فهرست
بازگشت غایبان بزرگ جام جهانی؛ روزهای آفتابی
بازگشت غایبان بزرگ جام جهانی؛ روزهای آفتابی

بازگشت غایبان بزرگ جام جهانی؛ روزهای آفتابی

آی اسپورت – در شرایطی که تیم ملی آلمان با شتاب زیادی در مسیر سقوط به کارش ادامه می‌دهد، برخی از غول‌های سابق و فعلی اروپا در مسیر بهبود و قدرتنمایی حرکت می‌کنند. ابتدا هلند با ترکیبی از بازیکنان جوان و فوتبالی چشم‌نواز آلمان ضعیف شده را ۳ بر صفر برد و ۲۴ ساعت بعد هم ایتالیای جوان مزد بازی خوبش مقابل لهستان را گرفت و با گل دقیقه ۲+۹۰ جوانی به نام بیراگی، رقیب را به لیگ B فرستاد.

نشانه‌های نارنجی

در اینکه فوتبال آلمان یکی از بدترین دوران خودش را سپری می‌کند شکی وجود ندارد اما بخش زیادی از دلایل شکست ۳ بر صفر این تیم در خانه هلند نتیجه قدرت و بازی زیبای میزبان بود، نه ضعف نویر و سایر عناصر دفاعی! گل‌های هلند را ۲ لیورپولی فعلی (فن‌دایک و فاینالدوم)  و یک منچستری سابق (دیپای) به ثمر رساندند اما بقیه بازیکنان هم سهم موثری در کسب نتیجه داشتند. میانگین سنی زیر ۲۵ سال، رونالد کومان، سرمربی تیم را به آینده امیدوار کرده؛ هر چند او شبیه آنچه در کنفرانس حبری پس از بازی گفت دلیلی برای شادی بیش از حد نمی‌بیند چون هلند هنوز هیچ دستاوردی رقم نزده است. غایب بزرگ ۲ تورنمنت بزرگ اخیر (یورو ۲۰۱۶ و جام‌جهانی ۲۰۱۸) با توپی پری برگشته و با این ترکیب یکدست می‌تواند در یورو ۲۰۲۰ مدعیان را غافلگیر و انتقام ناکامی‌های اخیر را از دنیای فوتبال بگیرد. فوتبال هلند امید فعلی به آینده‌‎اش را مدیون نظم و ریزبینی رونالد کومان در انتخاب بهترین‌‎ جوانان کشور است.

ایتالیای خوش‌فرم

بزرگ‌‎ترین غایب جام‌جهانی ۲۰۱۸ این روزها با رهبری روبرتو مانچینی و جمعی از بهترین بازیکن جوان ایتالیا در حال پوست انداختن و بازسازی است. تفاوت تیم ملی ایتالیا با هلند در نتایجش خلاصه می‌شود. اگر هلند مدام در حال بردن است درعوض ایتالیا در بازی اخیر مقابل لهستان تنها در آخرین ثانیه‌ها موفق به کسب اولین پیروزی در لیگ ملت‌های اروپا شد؛ رقابتی که اگر با برد لهستان به پایان می‌رسید، ایتالیا را به لیگ B می‌فرستاد! فارغ از نتایج و ۲ تساوی و یک بردی که قهرمان سابق جهان در لیگ ملت‌های اروپا به دست آورده، جوانان این تیم با مربی آرام و بادانشی مانند مانچینی روز به روز بیش‌تر در مسیر بهبود و تکامل گام برمی‌دارند. امثال بیراگی بیش از لیگ در بازی‌های ملی آبدیده می‌شوند و فرصت بازی در اختیار دارند. از طرفی بیش‌تر بازیکنان فعلی در محدوده سنی زیر ۲۵ سال قرار دارند و این یعنی کلی امید نسبت به آینده آتزوری؛ آینده‌ای که پس از ناکامی در ۲ بازی رفت و برگشت مقابل سوئد و اولین غیبت ایتالیا در جام‌جهانی از سال ۱۹۵۸ تیره و تار به نظر می‌رسید.  با ورود مانچینی و فرصتی نسبتا زیادی که او برای بازسازی تیم دارد، می‌توان به بازگشت ایتالیای دل‌شکسته به سطح اول فوتبال دنیا امید داشت.

 

90TV

     
آی اسپورت
2018-10-15 12:58:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر