوار و لابي باز از همه چيز خبر داره !!!
۲
واقع بين
جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۴۶
... فعلا مونده تا شما هم له بشين.. كثافتهاي لابي باز و دزد لنگي !!! اين كثافت عابديني حرامخوار و لابي باز از همه چيز خبر داره !!!
واقع بین کور!
جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۲۴
آره مخصوصا احکام فیفا رو عابدینی شخصا تعیین میکنه تا به تیمایی که هوادارای متوهم دارن ضربه بزنه=)))
۴
احکام صادرشده
جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۴۲
واقع بین روانی شده خخخخخخخخخخخخخخخخخخ
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر