فهرست
آنالیز یک فرمانده؛ تکیه‌گاه شفر، امید استقلال
آنالیز یک فرمانده؛ تکیه‌گاه شفر، امید استقلال

آنالیز یک فرمانده؛ تکیه‌گاه شفر، امید استقلال

آی اسپورت- حتی اگر امسال سال خوبش نباشد و حتی اگر لژیونرها بیشتر از او بدرخشند و حتی اگر نظرسنجی‌ها رنگی باشد باز هم ابراهیمی می‌تواند گزینه شایسته‌ای برای لقب بهترین بازیکن باشد.   بازیکنان زیادی هستند که برای تیمشان بیش از یک بازیکن می‌ارزند. مهاجمانی که با گل‌هایشان یک تنه بار تیم را به دوش کشیده‌اند یا دروازه‌بان‌هایی که با شیرجه‌هایشان تیمشان را از خطر سیو کرده‌اند. کاپیتان‌هایی که کاریزما و شخصیتشان امتیازی اضافه برای تیم هایشان محسوب می‌شود. با این حال می‌شود نه مهاجم بود و نه دروازه‌بان و نه کاپیتان، اما یک تیم بود. این را امید ابراهیمی در این سال‌ها خیلی خوب برای استقلال ثابت کرده است. بازیکنی که به اندازه یک مهاجم گل می‌زند، به اندازه یک دروازه‌بان تیمش را از خطر نجات می‌دهد و به اندازه یک کاپیتان، فرماندهی می‌کند.

فارغ از این که در  نظرسنجی نود حق کدام بازیکن بود بهترین شود و برد دربی چقدر در رای آوردن یک استقلالی تاثیر داشت او سال‌هاست یکی از بهترین مردان فوتبال ایران است. در این روزها که استقلال دربی را برده و در آسیا هم عملکرد خوبی داشته شاید بیشتر بتوان بهترین بودن ابراهیمی را بررسی کرد. اگرچه در روزهایی که استقلال روزهای خوبی نداشت نمی‌شد نقش او را نادیده گرفت.

ابراهیمی در این فصل لیگ قهرمانان هم عامل اصلی موفقیت استقلال محسوب می‌شود و در اکثر فاکتورها در میان بازیکنان تیمش نفر اول است. او با ۸ پاس کلیدی بیشترین موقعیت را برای هم‌تیمی‌هایش ساخته است. یک پاس بیشتر از سرور جپاروف که هافبک طراح آبی‌هاست و وظیفه‌اش ایجاد موقعیت برای هم‌تیمی‌هایش بوده اما کسی که بهتر از او این وظیفه را انجام می‌دهد شماره ۶ است. دو بازیکن استقلال در آسیا پاس گل داده‌اند که در بین آن‌ها هم نام ابراهیمی دیده می‌شود.

بهترین پاسور تیم هم مانند بقیه گزینه‌ها نامی تکراری است. ابراهیمی با ۲۱۱ پاس که توانسته در هر بازی، به صورت میانگین بیش از ۷۰ پاس بدهد. نفر دوم جپاروف است با ۱۴۹ پاس! یعنی دومین پاسور استقلال، فقط ۷۰ درصد ابراهیمی توانسته دیگر هم تیمی‌هایش را در زمین پیدا کند. بررسی دقیق‌تر پاس‌های امید نشان از ارزش آنها دارد. پاس‌های او به پاس‌های کوتاه و عرضی خلاصه نمی‌شود و لیدر استقلال، در همه جای زمین هم‌تیمی‌هایش را پیدا می‌کند. او در بازی با الریان به ۱۱ بازیکن تیمش پاس داد. در بازی با الهلال هم ۱۱ هم‌تیمی‌اش را صاحب توپ کرد و در بازی با العین ۱۰ بازیکن از پاس‌های او بهره‌مند شدند. او بیشترین سانتر را هم بعد از وریا غفوری در استقلال انجام داده و با ۱۱ سانتر در رده دوم قرار دارد.

 

نفوذهای هر دو مدافع کناری استقلال، با تغذیه توسط ابراهیمی انجام می‌شود. در عکس اول پاس‌های ابراهیمی به غفوری و در عکس دوم، پاس‌های او به نورافکن در بازی با الریان با رنگ آبی مشخص شده‌اند

در هر سه بازی استقلال، ابراهیمی توانسته بیشترین لمس توپ را بین همه بازیکنان استقلال داشته باشد. در بازی اول ۱۱۳ لمس توپ، در بازی دوم ۶۴ و در بازی سوم ۸۱ لمس توپ که هیچ بازیکن دیگری در استقلال نتوانسته به آن برسد.

این آمار امید ابراهیمی در فصلی بدست آمده که به اعتقاد خیلی‌ها به واسطه مصدومیت روزهای خوبی را در بخش اعظمی از فصل نگذرانده است. در همان‌ هفته‌هایی که استقلال در بحران دست و پا می‌زد. همچنین حضور جپاروف و شجاعیان باعث شده تا با زدن ضربات ایستگاهی توسط آنها و تقسیم شدن وظایف بازیسازی میان آنها امید ابراهیمی نقشی کمرنگ‌تر از همیشه در استقلال داشته باشد اما آمار، نشان می‌دهد که او همچنان چهره اول آبی‌هاست.

۹۹ ۲۱  
آی اسپورت
2018-03-08 00:42:00
نظر دهید

۲۱ نظر
بن یعقوب پنالتی، احمد خلیل اووووووووف گلللللللللللللللل
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۰:۵۰
کیسه کش هستم، شیش تایی هستم، دسته سه هستم، چهارتایی هستم، از همه مهمتر بن یعقوب هستم خخخخخخخخخخخخ
علی
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۱:۱۰
تقصیر تو نیست اینجوری شدی.
اول مقصر جامعه هست که اینطوری بار اومدی.
بعد مشکل از خانوادس که تلاششون واسه تربیت کافی نبوده!
و در اخر هم این سایت مقصره که هر نظر بی اعتبار و چرت و پرتی رو منتشر میکنه.
Hosein
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۱:۲۶
۶
بن یعقوب پنالتی، احمد خلیل اووووووووف گلللللللللللللللل
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۱:۳۲
آقا علی، 5 ماهه که هواداران استقلال از دکل خربین بالا میرن! اون موقع جامعه خوب بود؟ خانوادشون خوب بودن؟ این سایت خوب بود ؟ اون موقع چرا اعتراض نکردی؟! من عمدا اینارو مینویسم تا هواداران استقلال بفهمن چقدر دکل نوردی زشته و دیگه هوس دکل نوردی از مال عربای خلیج فارس نکنن
۲
مهدی
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۱:۳۶
بابا جوابشو ندین این مشکل روانی داره.
احسان
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۱:۴۱
از سوزش زیاد دربیه این بلا سرش اومده، بزودی تیمارستان میان ملاقتت.
علی
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۲:۰۷
اتفاقا همونم نه، کسی که با اسم خربین و بقیه هم بخواد مسخره کنه و یا توهین کنه، باز مشکل همون دو سه تاییه که گفتم! قرمز و ابی هم نداره.
کری خوندن با تمسخر و بی ادبی خیلی فرق داره.
چه برسه به اسم یه داور که همه بینا ونابینا دیدن چه حق خوری کرد و نتیجه ای که با تلاش همه مساوی شد.
قصد جسارت به شما رو ندارم کلا از جو این روزای هوادارای فوتبال ناراحتم،
به همین دلیل هم مم مقصر شما نیستین.
علی
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۲:۱۲
البته ریشه این کری های سخیف عمیق تره ولی باز پارسال هم اول پرسپولیسیا با عبدالرحمان شروع کردن که بعد خربین و الهال اونجوری شد.
کلا تمسخر و خراشیدن روح یه انسان به عنوان یه طرفدار ( نه هموطن!) کار اشتباهیه چه برسه به قول شما عرب خلیج فارس، دیگه چه برسه به بازیکن نه یه داور مالزیایی که قبلا هم جلو تیمای ایرانی سابقه دار بوده!
رضا
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۲:۴۷
یعنی می خوای بگی شما اول از دکل عمر عبدالرحمان بالا نرفتی؟ یعنی میخواید بگید از باخت 6-1 استقلال خوشحال نشدید و جامه پاره نکردید دوست عزیز؟ چرا فکر می کنی نوشتن این جملات باعث ناراحتی و عصبانیت هوادارای استقلال میشه؟ و چرا فکر می کنی ما فکر می کنیم تو الان خوشحالی؟ اتفاقا ما احساس واقعی شمارو الان میدونیم... چیزی که در درون خودت احساسش می کنی ناراحتی و عصبانیت از اوج گرفتن استقلال و بازیهای زیباشه
خشایار
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۲:۵۷
کودن هم هستی گلم
۵
راشفورد
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۳:۰۰
خریبین شمارو نیست و نابود کرد. به عزا نشوند. چیپ تحقیر امیز زد. بردن بازی رو. این فرقشه احمق
بن یعقوب پنالتی، احمد خلیل اووووووووف گلللللللللللللللل
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۴:۰۹
آقا علی اشتباه نکن، اول شماها با تاباتا دکل نوردی رو شروع کردید، دقیقا سال قبل همین موقع پرسپولیس 3 بر 1 از الریان باخت. پس دیدی اول استقلالی ها شروع کردن. ولی در کل من اسم کاربریم چیز دیگه ایه و فقط هدفم از این پیام ها اینه که بدونید دکل نوردی چقدر زشت و ناراحت کنندس.
۱
علی
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۰:۰۹
من اگر این کری های سخیف میپسندیدم با نام «علی» کامنت نمیذاشتم، از اول با یه نام کاربری مثل خودت جواب میدادم.
شروع کننده هرکی بوده کار درستی نیست، کری همه جای دنیا هست ولی تمسخر و ازار واذیت روح همدیگه اونم با بقول شما دکل یه بیگانه درست نیست، دیگه اوجش با یه داور که اشتباه داوری کرده!!
۳
مارال
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۴۷
به بن یعقوب : ببین داداش گلم ما ها نباید وقتی پای ایرانی بودنمون وسطه خودمون با چیزای دیگه مشغول کنیم به قول ی دوست عزیز ما اون شب از استقلال حمایت نکردیم بلکه از فوتبال ایران حمایت کردیم . اون کسایی که شما میگید از دکل این و اون بالا میرفتن فقط شخصیت و شعور شون و نشون میدادن من کاملن با علی موافقم . خواهش میکنم این مسخره بازیا رو تموم کن دیگع !
۶
منتقد
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۱:۲۱
نصف سال نبوده
تیمش تا سه هفته پیش نیمه دوم جدول بوده
کلن سه بازی خوب برای تیمش کرده
کلن یه گل زده اونم روی اشتباه دروازه بان
هیچ پاس گلی نداده
یه پنالتی خراب کرده
حالا شده فرمانده و فلان و بهمان
جمع کنین این بساط مسخرگی رو...
علی
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۲:۰۲
داداش یکم آب بخور
edi
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۱:۲۹
از همه مهمتر خ ر ب ی ن هستم با افتخار.ق ش ق ا ی ی هستم با افتخار.آسیا ندیده هستم با افتخار.و با افتخار یه ستاره دارم رو سینم ولی خخخخخخمم
مارال
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۴۸
از همه مهمتر شعور هست با افتخار !!
۶
استقلال آبروی ایران
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۱:۳۹
درود بر شفر کبیر و فرمانده آن امید ابراهیمی عشششششق فقط استقلال
بوير
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۲:۰۸
نظر سنجي برنامه نود ارزش. فني. ندارد همچون سال هاي قبل
انصافا سيد جلال چه فوتبالي دارد كه شايسته مرد سال باشد
اميد ابراهيمي يكي از فوتباليست هاي خوب وتاپ كشور ماست ولي بودن گزينه هاي مث جهانبخش كه شايسته تر باشن
۷
جمال
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۲:۵۹
پلنگ مازندران
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر