فهرست
چهره ویژه استقلال-پیکان؛ باهوش و کم‌دقت
چهره ویژه استقلال-پیکان؛ باهوش و کم‌دقت

چهره ویژه استقلال-پیکان؛ باهوش و کم‌دقت

آی‌اسپورت- ده نفره کردن حریف در دقیقه ده، یک پاس گل و یک گل در بازی مقابل پیکان، از علی قربانی یک چهره ویژه ساخت. مهاجمی که شاید هنوز آن‌قدر محبوبیت سکوها را به دست نیاورده، ولی جایگاه خاصی نزد علیرضا منصوریان دارد. علی قربانی در تمام طول بازی، هدفدار دفاع حریف را سرگرم می‌کند. روی بیشتر موقعیت‌هایی که استقلال خلق می‌کند، رد پای قربانی دیده می‌شود.

اگر به فوتبال شماره هفده استقلال دقت کنید، مورد ویژه‌ای را پیدا خواهید کرد. علی قربانی تبحر ویژه‌ای در دور زدن دفاع حریف دارد. قربانی همواره یکی از دو مدافع مرکزی حریف را تا نیمه‌های زمین جلو می‌آورد. بعد از این که توپ به یکی از بازیکنان طراح استقلال رسید، دفاع جلوکشیده حریف را دور می‌زند و برای خودش یا سایر مهاجمین تیم موقعیت خلق می‌کند.

صحنه‌هایی از گل‌ و موقعیت‌های روز قبل استقلال را به یاد بیاورید. در بیشتر آن‌ها قربانی بهترین نقطه دفاع حریف را نشانه گرفت و به آن‌ منطقه حمله برد. حتی آخرین موقعیت استقلال در نیمه نخست که با شوت بهنام برزای و واکنش رحمان احمدی همراه بود هم روی دور زدن دفاع حریف، جایگری خوب و پاس با دقت علی قربانی به دست آمد.

اما علی در کنار هوش بالا، فرارهای مناسب، دور زدن‌های هدفداری که دارد، یک ضعف هم داشت. قربانی در دو صحنه دیگر هم می‌توانست دروازه پیکان را باز کند. ولی بی‌دقتی در زدن ضربات آخر، ناکامی‌اش را به همراه داشت. حتی در چند صحنه دیگر هم با هوش بالایش، دفاع حریف را به خوبی سرگرم کرد و موقعیت فرار و قرار گرفتن در مکان مناسب را به کاوه رضایی و بهنام برزای داد، ولی بی‌دقتی‌اش در ارسال پاس آخر باعث شد که استقلال از خلق موقعیت‌های بیشتر محروم شود.

۱۷ ۱  
آی اسپورت
2017-01-28 14:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
آبی دل
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۱۷
استقلال عشقه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر