فهرست
آمار ناامیدکننده آقای گل‌ها در تیم ملی/ چرا دایی نمی‌شوند؟
آمار ناامیدکننده آقای گل‌ها در تیم ملی/ چرا دایی نمی‌شوند؟

آمار ناامیدکننده آقای گل‌ها در تیم ملی/ چرا دایی نمی‌شوند؟

آی اسپورت - در پانزده دوره قبلی لیگ برتر، 12 مهاجم ایرانی آقای گل ادوار مختلف شده‌اند. اما بیشتر آنها نتوانسته‌اند در تیم ملی جایگاه خوبی پیدا کنند. به جز علی دایی که یک استثناست و البته کریم انصاری‌فرد که در حال حاضر در یونان بازی می‌کند سایر آقای گل‌ها، توفیق چندانی در بازی‌های ملی کسب نکردند. مثلا غلامرضا عنایتی که آقای گل 3 دوره لیگ برتر است و هنوز هم در 40 سالگی راه دروازه‌ها را پیدا می‌کند، تنها 30 بازی ملی و 8 گل در کارنامه دارد. یا آرش برهانی که دومین گلزن برتر تمام ادوار لیگ برتر است اما تنها 37 بازی ملی و 10 گل در کارنامه‌اش دیده می‌شود. آمار سایر آقای گل‌های لیگ برتر که کاملا ناامیدکننده است. هادی اصغری آقای گل لیگ برتر هفتم هرگز شانس حضور در تیم ملی را پیدا نکرد و رضا نوروزی که در لیگ دهم با زدن 24 گل در یک فصل رکوردشکنی کرد، تنها 6 بازی برای تیم ملی انجام داد و هیچ گلی هم نزد. ادموند بزیک آقای گل دوره دوم لیگ برتر هم فقط 7 بازی ملی دارد و گلی هم نزده. مهدی رجب‌زاده، محسن خلیلی و سیدجلال رافخایی هم در مجموع تعداد بازی‌های ملی‌شان به 40 نمی‌رسد و تعداد گل‌های ملی آنها روی هم دورقمی نمی‌شود. البته بسیاری از این بازیکنان در سال هایی آقای گل شدند که علی دایی در اوج بود و آنها کمتر شانس بازی برای تیم ملی پیدا می کردند. البته بسیاری از آنها هم بعد از آقای گلی افت می‌کردند و درخشش آنها در فوتبال داخلی ما بیشتر شبیه به یک جرقه بود که زود هم خاموش شد. 

اما مهدی طارمی آقای گل لیگ پانزدهم شرایط نسبتا متفاوتی دارد. او از بازیکنان مورد علاقه کارلوس کی‌روش است و آمار خوبی هم در تیم ملی دارد.( 14 بازی و 6 گل) او البته در تیم ملی رقبای گردن کلفتی مثل سردار آزمون، رضا قوچان‌نژاد و کریم انصاری‌فرد دارد و برای شکستن طلسم آقای گل‌های لیگ برتر در تیم ملی کار دشواری در پیش دارد.

در لیگ شانزدهم هم فعلا محمد قاضی آقای گل است که 10 بازی و 3 گل ملی در کارنامه دارد و با توجه به سن و سالش بعید است بتواند آمارش را بهبود ببخشد. محمد شادکام دیگر مدعی آقای گلی هم هنوز به تیم ملی دعوت نشده.

آقای گل لیگ
آقای گل لیگ

۳    
آی اسپورت
2016-10-26 16:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر