فهرست
سپاهان مدل محرم؛ به سوی بهتر شدن
سپاهان مدل محرم؛ به سوی بهتر شدن

سپاهان مدل محرم؛ به سوی بهتر شدن

آی اسپورت - تیم فوتبال سپاهان که نسبت به فصل گذشته دچار تغییرات زیادی هم در سطح مدیریت و هم کادر فنی شده با مدیرعاملی محمدرضا ساکت و هدایت محرم نویدکیا آماده شروع فصل جدید می‌شود و در این راستا تغییراتی هم در جمع نفرات این تیم تا کنون رخ داده که در راستای تفکرات کادرفنی و تغییر شکل بازی این تیم صورت گرفته و با وجود اینکه جابجایی‌ها در این تیم به نسبت  زیاد نبوده ولی انتظار می‌رود طلایی پوشان را با چهره متفاوتی در لیگ بیستم ببینیم.

سپاهان تا کنون با محمد ایرانپوریان، محمد طیبی، سعید آقایی، علیرضا نقی‌زاده، ولادیمیر کومان و علی قربانی قطع همکاری کرده و به جای این 6 بازیکن موفق شده دانیال اسماعیلی فر، محمد نژادمهدی، محمدرضا خلعتبری و روح الله باقری را به خدمت بگیرد. به بررسی تغییرات این تیم تا اینجای کار می پردازیم:

دروازه: به دنبال تمدید با پیام

سپاهان در حال حاضر بدون اغراق می‌شود گفت بهترین گلر ایران را در اختیار دارد. پیام نیازمند که فصل گذشته رکورد کلین شیت تاریخ لیگ برتر را هم شکست حالا به نظر می‌رسد گزینه اصلی اسکوچیچ برای دروازه تیم ملی هم محسوب می‌شود و از همین رو مهره ارزشمندی برای طلایی پوشان است. نیازمند یک سال دیگر با سپاهان قرارداد دارد ولی باشگاه به دنبال توافق با او برای تمدید آن است. علی کیخسروی، گلر جوان سپاهان هم روی نیمکت حضور دارد.

خط دفاع: تغییرات جزئی به سمت بهبود

سپاهان در پست دفاع راست با جذب دانیال اسماعیلی فر به نوعی شاه ماهی نقل و انتقالات را جذب کرد و این بازیکن که مورد توجه پرسپولیس و تراکتور هم قرار داشت را خیلی زود به خدمت گرفت و در سوی مقابل محمد ایرانپوریان که تقریبا کل فصل گذشته را مصدوم بود و نتوانست زیاد برای این تیم به میدان برود را در فهرست مازاد قرار داد. حالا در پست دفاع راست سپاهان با حضور اسماعیلی فر و منصوری دو بازیکن آماده دارد و در صورت لزوم محمدرضا مهدیزاده هم توانایی به میدان رفتن در این پست را دارد و همچنین رضا میرزایی را هم می‌توان در این پست به کار گرفت.

طلایی پوشان با اضافه شدن زوج طلایی خط دفاع خود یعنی پورقاز و گولسیانی که مصدومیتی طولانی مدت داشتند خیالشان از این پست راحت است و محمد نژادمهدی هم جانشین محمد طیبی شده تا خیال نویدکیا از این پست هم راحت باشد. مهدیزاده که توانایی بازی در چند پست خط دفاع را دارد هم می‌تواند گزینه دیگر این پست باشد. در سمت چپ خط دفاع، طلایی پوشان با جدایی سعید آقایی بازیکنی در این پست جذب نکردند ولی حضور شایان مصلح و مهدی ترکمان آنها را بی نیاز از بازیکن جدید می‌کند. ضمن اینکه نویدکیا نشان داده به استفاده از نورافکن در این پست هم اعتقاد دارد.

خط هافبک: تغییراتی که انجام نشد

به جز جدایی نقی‌زاده و کومان تغییر خاصی در خط هافبک سپاهان شاهد نبودیم. طلایی پوشان چند گزینه برای اضافه شدن به خط هافبک داشتند که توافق با آنها حاصل نشد. ابتدا به سراغ رضا اسدی رفتند که این بازیکن به دلیل تمایل به لژیونر شدنش آن را قبول نکرد و بعد از آن پیشنهاد قابل توجهی به علی کریمی دادند تا او را از چنگ استقلال در بیاورند و در این مورد هم ناکام بودند و کریمی در قطر مشغول مذاکره با تیم جدیدش است. سپاهانی‌ها قصد داشتند با جذب یک هافبک دفاعی، مهدی کیانی را به فولاد خوزستان بدهند که این امر میسر نشد و کاپیتان سپاهان فصل آینده هم در این تیم می‌ماند. با این وجود نفراتی مثل نورافکن، مسلمان، رفیعی، کریمی، رسول نویدکیا و بعضاً محمدرضا حسینی که قابلیت حضور در یک خط عقب تر از پست اصلی خود یعنی وینگر را دارد نویدکیا را از بازیکن جدید در این پست تا حدی بی نیاز می‌کند.

خط حمله: تقویت و اصلاح

سپاهان خیلی زود در خط حمله به همکاری با علی قربانی پایان داد چرا که این بازیکن از لحاظ روحی در این تیم دچار مشکل شده بود و این موضوع روی عملکرد فنی او تاثیر گذار بود. آنها روح الله باقری را به جای قربانی جذب کردند که با خصوصیات سبک بازی جدید سپاهان سازگارتر است. در کنار او سپاهان خلعتبری را هم به خدمت گرفت که به عنوان وینگر توانایی بازی دارد و از فصل قبل هم محسن الغسانی، محمد محبی، کی روش استنلی، محمدرضا حسینی، رضا میرزایی و سجاد شهباززاده را در اختیار دارد تا یک تیم کامل و پر مهره در خط حمله باشد.

جوان‌های جویای نام

سپاهان در کنار حفظ شاکله اصلی تیم خود و همچنین جذب نفرات مورد نظر کادرفنی تیم کاملی جمع کرده ولی در کنار آن نباید از نفرات جوانی که از تیم‌های پایه جذب شدند یا بازیکنانی که به صورت قرضی به تیم‌های دیگر رفته بودند و برگشتند غافل شد و این نفرات هم می‌توانند پدیده فصل جدید لیگ برتر باشند. حامد بحیرایی، سبحان پسندیده، محمد پاپی، رضا دهقانی، علیرضا صادقی، آرین جانقربان، یاسین سلمانی، محمدرضا عسگری، مهدی رحیمی، مهران کاظمی، محمدرضا نوری و سعید فولادی هم نفراتی هستند که در فهرست سپاهان حضور دارند و هرکدام از آنها می‌توانند در صورت فرصت بازی در ترکیب سپاهان بدرخشند.

سپاهان با 2 ترکیب کامل

سپاهان در حال حاضر دو ترکیب کامل و پر از مهره‌های با تجربه و با کیفیت در اختیار دارد و شاید از این نظر بهترین شرایط را رد لیگ برتر داشته باشد. ضمن اینکه به نفرات حاضر در این ترکیب ها باید رضا دهقانی، روح الله باقری، مهدی رحیمی،  علی کیخسروی، حامد بحیرایی و... را هم اضافه کرد.

ایلنا

     
آی اسپورت
2020-10-29 21:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر