فهرست
علیه افتخاری و توفیقی اعلام جرم کنید
علیه افتخاری و توفیقی اعلام جرم کنید

علیه افتخاری و توفیقی اعلام جرم کنید

آی اسپورت - می‌خواهند برای سوپرجام به دادگاه حکمیت شکایت کنند و در پرونده‌های مربوط به یازالده و پروپئیچ می‌گویند دست شان خیلی به جایی بند نیست! مجموع خسارتی که استقلال بابت این دو بازیکن در صورت نهایی شدن باید بپردازد برابر است با کل پولی که باید از جام جهانی بگیرند! این یعنی فاجعه. یعنی کابوس. یعنی ویرانی.

بیایید مروری کنیم که این پرونده‌ها چطور ایجاد شده است؟ خیلی ساده. استقلال سه فصل قبل رفت پرو را با لقب بمب‌‎افکن بالکان جذب کرد. مدیربرنامه‌های این بازیکن، پسر مرحوم غلامحسین مظلومی بود و کسی که این بازیکن را برای استقلال خواست، پرویز مظلومی. برای این بازیکن قرارداد دو ساله بستند. دو ساله! بازیکنی که در همان فصل اول کیفیتش مشخص شد و در لیست مازاد قرار گرفت.

در آن زمان و در پایان سال اول پندار توفیقی که قبل از آن هم عضو تیم مدیریتی و هیات مدیره و دبیر جلسات هیات مدیره بود، حضور داشت. او در فصل دوم اصلا مسئول نقل و انتقالات باشگاه هم بود که پرو را کنار گذاشتند به رغم اینکه می‌دانستند قراردادش دو ساله بوده است. تقریبا شبیه به کاری که با مگویان کردند. از همان موقع مدام اصرار داشتند در این پرونده مشکلی برای استقلال ایجاد نمی‌شود و دفاع درستی هم نکردند که حاصلش شده است این جریمه امروز.

پرونده دیگر مربوط به یازالده است. بازیکنی تستی که در تست پزشکی باشگاه رد شده اما به دلیل ارسال پیش قرارداد برایش توانسته غرامتی 500 هزار دلاری علیه استقلال از فیفا طلب کند و حکم بدوی احتمالا بگیرد. این پرونده هم دوباره در دوره پندار توفیقی رخ داده است. سیدرضا افتخاری هم مدیر تیم بوده است. بازیکنی که حتی یک روز برای این تیم بازی نکرده حالا قرار است غرامت 500 هزار دلاری بگیرد.

وزارت ورزش در دوره گودرزی علیه افشارزاده، فتح‌الله‌زاده و رویانیان تشکیل پرونده قضایی داد به جرم هدر دادن بیت‌المال. حالا این فاجعه بزرگ رخ داده است. چرا آنها تا همین امروز هم مکث کرده‌اند؟ چرا علیه همه آنهایی که در این تراژدی نقش داشتند اعلام جرم نکردند؟ چرا پرویز مظلومی که خودش به دلیل انتخاب غلط پروپئیچ در این تراژدی نقشی فرعی داشته حالا باید در کمیته تسویه‌حساب باشگاه حضور داشته باشد. چرا وزارت ورزش و مجمع استقلال علیه بی‌کفایتی این مدیران از افتخاری، توفیقی، افشارزاده یا هر کس دیگری که اقلا در این دو پرونده نقش داشته اعلام جرم نمی‌کند تا به ازای تمام مبلغی که تیم ضرر مالی کرده، از حساب‌های‌شان کسر شود و به حساب باشگاه برگردد؟ مگر نه اینکه ریال‌به‌ریال این پول‌ها دسترنج هوادارانی است که با عشق به سامانه هواداری پیامک زده‌‎اند؟ این که دیگر پول نفت نیست که بگوییم از زیر زمین آمده سر سفره‌های‌مان و بو می‌دهد.

اگر یکبار با کمک قوه محترم قضاییه و درایت مجمع، چنین پرونده‌ای تشکیل و غرامت از خود مدیران گرفته شود، باب می‌شود در تمام ارکان مدیریت کشور تا با بیت‌المال این طور از سر شکم‌سیری برخورد نکنند و پای لرز سوءمدیریت‌‎های‌شان بنشینند.

۱۷ ۴  
آی اسپورت
2018-09-10 14:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
ژان والژان
دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۴:۵۵
و البته علیه مسعود و علی سلطانی خر که این دو تا بی لیاقت رو به ریش استقلال گره زدن
خدا در وحله اول گودرزی و مسعود سلطانی خر و حقیر زاده اش رو لعنت کنه و بعد ارباب بنفش رو
کیسه پلشت
دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۱۶
خدا این دوتا رو لعنت کنه که کیسه مستقیم میره به منزلش زباله دان تاریخ مفلوک. در عرض یک هفته 14 میلیارد بدهی کیسه طفیلی رو پرداخت کردن و بدهی پروپیج رو ضربتی تسویه کردن. برو دنبال بازی کردنت اول مهر نزدیکه
محمدعلی
دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۵:۳۴
هیچ‌وقت در این پرونده ها از مدیران باز خواست نمیشه مطمئن ترین راه برای دور زدن و دزدی همین پرونده ها هستن مدیران دزد با زد و بند با مدیربرنامه بازیکنها و بازیکنهای بی ارزش یک قرار داد میبندن بعد با شکایت این پول به بازیکن و مدیر برنامش پرداخت میشه که درصد مدیران مورد نظر در فرصت مناسب با هماهنگی واریز میشه خیلی شیک و مجلسی هیچ کس هم نمیفهمه
۶
s.s
دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷، ۲۰:۱۴
میشه لطفا در گاراژ رو ببندی لنگی
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر