فهرست
ستاره پرسپولیس با حال خراب و غم بزرگ!
ستاره پرسپولیس با حال خراب و غم بزرگ!

ستاره پرسپولیس با حال خراب و غم بزرگ!

آی اسپورت - وقتی که وحید امیری با صدا و حال گرفته و موی شانه نکرده بعد از بازی با ماشین سازی مقابل دوربین خبرنگاران قرار گرفت، بدون اینکه سخنی بگوید، می‌توانستیم حدس بزنیم که چه حال خرابی دارد. به قول معروف رنگ رخساره خبر می‌دهد از سر درون!

معمولا وحید امیری دور از فضای رسانه است و مصاحبه‌ای با خبرنگاران انجام نمی‌دهد. اما وقتی با این حال مقابل میکروفون‌‌ها برای حرف زدن قرار می‌گیرد پس حتما می‌خواهد حرف مهمی بزند. دقیقا همان هم شد. او که درست در روز فوت مهرداد میناوند، عزادار پدربزرگش نیز شده بود، با حال غمگین از تلاش برای موفقیت پرسپولیس در آسیا و ایران برای شادی روح مهرداد میناوند سخن گفت. در حالی که یکی از خبرنگاران مترصد این بود سوالات بیشتری از امیری بپرسد، هافبک سرخ‌ها از او عذرخواهی کرد و گفت: به خدا قسم حالم خوب نیست!

گره گشایی به سبک امیری فقط و فقط مختص روزهای سخت است. روزهایی که مشکلات مالی از یکطرف، نبود بازیکنی مثل عیسی آل کثیر و کمبود مهاجمی شش دانگ در ترکیب تیم از طرف دیگر فشار را به کادر فنی و حتی بازیکنان زیاد کرده اما با روی فرم قرار گرفتن بازیکنی مثل وحید امیری تمامی این مشکلات حداقل مقداری پوشش پیدا کرده است.

برای اثبات این حرف کافی است عملکرد وحید امیری از بازی با استقلال تا بازی با ماشین‌سازی را زیر نظر بگیرید. او که حالا در کنار عبدی به عنوان مهاجم بازی می‌کند، در مسابقه دربی با یک استارت به موقع خود را به محوطه شش قدم رساند و از ارسال در عمق آقایی نهایت استفاده را برد و توپ را به تور دروازه آبی‌ها چسباند.

روند رو به رشد امیری در جدال با فولاد هم ادامه داشت. شماره ۱۹ سرخ‌ها در آن‌ مسابقه بیشتر نقش یک بازیساز را ایفا کرد و موقعیت‌های خوبی به خصوص در نیمه اول برای هم‌تیمی‌های خود ساخت. اما نقطه طلایی کار امیری باز هم در دقایق آخر بود. جایی که حضور به موقعی در محوطه جریمه فولاد داشت و‌ می‌توانست با یک والی زیبا گلزنی کند اما توپش به احمد نور رسید تا پاس گل برای هافبک لرستانی سرخ‌ها ثبت شود.

اما اوج کار چند هفته اخیر او امروز مقابل ماشین‌سازی بود. ادعایی که سایت یازده هم با اعطای نمره ۹ به وحید امیری آن را تایید می‌کند. امیری در مسابقه امروز باز هم‌ از ویژگی مثبتش یعنی حضور به موقع در باکس استفاده کرد و‌ توانست گل اول را درست در دقیقه ۲۵ به ثمر برساند و با توجه به فوت مهرداد میناوند فضای دراماتیکی را به وجود آورد.

درخششی که در دقیقه ۹۳ تکمیل شد. آن هم در شرایطی که ماشین‌سازی شرایط بهتری نسبت به پرسپولیس داشت و سرخ‌ها با آشفتگی کار را دنبال می‌کردند. امیری توپ را از آقایی گرفت و‌ با ارسال سانتر فنی و کلاس جهانی به داخل محوطه جریمه پایه گذار گل دوم سرخ‌ها توسط نوراللهی شد. یک همکاری تکراری که در نبرد با فولاد هم پرسپولیس را برنده کرد.

حالا پرسپولیس و علی‌الخصوص یحیی گل محمدی دو برد آخر و شش امتیاز حساس اخیر خود را مدیون دو نفر هستند؛ احمد نوراللهی و وحید امیری. شماره هشتی که از فشار عجیب و غریب دربی با دو گل حساس خارج شد و شماره نوزدهی که با حال خراب و شرایط سخت، جنگید و تلاش کرد تا کلاف پیچیده و سردرگم تیمش را باز کند و البته هواداران را امیدوار کند که در روزهای سختی باز هم کسی هست که ناجی باشد.

۶    
آی اسپورت
2021-01-31 00:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر