فهرست
یک دوشنبه دیگر؛ عادل فراموش شد؟
یک دوشنبه دیگر؛ عادل فراموش شد؟

یک دوشنبه دیگر؛ عادل فراموش شد؟

آی اسپورت - دوشنبه ای دیگر از راه رسید؛ دوشنبه ای که بی هیچ شک و شبهه ای از پخش مجدد برنامه ۹۰ خبری نیست.

اگر برنامه هایی در قالب مسابقه (که اشکالاتی بر آنها وارد بود بر اساس دستور بالاترین مسولان کشور از پخش آنها جلوگیری شد) دیگر روی آنتن نمی روند، ۹۰ از این مشکلات نداشت. با این همه باید سوال کرد پس از چند ماه از توقف پخش ۹۰، آیا فردوسی پور فراموش شده است؟

در این باره باید به سوابق ما پیرامون حافظه ضعیف افکار عمومی مراجعه کرد و در این باره ذهن های پرسشگر را به چالش کشید و از آنها پرسید آیا آنچه فردوسی پور در تمام سال های گذشته انجام داد، فراموش شدنی است؟

همین که پس از این همه سال هیچ برنامه ای نمی تواند حتی در رقابتی کوچک با ۹۰ باشد نشانه برتری فردوسی پور در فرآیند برنامه سازی است.

این که امروز از او به ندرت یاد می شود اما ربطی به تاثیرگذاری عادل در پروژه برنامه سازی ندارد. این عادت ماست که هر از چندی در جامعه روی سوژه هایی خاص کلید کنیم و پس از این که کل ماجرا را داخل الک ریختیم و خیالمان راحت شد، آن وقت سراغ یک سوژه دیگر می رویم؛ سوژه ها هر چقدر حماسی تر و احساسی تر باشند، قابلیت فراموشی بیشتر دارند.

این هم از بد اخلاقی ما نیست؛ بلکه نوعی بدعت قدیمی و عادت همیشگی است. دست خودمان هم نیست. فراموشی به بخشی از کاراکتر ما تبدیل شده است.

شاید این گونه راحت تریم. ما عادت داریم دغدغه های روزمره را با چیزهای دیگر ادغام کنیم و فقط کار خودمان را راه بیاندازیم؛ نوعی روزمرگی جهان سومی... اینجا البته حساب بامعرفت های روزگار جداست و چقدر متاسفانه تعدادشان کم شده!

 

خبر ورزشی 

۱۳ ۱  
آی اسپورت
2019-05-20 13:44:00
نظر دهید

۱ نظر
حرف حساب
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۴۸
اصلا جاش خالی نیست! برنامه فوتبال برتر نه حاشیه سازی های نود رو داره و نه هر بار یک کارشناس داوری باب دل میاره که داوری ها رو به نفع مطلوب سر و سامان بده! این ایده که سه کارشناس داوری مختصر و مفید درباره صحنه ها اظهارنظر میکنند خیلی بهتره! عادل از مسندی که داشت سو استفاده کرد بدجوری هم سواستفاده کرد. من که دلم برای نوچه و مزدور کیروش تنگ نمیشه!
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر