فهرست
اوج‌گيرى يک پرنده‌ى شجاع
اوج‌گيرى يک پرنده‌ى شجاع

اوج‌گيرى يک پرنده‌ى شجاع

آی اسپورت - دو ضربهى شروع مجدد از اميد عاليشاه، دو پرواز بلند از شجاع خليلزاده و ٦ امتياز در كيسهى پرسپوليس. مدافع ميانى مازندرانى سرخپوشان در ٢ ماه اخير بهترين روزهاى فوتبال خود را سپرى مىكند و حالا به فاصلهى كمتر از یک هفته دو گل بسيار حساس را به ثمر رسانده تا صداى نفسهاى پسران برانكو پشت سر پديده و سپاهان نزديکتر از هميشه حس شود. خليلزاده كه در فصل اول حضورش در پرسپوليس نامش زير سايهى اسم صخرهى تيم قرار گرفته بود، در دومين فصل تبديل به مؤثرترين مهرهى دفاعى سرخها شده است.

با رسيدن سن سيدجلال حسينى به مرز ٣٨ سالگى و مهمتر از آن بازىهاى بسيار پرفشار اين فصل پرسپوليس كه خطر مصدوميت كاپيتان را بالا مىبرد، برخلاف فصل گذشته، اين خليلزاده است كه وظيفهى شركت در اغلب نبردهاى هوايى و مصافهاى يک در مقابل يک و قطع توپها را برعهده دارد. همچنين وظيفهى پوشش دو مدافع چپ دريبلخور اين روزهاى پرسپوليس (مصلح و ربيعخواه) نيز بر عهدهی شجاع است. او كه در تمام سالهاى فوتبالش به عنوان مدافعى مسلط در كارهاى هوايى و سهلانگار روى زمين، چهره بود، حالا اين نقطهضعف خود را به نقطهى قوت تبديل كرده و با استفادهى درست از بدن خود، پيروز اغلب نبردهاى يک در مقابل يک است. همچنين قدرت بازيخوانى بالاى پسر شجاع پرسپوليس باعث شده كه همواره در مكان مناسب براى پوشش، قطع توپ و زدن ضربات سر باشد. اما متمايزترين ويژگى بازى خليلزاده با همهى مدافعان حاضر در ليگ، بازيسازى بسيار خوب اين مدافع است. او هم در دادن پاسهاى بلند پشت مدافعان تبحر خاصى دارد و هم تكنيک خوبى به عنوان يک مدافع وسط دارد و پاسهاى روى زمين با كيفيتى حتى در موقعيت تحت فشار به هافبکهاى تيم مىدهد.

شجاع خليلزاده تمام فاكتورهاى مدافع ميانى مدنظر سرمربى تيم ملى را دارد. سرزن و جنگنده با قدرت بازيخوانى و از همه مهمتر (براى كارلوس كىروش)قدرت بازيسازى. حيف كه نامش در كنار نام رحمتى و عقيلى و خلعتبرى در ليست سياه مرد پرتغالى قرار دارد، به علت يک مصاحبه قديمى و انتقاد از ليست كىروش. مصاحبهاى كه تيم ملى را از شجاع و شجاع را از تيم ملى گرفته است!

۱۰۸۶ ۴  
آی اسپورت
2018-12-04 22:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
منتقد
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۴۶
خیلی زود تیم ملی آزاد میشه و جشن ملی میگیریم
ارتش سرخ آسيا
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۲۳:۱۰
به زودي دلال موزامبيكي فرار ميكنه و بازيكنايي مثل شجاع و عليپور و كمال و ... به حقشون ميرسن، دلال ميره و دستمال به دستايي مثل منتظري و چشمي و ... ديگه خواب تيم ملي رو بايد ببينن
اسمان
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۰۱:۲۶
کیروش یک ادم کینه ایی وعقده ایی هستش.انشالله بزودی از شرش خلاص میشیم.
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷، ۱۰:۲۰
به امید آزادی ایران از یوغ استعمار نوین پرتغالی!
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر