فهرست
منچستر كنار دریا
منچستر كنار دریا

منچستر كنار دریا

آی اسپورت- آماده ترین تیم این روزهای اروپا؟ شاید پاریس و بارسا رقیب‌های فوق‌العاده‌ای باشند ولی منچستر سیتی گواردیولا بهترین پاسخ برای این سؤال است. تیم پپ از ١٩ بازی خود تا اینجای فصل ١٨ برد و یك تساوی به دست آورده . آمار و ارقام برای تیم پپ معنایی ندارند به طوری كه تیم او توانسته ١٧ برد متوالی به دست بیاورد و ركورد دست نیافتنی آرسنال ونگر را مال خود كند.

مهمان ناخوانده

بعد از درو كردن تمام جام‌ها و جدایی از بارسلونا همه منتظر مشخص شدن تیم بعدی گواردیولا بودند. یك فصل استراحت و سپس پیوستن به بایرن. بایرنی كه با یوپ هاینكس بر بام فوتبال اروپا ایستاده بود، حالا مرد كاتالان را روی نیمكت خود می‌دید، مهمانی از اسپانیا! هرچند كه پپ در همان اولّین كنفرانس خبری خود تسلّط خود بر زبان آلمانی را به رخ كشید. تأثیرات گواردیولا بر مدرن تر شدن فوتبال بایرن غیر قابل انكار بود ولی حذف شدن‌های متوالی او از لیگ قهرمانان و جام حذفی آلمان باعث جدایی او از باواریایی‌ها در انتهای فصل ٢٠١٥-٢٠١٦ و پیوستنش به منچستر سیتی شد.

شجاع دل

رسانه‌های انگلیسی هرگز به كسی رحم نكرده‌اند. اگر شما برنده باشید سیل القاب به سمت شما سرازیر خواهد شد ولی در صورت شكست جزئی ترین مشكلات تیم هم مورد انتقاد قرار خواهد گرفت. منچستر سیتی فصل را خوب شروع كرد و ٦ پیروزی متوالی به دست آورد ولی در ادامه ی فصل روند نتیجه گیری تیم آنقدر عالی نبود. بالطبع انتقادات شروع شد . در كنفرانس خبری بعد از شكست مقابل برنلی خبرنگار دیلی میل به پپ گفت: «اینجا اسپانیا نیست، در انگلستان ما برای برنده شدن تكل می‌زنیم!» اما گواردیولا به مكتب خود پایبند بود، در فلسفه فوتبال او حفظ توپ حرف اوّل را می‌زند و به همین دلیل شما نیاز چندانی به پس گرفتن آن ندارید.

در انتهای فصل ٢٠١٦-٢٠١٧ منچستر سیتی در رتبه سوّم ایستاد . آنها تاتنهامی را بالای سر خود می‌دیدند كه به مراتب خرج كمتری را نسبت به سیتی انجام داده بود. هیاهوی ناهمگونی فلسفه پپ با فلسفه لیگ جزیره به اوج رسیده بود. حتی صحبت از قطع همكاری سران منچستر سیتی با سرمربی بود. ولی مرد كاتالان مصمّم به پیاده كردن اندیشه‌های خود در تیم بود و پیش فصل را در آمریكا آغاز كرد.

چهار شگفت انگیز

بعد از بردهای خوب دراردوی پیش فصل در ایالات متّحده، منچستر سیتی قبراق و سرحال لیگ برتر را آغاز كرد. برد ٢-٠ در زمین برایتون شروع قابل قبولی برای تیم گواردیولا بود. در بازی دوم امّا اوضاع برای تیم او جالب پیش نرفت. تساوی مقابل اورتون در ورزشگاه اتّحاد باز هم تیغ تیز انتقادات را به سمت تیم آورد. ولی ناگهان طوفان مرد كاتالان آغاز شد ، پیروزی در زمین بورنموث و ١٦ پیروزی متوالی بعدی تیم آمار و ارقام لیگ جزیره را به سخره گرفته است. تركیب دی‌بروین خلّاق كه گویی تمام زمین فوتبال در ذهنش حكّاكی شده با چهار یار نفوذی یعنی سیلوا ، آگوئرو ، استرلینگ و سانه  جوان غیر قابل مهار به نظر می‌رسد. تركیبی كه با به ثبت رساندن ٦٠ گل در ١٩ بازی میانگین بیش از ٣ گل در هر بازی را نشان می‌دهد. تیم پپ دقیقا همان بارسای ٢٠٠٩ است؛همانقدر وحشتناك ، همانقدر زیبا!

 

 

۱۲    
آی اسپورت
2017-12-27 10:53:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر