فهرست
شروع لیگ یک و درخشش دوباره ممفیس
شروع لیگ یک و درخشش دوباره ممفیس

شروع لیگ یک و درخشش دوباره ممفیس

آی‌اسپورت – لیگ یک فرانسه فصل جدید را با پیروزی برای هر چهار تیم اول جدول در فصل گذشته شروع کرد، بدون حتی یک مساوی در هفته اول.

جذاب‌ترین بازی هفته اما متعلق به این تیم‌های بزرگ نبود و بلکه در جدال آنژه و نیم، تیم تازه صعود کرده به لیگ یک رخ داد. در حالیکه 75 دقیقه از زمان بازی گذشته بود آنژه‌ی میزبان 1-3 از حریف خودش پیش بود و به هیچ وجه به نظر نمی‌رسید راه برگشتی برای نیم وجود داشته باشد. اما شاگردان برنار بلاکار با درخشش سادا تیوب بازگشتی رویایی رقم زدند و در نهایت 3-4 به پیروزی رسیدند.

تیوب در این بازی هم گل اول تیمش را در همان دقایق ابتدایی زد، و هم پاس گل سوم و تساوی‌بخش را رنو ریپار داد. این وینگر 23 ساله در کل بازی 5 دریبل موفق داشت، 2 فرصت گلزنی برای هم‌تیمی‌هایش پدید آورد و تنها یکی از 27 پاسش را خراب کرد.

دیگر چهره درخشان هفته اول فصل جدید نامی به مراتب شناخته‌شده‌تر بود. ممفیس دپای این فصل را هم با همان فرم خوب فصل قبل شروع کرد و در جریان پیروزی 0-2 لیون مقابل امیان در دقیقه 75 گل دوم تیمش را زد. وینگر سابق منچستر یونایتد در این بازی 4 ضربه به دروازه حریف زد، 4 فرصت گلزنی پدید آورد و 3 دریبل موفق داشت تا امتیاز چشمگیر 8.86 را از هواسکورد بگیرد. دیگر گل تیم برونو ژنزیو را هم در این بازی برتراند ترائوره زد.

اما بهترین بازیکن هفته اول کسی نبود غیر از نیکولاس پپه. پپه فصل پیش 13 گل برای لیل زد، در حالیکه در بازی‌هایی که او دروازه حریفان را باز کرد تیمش تنها یک بار شکست خورد. این آمار وقتی چشمگیرتر به نظر می‌رسند که به خاطر بیاوریم لیل در پایان فصل پیش تنها یک امتیاز با منطقه سقوط فاصله داشت.

پپه فصل پیش اولین گلش در لیگ را در ماه نوامبر زد. اما فصل جدید برای او خیلی بهتر شروع شد و یک گل و یک پاس گل در همان اولین هفته برایش به همراه داشت. ستاره 23 ساله و ساحل عاجی لیل در جریان پیروزی 1-3 تیمش مقابل رن جدا از گل و پاس گلش، 5 دریبل موفق هم داشت تا با نمره 8.92 به عنوان بهترین بازیکن این هفته لیگ یک انتخاب شود.

در این هفته مارسی هم با درخشش دو ستاره اصلی‌اش در فصل گذشته 0-4 مقابل تولوز به پیروزی رسید. دیمیتری پایت در این بازی دو گل زد و دو گل دیگر تیمش را هم والر ژرمن و فلورن توون به ثبت رساندند. در واقع مارسی بیشترین بازیکن را در ترکیب تیم منتخب هفته دارد، بازیکنانی شامل خود پایت و ژرمن به علاوه هیروکی ساکای و جردن آماوی.

موناکو و پاریس سن ژرمن هم هفته اول را با پیروزی به پایان بردند، در بازی‌هایی که رادامل فالکائو و نیمار برای تیم‌هایشان گل زدند و تیموتی وه‌آ، پسر ژرژ وه‌آ هم به روند پدیده شدن خودش ادامه داد و اولین گل فصلش را برای پاریسی‌ها زد.

۴    
آی اسپورت
2018-08-14 10:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر