فهرست
بررسی یک درخواست؛ تاریخ دربی عوض نمی‌شود
بررسی یک درخواست؛ تاریخ دربی عوض نمی‌شود

بررسی یک درخواست؛ تاریخ دربی عوض نمی‌شود

آی اسپورت - باشگاه استقلال به خاطر در پیش بودن بازی با السد در تاریخ 19 بهمن، از سازمان لیگ درخواست کرده دربی روز 28 بهمن برگزار شود. اما برگزاری بازی در تاریخ تعیین شده از سوی استقلال لغو بازی این تیم با ذوب آهن در چارچوب هفته بیست و دوم را به همراه خواهد داشت. به همین خاطر سازمان لیگ برتر با این درخواست مخالفت کرده و دربی در تاریخ تعیین شده برگزار می شود.  

با توجه به فشردگی بازی‌ها در یکی، دو ماه آینده و همچنین حضور تیم‌ها در لیگ قهرمانان آسیا و اردویی که تیم ملی در اسفند ماه برای بازی با قطر و چین پیش رو خواهد داشت، سازمان لیگ برتر فرصتی برای اجرایی کردن درخواست استقلال پیدا نکرده است. هر چند در فوتبال حرفه ای فشردگی بازی ها امری طبیعی است و تیم ها به جای اعتراض به برنامه ریزی ها مدت هاست خود را با شرایط وفق داده اند.

فشردگی بازی ها در فوتبال حرفه ای گاها به سه روز هم رسیده هر چند استقلال بعد از بازی با السد 5 روز فرصت مهیا شدن را خواهد داشت. البته تیم های ایرانی به برگزاری بازی ها در تایم های 7 روزه عادت کرده اند و وقتی قرار باشد بازی ها 5 روز یک بار برگزار شود به صورت اتوماتیک وار به این برنامه ریزی اعتراض می کنند. نکته دیگر که هم برای سازمان لیگ برتر و هم برای باشگاه های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا دردسر ایجاد می کند عدم همخوانی تاریخ لیگ قهرمانان آسیا با تقویم یوفا و فیفا است که تقویم ایران با این دو تقویم تنظیم شده است.

 

ورزش سه

۱ ۱  
آی اسپورت
2017-01-26 13:31:00
نظر دهید

۱ نظر
6 & 4
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۰۶
کاش تاریخ دربی عوض میشد که این بهانه رو هم از کیسه کش ها بگیرن...
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر