فهرست
سوژه روز؛ جابه‌جايی‌های عجيب در پرسپولیس
سوژه روز؛ جابه‌جايی‌های عجيب در پرسپولیس

سوژه روز؛ جابه‌جايی‌های عجيب در پرسپولیس

آی اسپورت – با تمدید قرارداد دستیاران برانكو در پرسپولیس، مشخص شد زلاتكو ایوانكوویچ فصل آینده نیز روی نیمكت سرخپوشان خواهد نشست. برادر برانكو كه یك دوره سابقه حضور ناموفق در فوتبال ایران را در كارنامه دارد و اواسط دهه هشتاد برق شیراز را به دسته پایین‌تر فرستاد، در میانه‌های لیگ شانزدهم جانشین سرتن چوك شد تا دستیار اول برادرش لقب بگیرد. جابه‌جایی زلاتكو با چوك درست با دوران افت پرسپولیس مقارن شد تا برانكو بابت این انتخاب تحت فشار قرار بگیرد. در این میان مساله روابط فامیلی و «ژن خوب» مطرح شد؛ ابهاماتی كه سرمربی سرخپوشان را هم عصبانی كرد. برانكو یك بار در واكنش به این این سوال كه آیا جدایی پانادیچ و چوك باعث افت پرسپولیس شده، با لحنی عصبی به خبرنگاران گفت: «یعنی منظورتان این است كه من كاره‌ای نیستم و تیم را دستیاران سابقم به موفقیت رساندند؟» طبیعی است كه با این مدل پاسخگویی، كسی دیگر جرات نمی‌كند لااقل به طور مستقیم از برانكو در مورد نقش برادرش در تیم سوال كند؛ نفشی كه به نظر می‌رسد چوك و پانادیچ آن را بهتر ایفا می‌كردند.

این اما تنها تغییر غیرضروری و بحث‌برانگیز پرسپولیس در ماه‌های گذشته نبوده است. در شرایطی كه هیچ كجای دنیا ساختار تیم‌های موفق را چندان عوض نمی‌كنند، در پرسپولیس حداقل دو تغییر كلیدی دیگر اتفاق افتاد كه به نظر می‌رسد هیچ‌كدام سودمند نبود. مهم‌ترین این جابه‌جایی‌ها، حضور حمیدرضا گرشاسبی به جای علی‌اكبر طاهری بود. مدیرعامل پیشین سرخپوشان با وجود انتقادات به حقی كه نسبت به عملكردش وجود دارد، در مجموع توانست كارنامه خوبی از خودش به جا بگذارد. با این وجود طاهری را به بهانه «بازنشستگی» برداشتند و گرشاسبی را جای او گذاشتند؛ مدیری كه از قضا او هم بازنشسته است! البته كه قضاوت در مورد عملكرد گرشاسبی در پرسپولیس هنوز خیلی زود است، اما او تا اینجا بیشتر چهره‌ای منفعل از خودش نشان داده است. اوج شاهكار گرشاسبی بدون تردید راه انداختن «نمایش تمدید قرارداد» با برانكو در زمستان گذشته بود؛ جایی كه دو طرف كنار هم نشستند، اوراق بی‌ارزشی را امضا كردند و نهایتا این خبر غیرواقعی منتشر شد كه برانكو قراردادش را با پرسپولیس تمدید كرده.

سومین تغییر غیرضروری در پرسپولیس اما حضور افشین پیروانی به جای محمود خوردبین بود. به این ترتیب سرپرست قدیمی سرخپوشان به طور ناگهانی سمتش را از دست داد و پست تشریفاتی قائم‌مقام ورزشی باشگاه را به او را دادند تا افشین پیروانی جایش را بگیرد. از پیروانی هم در این مدت كوتاه غیر از اقدام پوپولیستی بایگانی كردن پیراهن شماره 12 به احترام هواداران و نیز انجام مصاحبه‌های افراطی و تحریك‌آمیز چیزی دیده نشد. در انتها هم محرومیت جنجالی او پرسپولیس را در حساس‌ترین مقطع فصل بدون سرپرست گذاشت. شاید خوردبین به خاطر سن بالا و شرایط جسمانی‌اش چاره‌ای جز رفتن نداشت، اما می‌شد حداقل تا آخر فصل او را نگه داشت و گزینه‌ای مطلوب‌تر را به جایش نشاند.

 

روزنامه گل

۹ ۴  
آی اسپورت
2018-05-20 12:35:00
نظر دهید

۴ نظر
فقط پرسپولیس
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۴۸
البته شما از پیروانی چیزی ندیدین چون نمیخواهید ببینید یا اگر هم دیدین خودتون رو به ندیدن زدین واقعا ارزش فروش قلم که خداوند بهش قسم خورده چقدراست
۴
محمد حسین
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۰۸
Cx
فرهاد
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۱۴
در مورد جایگزینی مربی ها ، سوال خبرنگار و حاشیه سازی را برانکو خوب پاسخ داده . یعنی نقش برانکو رو هیچ گرفته و چسبیده به تعویض مربی . در مورد آقای طاهری و گرشاسبی هم ، گفتن نداره . تمام تیمها دولتی هستن و باید دستورات رو اطاعت کنن . حالا شانس داشتیم که هم طاهری خوب عمل کرد و هم گرشاسبی . در مورد جایگزینی آقای خوردبین و پیروانی هم تصمیم بدی نبوده . مشکل پیروانی هنوز هیچکس شفاف و دقیق خبر نداره و جرمی اثبات نشده . ضمنا فشار به روی خوردبین عزیز هم زیاد بود و به هر حال به نفع ایشان و سلامتیش بوده . در نهایت بابت برانکو ، حتما ایشان اشتباه داشته و بعضی جاها ضعیف عمل کرده ولی آمار و نتایج خوبی داشته و با این تیم دولتی بهتر از این سخته بشه نتیجهگیری کرد .
۸
محسن
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۱۷
راستی ار افساد آقایان طاهری و پیروانی گفتید،ما هواداران تیم خواهان رسیدگی مراجع قضایی در این زمینه هستیم تا سره از ناسره مشخص شود
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر