فهرست
نقش مارکو؛ پررنگ به اندازه برانکو
نقش مارکو؛ پررنگ به اندازه برانکو

نقش مارکو؛ پررنگ به اندازه برانکو

آی اسپورت - مارکو استيلينوويچ  در هر دو فصل گذشته يکي از دلايل اصلی موفقيت پرسپوليس در ليگ برتر و ليگ قهرمانان آسيا بوده است. مربی سختگير و کاربلدی که خيلی کم حرف می‌زند و شايد در اين سه سال سه مصاحبه نداشته اما هميشه پای کار است و تمرينات بدنی‌اش کاری کرده تا پرسپوليس جدا از مباحث فنی مثل مالکيت توپ و ارائه کارهای ترکيبی و خلق موقعيت يا استحکام در فاز تدافعی، در بعد آمادگی جسمانی از تمام تيم‌های ليگ برتری يک پله بالاتر باشد.

دو قهرمانی پياپی در ليگ برتر و دو حضور متوالی در ليگ قهرمانان با توجه به مشکلات ساختاری باشگاه‌های ايرانی و البته عدم رعايت اصول حرفه‌اپی توسط برخی بازيکنان، يکی از دلايل اصلی ناکامی تيم‌های ايرانی در مسابقات آسيایی طی ده سال گذشته بوده چرا که تيم‌های ايرانی در پيک مسابقات آسيایی و تداخل برنامه‌های‌شان با ليگ برتر و جام حذفی دچار سرگشتگی عجيبی می‌شوند و برگزاری هر مسابقه  به فاصله چهار روز متناسب با شرايط بدنی بازيکنان و تمرينات ريکاوری‌شان نيست. در واقع آنها  نياز به ريکاوری پيچيده‌تر و انجام تمرينات متنوع و کارآمدتری برای پيشروی در مسير دشوارشان دارند که تا اينجا عملکرد مارکو در اين زمينه فوق‌العاده بوده است.

مارکو که  با تمرينات سخت پيش‌فصل صدای بازيکنان را در آورده بود حالا ثمره سختگيری‌هايش را می‌بيند و البته در اين فصل کار بسيار دشوارتری داشته چرا که با کمبود بازيکن، تعداد مصدوميت‌ها بيشتر شده و يکسان‌سازی شرايط بدنی بازيکنان در اين وضعيت دشوار می‌شود.

حالا و در شروع مسابقات جام حذفی به عنوان سومين جامی که پرسپوليس در آن حضور دارد و به حداقل‌ها راضی نمی‌شود، پيچيدگی‌های کار مارکو بيشتر هم خواهد شد و او برای اين مسابقات هم بايد برنامه‌ريزی داشته باشد. هر چند مطمئنا او پيک کارش را بر اساس بازی برگشت با السد قرار خواهد داد و برنامه‌های تمرينی‌اش را طوری طراحی خواهد کرد که روز اول آبان بدن بازيکنان پرسپوليس در بهترين فرم ممکن قرار داشته باشد.

۱۷    
آی اسپورت
2018-10-11 16:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر